کد خبر: ۱۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۶

متهم در بازجويي ها عنوان کرده قصد داشته اعتماد به نفس اش را نشان دهد و به غربي ها بفهماند از آنها بهتر است و با نصب ماهواره به خودرواش به آنها بگويد فکر و انديشه ما از آنها بالاتر است.

معاون دادستان تهران با اشاره به توقيـف خودرويي که در اتوبان همـت خلاف جهت در حال حرکت بود، گفت؛ با اين گونه تخلفات برخورد قانوني شديد و جدي مي شود.

حجت الاسلام حسين يزداني در گفت وگو با ايسنا در تشريح اين پرونده عنوان کرد؛ طبق محتويات پرونده ساعت 19 روز 15 فروردين ماه جوان 27 ساله يي بيش از يک کيلومتر از مسير اتوبان همت به سمت کردستان را با خودروي پژو 206 به صورت خلاف جهت رانندگي مي کرد و با حضور پليس بزرگراه، اين خودرو متوقف شد.

وي با بيان اينکه پرونده در شعبه دوم دادياري دادسراي ويژه راهنمايي و رانندگي (راهور) تشکيل شده است، گفت؛ متهم در بازجويي ها عنوان کرده قصد داشته اعتماد به نفس اش را نشان دهد و به غربي ها بفهماند از آنها بهتر است و با نصب ماهواره به خودرواش به آنها بگويد فکر و انديشه ما از آنها بالاتر است.

يزداني چراتي با اشاره به اينکه متهم در اختيار پليس است، افزود؛ بازجويي ها از اين متهم نشان مي دهد وي داراي اختلالات رواني است و به همين دليل براي احراز سلامت به پزشکي قانوني معرفي شده است.

سرپرست دادسراي ناحيه 32 تهران با تاکيد بر اينکه اين متهم تاکنون گواهينامه خود را ارائه نکرده است، افزود؛ اين متهم با رانندگي مخاطره آميز و ايجاد اخلال در عبور و مرور سبب ترافيک شديدي در اين اتوبان شده و رفتار و اعمال غير متعارف وي طبق ماده 618 قانون مجازات اسلامي قابل پيگيري است و مجازات حبس و شلاق براي اين گونه از اتهامات در قانون پيش بيني شده و بر اساس دستور العمل رئيس قوه قضائيه قضات در اين گونه موارد مي توانند از مجازات هاي تتميمي و محروميت از حقوق اجتماعي مانند سلب حق رانندگي به صورت دائم يا موقت، ضبط گواهينامه و توقيف اتومبيل و... استفاده کنند.

يزداني چراتي بر لزوم برخورد شديد و جدي با اين گونه اتهامات تاکيد کرد و افزود؛ خودروي اين متهم به پارکينگ منتقل شده و پرونده در شعبه دوم دادياري دادسراي راهنمايي و رانندگي (راهور) در حال رسيدگي است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: