کد خبر: ۱۴۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
غافلگیری بعدی چیست؟
اگر تا دیروز اینگونه تصور می شد که تنها قدرت بازدارنده ایران در مقابل رژیم اشغالگر قدس، توان موشکی ایران است اما گذشتن پهپاد ایرانی از مرزهای اسرائیل و نفوذ ...
شفاف:  سخنان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله درباره ماهیت ایرانی پهپادهای به پرواز درآمده در آسمان اسرائیل، تنش میان ایران و رژیم اشغالگر قدس را وارد فضای دیگری کرد.

اگر تا دیروز اینگونه تصور می شد که تنها قدرت بازدارنده ایران در مقابل رژیم اشغالگر قدس، توان موشکی ایران است اما گذشتن پهپاد ایرانی از مرزهای اسرائیل و نفوذ به عمق استراتژیک این رژیم آن هم با وجود دهها رادار و سپر دفاع ضدموشکی و... نشان از توانایی ناشناخته ایران در هرگونه درگیری احتمالی با اسراییل دارد. کشورها معمولا تکنولوژی سطح پائینتر خود را به متحدان خود می دهند.

به عنوان مثال آمریکا جدیدترین جنگنده های ساخت خود را حتی به اسرائیل به عنوان بزرگترین متحد خود نمی دهد و تنها بعد از چند سال و با روی کار آمدن مدل های جدید تر آن را به متحدان خود می فروشد. سوال مهم اینکه پهپاد ایرانی که تا عمق اسراتژیک اسرائیل نفوذ کرده هم آیا از همین قاعده پیروی می کند؟ آیا اگر اسرائیل اقدام به ماجراجویی علیه ایران کند، این پهپادها نمی توانند عملیاتی غیر از جاسوسی انجام دهند؟ 

تا دیروز رهبران این رژیم با اعتماد به نفس از توان خود برای حمله به ایران خبر می دادند، ولی چند روزی است سکوت اختیار کرده و با احتیاط بسیار بیشتری درباره آنچه در این روزها روی داده سخن می گویند.

آنچه سیدحسن نصرالله درباره پهپاد ایرانی مورد استفاده حزب الله گفت برای مقاومت، چیز چندان تازه ای محسوب نمی شود، بلکه اسرائیلی ها تازه به بخشی از ابعاد آسیب پذیری خود آگاهی یافته اند. نکته جالب اینکه سید حسن نصرالله در سخنرانی پنج شنبه شب خود غافلگیری های بزرگتری را به رهبران اسرائیل وعده داده است.

پهپاد ایرانی هزینه بسیاری را بر اسرائیل تحمیل خواهد کرد. در اولین گام آنها ناچارند چند صد میلیون دلار صرف بازنگری در طرح های دفاعی خود کنند. امنیتی که قولش را به ساکنان سرزمین های اشغالی داده اند اینک آنچنان به سخره گرفته شده که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

ماجرای پهپاد ایرانی همه معادلات موجود میان ایران و اسرائیل را تغییر داد و موازنه را به سود ایران تغییر داد. اگرچه تا قبل از ماجرای کشف پهپاد ایرانی هم اسرائیل قادر به پرداخت هزینه های حمله به ایران نبود و کارشناسان از آینده نامعلوم این رژیم در صورت ماجراجویی علیه ایران خبر می دادند، اما این ماجرا برگ برنده ای بود که اسرائیلی ها را تا مدت ها مبهوت و سرگرم خویش خواهد کرد. آنچه اما مهمتر است غافلگیری های بزرگتری است که از زبان سید حسن نصرالله وعده آن داده شد.
 

مطالب مرتبط
برچسب ها: پهپاد ، ایران ، اسرائیل
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
امیرحسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
0
13
... آری ، اینگونه است که ایرانیان برترین نژاد و باهوشترین مردم جهان هستند..آفرین بر ایران و ایرانی...
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
بودیم
ع ن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
0
2
سیاست بازی شطرنج است و باید به تمام مهره های خود و حریف نظر کافی و سریع داشت و برای هر مهره ای در هر جایگاهی اهمیت تام قایل شد . نباید در هر گام موفقی از این مهر ه ها از حرکت ناگهانی و غیر قابل تصور مهره های حریف غافل ماند و باید با تدبیر قبل از آغاز حرکت هر مهره عکس العمل مهره حریف را بدرستی تخمین و پیش بینی کرد.اسرائیل (کفتار درنده خوی این روزگار) و آمریکا (گرگ پیر بدنگار) و انگلیس( روباه مکار و ملعون روزگار) و ...همه مطمئن باشید امروز فکر جبران و تلافی نسبت به چنین حرکاتی منتسب به ایران و از سوی حزب ا.. هستند .مبادا مانند حرکت گروهی احساسی در جریان سفارت انگلیس ملعون بهانه ای در محافل بین المللی به دست آنها و به سود آنها بدهیم که این به دور از ژرف اندیشی اسلامی است .مسلمان واقعی حساب شده و منطقی فکر کرده و تصمیم میگیرد و سپس عمل می کند.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
این همه نوشتی داداش ، ما که وقت نداریم نظر شما رو که از اندازه خبر بیشتر شده رو بخونیم..خلاصه بنویس..
ندوشن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
10
1
خدا قوت ایرانی
عبدالله
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۸
0
1
من که خیلی حال کردم اما نمیدونم کسانی که نظر منفی دادن هدفشون چیه، احتمالا ایرانی نیستن.
پیمان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
2
5
این وعده ی خداست که یواش یواش داره محقق میشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر