کد خبر: ۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۶

ما سه گزينه را مد نظر داشتيم. گزينه اول ما مايلي كهن بود كه اگر با او توافق نمي ‌كرديم و اگر با ياوري هم توافقي حاصل نمي‌شد با قلعه نويي صحبت مي مي‌كرديم اما به هر حال مايلي كهن بيشترين راي را در جلسات كسب كرد.

محمد مايلي كهن به عنوان سرمربي و منصور ابراهيم زاده به عنوان مربي تيم فوتبال ايران انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال ايران پس از نشست كميته‌ي تيم‌هاي ملي فوتبال با تشكر از رسانه‌ها براي حضور در فدراسيون فوتبال گفت: عذر ما را بپذيريد، بعد از جلسه نياز بود تفاهمي با گزينه‌هاي مورد نظر انجام گيرد كه سرانجام بر اساس مذاكرات محمد مايلي كهن به عنوان سرمربي و منصور ابراهيم زاده به عنوان دستيار او انتخاب شدند.

وي در پاسخ به اين سوال كه وضعيت "روته مولر" چه خواهد شد گفت: روته مولر در استخدام فدراسيون فوتبال است و در چند روز آينده درباره وضعيت او هم مذاكرات انجام مي‌گيرد.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه آيا مايلي كهن تنها براي سه بازي سرمربي تيم ملي است يا خير گفت: مايلي كهن به هر حال سرمربي تيم ملي است و به عنوان سرمربي فعاليت خواهد كرد و بعد از سه بازي پيش رو درباره‌ي آينده تفاهم خواهد شد.

وي در پاسخ به اينكه چه چيزي باعث طولاني شدن مذاكرات شد، گفت: از مايلي كهن خواستيم كه درباره كادر فني خود اعلام موضع كند و همچنين از وي خواستيم كه با گوش دادن به مشاوره‌هاي فني در نهايت بهترين تصميم را براي تيم ملي بگيرد.

وي درباره احتمال حضور مدير فني در تيم ملي گفت: حتما بر اساس نظر سرمربي تيم ملي مدير فني و سرپرست انتخاب مي‌شود.

كفاشيان درباره‌ي ديگر گزينه‌هاي سرمربي گري تيم ملي گفت:‌ما سه گزينه را مد نظر داشتيم. گزينه اول ما مايلي كهن بود كه اگر با او توافق نمي ‌كرديم و اگر با ياوري هم توافقي حاصل نمي‌شد با قلعه نويي صحبت مي مي‌كرديم اما به هر حال مايلي كهن بيشترين راي را در جلسات كسب كرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه اگر تيم ملي به جام جهاني نرود، چه كسي پاسخگو خواهد بود گفت: بازي فوتبال هم برد دارد، هم باخت و هم مساوي، نبايد نسبت به فوتبال مان نااميد باشيم. اگر به جام جهاني نرويم بايد براي چهار سال بعد برنامه ريزي كرد.

خبرنگاري پرسيد: يك مربي چند بار بايد امتحان خود را پس دهد كه كفاشيان گفت: مربيان داخلي سرمايه‌هاي ما هستند و تجربه‌هاي آنها سكو‌هاي بعد را به دنبال خواهد داشت.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا ابراهيم زاده گزينه فدراسيون فوتبال بود، گفت: با مشورت مايلي كهن، تاج گفت‌وگوهايي را با ابراهيم زاده انجام داد اما مايلي كهن اعلام كرد كه تا چند روز آينده درباره‌ي دستيارانش اعلام نظر مي‌كند كه ما از او خواستيم همين امشب پاسخش را بدهد كه او نيز پذيرفت.

كفاشيان با بيان اينكه سرمربي تيم ملي اختيار تام دارد، گفت: بعد از پايان بازي هاي سايپا در ليگ از اواسط ارديبهشت مايلي كهن كارش را آغاز مي‌كند اما از همين امروز كارهاي اوليه را انجام خواهد داد.

رييس فدراسيون فوتبال درباره‌ي مبلغ قرارداد مايلي كهن گفت: صحبتي از مبلغ قرارداد نشد و مايلي كهن سرمربي گري تيم ملي را به عنوان يك وظيفه ملي پذيرفت.

خبرنگاري گفت: با توجه به ناكامي تيم اميد در رسيدن به المپيك و عدم موفقيت تيم ملي در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 98 با مربي گري مايلي كهن، چطور او را انتخاب كرديد كه كفاشيان گفت: مايلي كهن در گذشته هم تلاشش را براي تيم ملي انجام داد و در حال حاضر هم بر اساس نظر هيات رييسه فدراسيون فوتبال انتخاب شد.

كفاشيان در پايان در پاسخ به اين سوال كه شما در زمان دايي گفتيد كه از او به طور كامل حمايت مي كنيد اما او به يك باره بركنار شد، آيا چنين حمايتي نيز از مايلي كهن خواهيد داشت، گفت: من در هيات رييسه تنها نيستم و ساير اعضا هم نظرات قابل احترامي دارند و در هر صورت هر رايي كه با مقبوليت جمع همراه باشد را مي پذيرم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: