کد خبر: ۱۳۹۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۰

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: عملیات اعزام حجاج بیت الله الحرام برای اجرای مناسک حج تمتع، از چهارم مهر به مدت ۲۰ روز آغاز می‌شود و پلیس نیز برای اجرای هر چه بهتر این عملیات از همه سازوکارهای خود استفاده می‌کند.

سردار سرتیپ حیدری افزود: پلیس برای صیانت از ۷۵ هزار زائر ایرانی هشدارهای لازم را در جلسات توجیهی زوار بیت الله الحرام ارائه کرده است، زیرا آنان نمایندگان و سفیران جمهوری اسلامی ایران در سرزمین وحی هستند.

وی بر رعایت قوانین و مقررات عربستان سعودی تاکید کرد و گفت: نیروهای انتظامی عربستان درپی اجرای قوانین کشور خود هستند و زائران کشورمان باید دقت لازم را در احترام به قانون عربستان داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

سردار حیدری درباره ممنوعیت برخی اجناس و اشیاء افزود: انواع مایعات، ترشیجات، مواد مخدر، متادون و ترامادول از جمله مواد ممنوع برای حجاج است و افراد بیماری که از داروهای خاص استفاده می‌کنند، باید داروهای خود را با پزشک کاروان چک کنند.

وی با اشاره به بازرسی دقیق پلیس در فرودگاه‌ها، از زائران خواست، بار همراه سبک داشته باشند تا هنگام بازرسی معطل نشوند.

رئیس پلیس فرودگاههای کشور گفت: اکنون، پلیس به دستگاههای پیشرفته بازرسی مجهز شده است.

سردار حیدری افزود: اگر فردی اشیاء ممنوعه یا مواد مخدر حمل کند از ادامه سفر وی جلوگیری خواهد شد و اگر در عربستان دستگیر شود، براساس قوانین این کشور از ۲ ماه تا ۳ سال زندانی خواهد شد.

وی درباره محدودیت پارکینگ فرودگاه مهرآباد نیز گفت: به علت عملیات نوسازی در پارکینگ ترمینال ۲ این فرودگاه، از زائران و بدرقه کنندگان آنان خواسته می‌شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی مراسم بدرقه را در فرودگاه انجام ندهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: