کد خبر: ۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۰

هر كشوری كه دارای اورانیم است و توانایی تولید سوخت هسته ای را نیز در اختیار گرفته است،می تواند این بانك را داشته باشد.

رئیس جمهور در باره سخنان اوباما مبنی براین كه آمریكا دست دوستی به سوی ایران دراز می كند، گفت: ما از تغییرات اساسی و واقعی در سیاست های آمریكا استقبال می كنیم.

به گزارش خبرنگار صدا و سیما ؛ محمود احمدی نژاد در آخرین برنامه خود در روز نخست از سفر به جمهوری قزاقستان در جمع خبرنگاران رسانه های مختلف این کشور درباره سخنان اخیر اوباما در تركیه افزود: البته مطالبه تغییرات،یك مطالبه جهانی است و همه دنیا می خواهد سیاست دولت های حاكم و روابط و ساختارهای اداره جهان و ادبیات گفتگو با ملت ها و خیلی چیزهای دیگر عوض شود.

رئیس جمهور با تاكید بر این كه تغییر سیاست ها باید به سرعت صورت گیرد،تصریح كرد: البته همه می دانیم كه تحولات جهانی منتظر نخواهد ماند.

محمود احمدی نژاد در بخش دیگر این مصاحبه با تشریح بحران اقتصاد جهانی تصریح کرد::امروزه واژه بحران برای همه مردم دنیا آشناست که البته ظاهر این قصه بحران اقتصادی است ولی برای انسان های عمیق پوشیده نیست که این بحران به سبب به بن بست رسیدن اندیشه سرمایه داری واومانیسم است.

احمدی نژاد گفت: اندیشه ای که اکنون به بن بست رسیده است،انسان را محصور و محدود به شرایط مادی می کند و نقطه کمال معنوی و رشد انسان کامل را در نظر ندارد و به همین علت اکنون به بن بست رسیده است.

وی این اندیشه را ریشه همه مشکلات امروز جهانی توصیف و تصریح کرد:این اندیشه ریشه همه جنگ ها و تبعیضات و ناامنی ها بوده و هست.

رئیس جمهور با بیان این که نظام سرمایه داری به پایان راه خود رسیده است گفت: بحران کنونی جهانی اگرچه به ظاهر بحران اقتصادی است ولی در واقع این بحران، بحران اندیشه، معنویت و اخلاق است و راه حل هایی که برای آن در نظر می گیرند نتیجه ای نخواهد داشت زیرا ریشه این موضوع چیز دیگری است.

احمدی نژاد با تاکید بر این که باید اندیشه ای ساخت که انسان امروز را به بالاترین نقطه کمال برساند تاکید کرد:این اندیشه باید روابط اجتماعی انسان ها را بر پایه برادری، عدالت و برابری تنظیم کند و از خودخواهی ها و زورگویی ها دوری گزیند.

رئیس جمهوری افزود: این مسئولیت همگانی ما است که باید چنین اندیشه ای را در جهان برپا کنیم و همه انسان ها را در مسیر دوستی، برادری و برابری و عدالت حرکت دهیم.

محمود احمدی نژاد همچنین در ادامه این مصاحبه مطبوعاتی از پیشنهاد رئیس جمهوری قزاقستان مبنی بر تاسیس بانك سوخت هسته ای در این كشور استقبال كرد و افزود: این پیشنهاد خوبی است و با توجه به سوابق قزاقستان می توان به عملیاتی شدن آن خوشبین بود.

احمدی نژاد تصریح كرد: هر كشوری كه دارای اورانیم است و توانایی تولید سوخت هسته ای را نیز در اختیار گرفته است،می تواند این بانك را داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: