کد خبر: ۱۴۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۳
عصر ایران : یک روزنامه آمریکایی نوشت: شبکه انگلیسی برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران "PRESS TV " مستندی از جزییات قتل ندا آقا سلطان را پخش کرده است .


روزنامه آمریکایی " لوس انجلس تایمز " با اشاره به پخش مستند قتل ندا آقا سلطان نوشت : " شبکه دولتی انگلیسی ایران " پرس تی وی " در هفته جاری مستندی از آنچه که " پشت پرده قتل مشکوک نداآقا سلطان " خواند را به روی آنتن برد .

این روزنامه نوشت : " این گزارش پخش شده ادعا کرد که ندا آقا سلطان خود بخشی از یک صحنه سازی قتل بوده و در واقع با قاتلین خود همکاری کرده تا در یک صحنه سازی او را به قتل برسانند و فیلم و عکس از صحنه بگیرند ".

در این گزارش آمده که صحنه فیلمی که از قتل ندا آقا سلطان به طور گسترده پخش شده در واقع صحنه سازی بوده و واقعی نبوده و ندا در آن صحنه با عوامل ساخت فیلم همکاری می کرده ولی بعد از انتقال ندا به اتومبیلی برای بردن وی به بیمارستان ، عوامل تهیه کننده فیلم ندا را به قتل می رسانند .

با این حال روزنامه لوس انجلس تایمز می نویسد که صحنه قتل ندا شاهدانی دارد که مدعی اند ندا از سوی یک فرد لباس شخصی به قتل رسیده و مردم قاتل ندا را دستگیر کرده اند و حتی کارت او را گرفته اند .

لوس انجلس تایمز می نویسد که دکتر آرش حجازی که خود در صحنه قتل حضور داشته پس از ترک ایران ماجرا را برای رسانه های اروپایی شرح می دهد .

این روزنامه در ادامه به نقل از این دکتر ایرانی که هم اکنون در بریتانیا به سر می برد در واکنش به ساخت مستند قتل نداآقا سلطان و مطالب مطرح شده در آن می نویسد : " این ادعاها شرم اور و ناشی از تلاش برای فرافکنی و انداختن گناه قتل ندا به دوش دیگران است ".

نداآقا سلطان دختر دانشجوی 27 ساله در 30 خرداد سال جاری در خیابان امیر آباد با شلیک گلوله به قتل رسید .

دولت ایران با رد دست داشتن در قتل ندا سازمان های جاسوسی غربی و شبکه های تلویزیونی همچون بی بی سی را طراح اصلی آنچه که " پروژه شهید سازی برای جنبش سبز می خواند " ، می داند .

پیش از این برخی منابع خبری از پخش مستند قتل ندا آقا سلطان در شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی خبر می دادند ، اما این مستند هنوز در شبکه های داخلی پخش نشده و حتی بخش خبری بیست و سی نیز پخش چنین فیلمی را تکذیب کرده است . با این حال ، فیلمی که در آن ادعای همکاری ندا با قاتلان مطرح است ، توسط رسانه های یک جریان سیاسی در فضای اینترنت پخش شده است.

با این حال روزنامه وطن امروز ( حامی دولت ) هفته گذشته با چاپ گزارشی از ماجرای قتل ندا آقا سلطان ادعا کرد که این قتل یک پروژه هدایت شده از سوی برخی مخالفان نظام و شبکه های جاسوسی غربی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده است .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار