کد خبر: ۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۰

ابتكار به اظهارات اخير فاطمه رجبي (همسر سخنگوي دولت) اشاره كرد و گفت: فاطمه رجبي همسر سخنگوي دولت و وزير دادگستري است و غلامحسين الهام عضوي از كابينه هم محسوب مي‌شود كه متاسفانه بسياري از رسانه‌هاي بين‌المللي اظهارات رجبي را به عنوان اظهارات دولت مطرح مي‌كنند كه صحيح نيست.

عضو اصلاح‌طلب شوراي شهر تهران با انتقاد از سكوت برخي بزرگان در مقابل تخريب شخصيت‌هاي برجسته‌اي مانند خاتمي و مهندس موسوي گفت: وظيفه بزرگان كه رهبري جريانات فكري، اجتماعي و سياسي را بر عهده دارند ،سكوت در برابر تخريب‌ها نيست.

معصومه ابتكار در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در مورد دلايل حضور ميرحسين موسوي در عرصه انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوري اظهار داشت: مهندس موسوي نسبت به آينده ايران احساس خطر جدي كرده‌اند و شايد احساس نمودند كه بسياري از دستاوردها و پيشرفت‌هاي كشور كه ناشي از تلاش گسترده آحاد ملت بود, به دليل برخي نگرش‌ها، سياست‌ها و روش‌ها در حال تخريب است و آزمودن‌هاي زيادي طي سال‌هاي اخير صورت گرفت كه موجب شد بخشي از دستاوردهاي ملت مورد تهديد و آسيب قرار گيرد.

وي افزود: ميرحسين براي تغيير فضاي سياسي و اركان اجرايي و همچنين بازگرداندن نخبگان به ساختارهاي مديريتي كه در سال‌هاي اخير لطمه‌هاي زيادي خورده بودند در انتخابات حضور يافت.
ابتكار با اشاره به آغاز تخريب ميرحسين موسوي از سوي مخالفان وي اظهار داشت: تخريب جزء اخلاق مسلماني نيست و اين موضوع بسيار روشن است. بزرگان ديني ما هم بر اين مساله تاكيد كرده‌اند و در كلام معصومين و ائمه هم نمود زيادي دارد كه آبروي مومن عزيز است و هيچ كس حق ندارد، عزت نفس و آبروي فردي را زير سوال ببرد.

معاون خاتمي در دولت اصلاحات ادامه داد: تخريب روش مسلمان‌هاي منصوب به پيامبر اكرم نيست.متاسفانه تخريب يكي از سوء اخلاق‌هاي انتخاباتي است كه همانند يك بيماري هر چند يك بار عود مي‌كند كه باز هم متاسفانه اين بيماري بيشتر در نزد افرادي كه ادعاي مسلماني و حركات اخلاقي دارند مشهود است.

ابتكار يادآور شد: مسلماني به ظواهر، ادعا،‌ مقدس مآبي نيست. مسلماني به اين است كه در يك رقابت, موازين و اصول اخلاقي را رعايت كنيم و حاضر نشويم كه به هر قيمتي رقيب از صحنه خارج شود. تخريب‌ها تا حدي پيشرفت كه خاتمي را تهديد به ترور كردند.

وي با انتقاد از سكوت برخي بزرگان در مقابل تخريب شخصيت‌هاي برجسته‌اي مانند خاتمي و مهندس موسوي گفت: وظيفه بزرگان كه رهبري جريانات فكري، اجتماعي و سياسي را بر عهده دارند ،سكوت در برابر تخريب‌ها نيست.

ابتكار به اظهارات اخير فاطمه رجبي (همسر سخنگوي دولت) اشاره كرد و گفت: فاطمه رجبي همسر سخنگوي دولت و وزير دادگستري است و غلامحسين الهام عضوي از كابينه هم محسوب مي‌شود كه متاسفانه بسياري از رسانه‌هاي بين‌المللي اظهارات رجبي را به عنوان اظهارات دولت مطرح مي‌كنند كه صحيح نيست.

وي خاطرنشان كرد: سكوت در برابر تخريب‌هايي كه عليه خاتمي و ميرحسين مي‌شود گريبانگير همه خواهد شد زيرا در اين مساله اخلاق پايمال مي‌شود. به عنوان يك اصلاح‌طلب اگر تخريبي بر عليه رقيب من صورت گيرد وظيفه دارم تا از ارزش‌ها و شخصيت انساني آن فرد دفاع كنم.

ابتكار گفت: من نمي‌دانم كه بزرگان چه فكري مي‌كنند و چه مصالحي را مي‌بينند كه در برابر تخريب‌ها سكوت كرده‌اند. من اين موضوع را خطرناك مي‌بينم .افرادي كه رهبري فكري سياسي و اجتماعي جامعه را بر عهده دارند و حرفشان نافذ است نبايد در برابر تخريب‌ها سكوت كنند زيرا منجر به بي‌اعتمادي جوانان نسبت به مقدساتي مي‌شود كه انقلاب ما را تشكيل داد.

عضو اصلاح‌طلب شوراي شهر تهران با اشاره به اينكه متاسفانه برخي نمي‌توانند جلوي زبان خود را بگيرند چه برسد به آن‌كه جلوي رفتارهاي غلط ديگران را بگيرند، افزود: ميرحسين موسوي شخصيت برجسته سالم متعلق به دوران امام است و ما بايد اين شخصيت‌هاي انقلاب را حفظ كرده و گرامي بداريم و اجازه ندهيم با بداخلاقي‌هايي فضاي انتخابات آلوده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۱۷
0
0
باسلام
اين معلم اخلاق نگفتند درخصوص توهينهايي كه به نفر دوم يك مملكت يعني رييس جمهور مي شود چه نظري دارند
آخرین اخبار