کد خبر: ۱۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۲
طیف های مختلف اصولگرایان از زبان جهانگیری؛

برخی دیگر به دنبال تغییر وضع موجود هستند و همواره این دغدغه را در مصاحبه‌هایشان با رسانه‌ها مطرح می‌کنند. آنها از وضع موجود ناراضی هستند اما تمایلی به حضور در جبهه اصلاحات و حمایت از کاندیدای این طیف فکری ندارند.

احمدی‌نژاد شخصیتی است که نظرات و انتقادات کارشناسانه را در نظر نمی‌گیرد و وقتی خود به نتیجه‌ای رسیده باشد کاملاً بی‌اعتنا به نظرات مختلف یا منتقد عمل می‌کند و نتیجه این گونه رفتارها تا به امروز لطمات جبران‌ ناپذیری را به وجود آورده است.

به گزارش«شفاف» اسحاق جهانگیری وزیر صنایع دولت پیشین درباره انصراف خاتمی و واکنش اصول گرایان به این اقدام گفت: در میان اصولگراها چند نوع تفکر وجود دارد. یک تفکر که تفکر حکومت فعلی است. این افراد وضع موجود را مطلوب می‌دانند و معتقد هستند وضع موجود باید استمرار یابد و در این راه با اکثر جبهه‌های درونی اصولگرایی درگیر شده‌اند. این مسأله باعث ناخشنودی بزرگان این طیف شده است. حتی برخی از این افراد بحث‌هایی را مبنی بر کنار گذاشتن احمدی‌نژاد مطرح می‌کنند که نشأت گرفته از همین مسأله است.

جهانگیری افزود: برخی دیگر به دنبال تغییر وضع موجود هستند و همواره این دغدغه را در مصاحبه‌هایشان با رسانه‌ها مطرح می‌کنند. آنها از وضع موجود ناراضی هستند اما تمایلی به حضور در جبهه اصلاحات و حمایت از کاندیدای این طیف فکری ندارند. با حضور آقای خاتمی در انتخابات و طرفداری بی‌شمار وی، احتمال پیروزی کاندیدای خود را نمی‌دادند. به عبارت دیگر، خاتمی مانعی برای ارائه کاندیدای جدید از این طیف شد. البته با کنار رفتن خاتمی بعید به نظر می‌رسد که این افراد بتوانند کاندیدای مورد علاقه خود را وارد رقابت‌های انتخاباتی کنند زیرا وقت چندانی برای حضور کاندیدای جدید در رقابت‌ها وجود ندارد. بنابراین بعید به نظر می‌رسد این گروه بتوانند در انتخابات آینده تأثیرگذار باشند. اینها بیشترین ضربه را در اردوگاه اصولگرایان از کناره‌گیری خاتمی دریافت کردند.

عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ادامه داد: برخی دیگر از اصولگرایان نیز درصدد توافق با احمدی‌نژاد برای تغییر وضع موجود هستند. به عبارت دیگر، آنها شعار «تغییر احمدی‌نژاد بدون تغییر احمدی‌نژاد» را پیگیری می‌کنند. به نظر من این گروه فکری در میان سایر شاخه‌های طیف اصولگرایان پیشرو هستند زیرا اگر بتوانند خواسته‌های خود را به احمدی‌نژاد بقبولانند احتمال پیروزی‌شان در انتخابات زیاد است. البته انجام این کار بسیار طاقت‌فرساست زیرا آقای احمدی‌نژاد به سختی تغییراتی را در کارها و برنامه‌ریزی‌هایشان می‌پذیرند. همان‌طور که در طول این چهار سال شاهد بودیم کمتر اتفاق افتاده که رئیس‌جمهور ایده‌ها و آرمان‌هایشان را تغییر دهد، هر چند آن حرکت مخالف علم روز باشد.

وی که با ضمیمه روزانه اعتماد گفت و گو کرده، افزود: متأسفانه شواهد و قراین و تجارب این چهار سال نشان می‌دهد احمدی‌نژاد شخصیتی است که نظرات و انتقادات کارشناسانه را نیز در نظر نمی‌گیرد و وقتی خود به نتیجه‌ای رسیده باشد کاملاً بی‌اعتنا به نظرات مختلف یا منتقد عمل می‌کند و نتیجه این گونه رفتارها تا به امروز لطمات جبران‌ ناپذیری را در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی کشور به وجود آورده است. در مجموع، به نظر من بعید است گروهی که امیدوار به تغییر احمدی‌نژاد است بتواند افکار احمدی‌نژاد را تغییر دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۱۸
0
0
خدا پدر و مادر آدم راستگو را بگذارد توباغ بهشت