کد خبر: ۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۲

این خانه متحرک از یک اتاقک به ارتفاع 3.5 متر و عرض 3.5 متر و ارتفاع 3.72 متر و 6 پای حشره مانند تشکیل شده است و می تواند مسافت 60 متر را در عرض 1 ساعت طی کند.

گروه طراحی هلندی به نام N55 طی ابتکاری جالب توجه خانه ای را طراحی و تولید کردند که می تواند به صورت خودکار راه رفته و تغییر موقعیت دهد.

به گزارش مهر، این خانه متحرک از یک اتاقک به ارتفاع 3.5 متر و عرض 3.5 متر و ارتفاع 3.72 متر و 6 پای حشره مانند تشکیل شده است و می تواند مسافت 60 متر را در عرض 1 ساعت طی کند.

هر یک از پاهای این خانه به صورت خودمختار و با کمک تجهیزات و محرک های مخصوص به خود عمل می کند. هنگام حرکت 3 پا از پاهای این سازه همیشه بر روی زمین قرار دارد و به این وسیله پایداری مورد نیاز در هر بافتی از سطح را برای خانه به وجود می آورد.

به گفته طراحان این خانه متحرک به گونه ای طراحی شده است که با سرعتی مشابه سرعت راه رفتن عادی انسان حرکت کند زیرا راه رفتن اغلب باعث تمرکز فرد بر روی افکارش شده و حرکت این خانه وضعیتی را در فرد به وجود می آورد که تحرک را به مغز وی القا می کند.

این خانه به سیستم های اصلی تجهیز شده است که می تواند نیازهای روزانه 4 نفر را به راحتی تامین کند. در عین حال ساختمان این سازه را می توان به منظور افزایش گنجایش تغییر داده و تعداد بیشتری از افراد را در آن گنجاند.

مبلمان قسمتی یکپارچه از ساختار اصلی به شمار می رود و اتاقک را می توان از مواد مختلفی از قبیل آلومینیوم، فولاد، چوب و یا حتی پارچه عایق بنا کرد. پنجره ها از ماده پلی کربنات تولید شده و می تواند توسط مواد مختلفی عایق بندی شود. قسمت پشتی خانه در هنگام باز شدن پله های ورودی و خروجی را تشکیل داده و ساختار کلی خانه به گونه ای است که می تواند به سازه های مشابه دیگر اتصال یافته و یک شهرک متحرک را تشکیل دهد.

بر اساس گزارش گیزمگ، انرژی حرکتی این ابتکار جدید توسط سلولهای خورشیدی و توربین های بادی کوچکی تامین می شود و در عین حال سیستمی برای جمع آوری آب باران و سیستمی خورشیدی برای تامین آب گرم در آن تعبیه شده است. همچنین می توان گلخانه ای کوچک را برای تامین قسمتی از مواد غذایی به آن متصل کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار