کد خبر: ۱۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۸

وبلاگ فرورتیش رضوانیه

اين ماجرا كه با بهره‌گيري از تجربيات دروغ‌هاي كج شدن برج ميلاد و همچنين فروش واحدهاي اداري اين برج با قيمت متري 4 ميليارد تومان تدوين شده بود، در نوروز 88 توانست توجه رسانه‌ها و كاربران اينترنت را به خود جلب كند.

با وجود اين كه حوصله انجام اقدامات لازم براي گسترش اين دروغ را نداشتم، اما انعكاس آن در وب‌سايت‌هاي خبري و همچنين بخش خبري 20:30 شبكه 2 سيما، باعث سرعت بخشيدن به انتشار آن شد.
چندين نفر شك كرده بودند كه اين قضيه كار من باشد. چوندر هفته‌نامه دنياي خودرو، اسم من را هم كنار آن مطلب چاپ كرده بودند. با توجه به اين كه امنيت و دوام دروغ سمند طلايي در خطر بود، فيلم آن را هم منتشر كرديم تا كاربران دچار سردرگمي شوند.

هدف از دروغ 13 امسال، اثبات يك موضوع خيلي مهم بود. اتفاقيكه به خاطر آن زير سوال رفتم و چون باور كردن حرف‌هايم براي خيلي‌ها دشوار بود، خودم را متهم به دروغ‌گويي كردند. شيوه انتشار خبر سمند طلايي، دقيقا همان روشي است كه 3 سال قبل پيمان ابدي از آن استفاده كرد تا خود را بدلكار «حرفه‌اي» كبرا 11 معرفي كند. او چند عكس را نشان داد و رسانه‌ها باور كردند كه راست مي‌گويد. ابدي پس از اين كه در ايران به شهرت رسيد، تازه شروع به كسب تجربه كرد. او گفته بود 1200 مرسدس و ب.ام.و را در آلمان چپ كرده، اما از پس واگوني يك پژو 405 هم بر نيامد. هيچ كس هم از اين فرد نخواست تا مدرك بدلكاري حرفه‌اي خود را نشان بدهد. نتيجه اين شد كه وقتي من گفتم او دروغگو است، همان اتهام را به خودم زدند. اما حالا كه كبرا 11 آلمان هم حرفه‌اي بودن پيمان ابدي را تكذيب كرده، بايد اعتراف كنيم كه به سادگي فريب يك فرد فرصت‌طلب را خورديم و هنوز اجازه مي‌دهيم فعاليت كند.

در نوروز 88 هم خيلي‌ها با ديدن 2 عكس از سمند طلايي و خواندن ماجراي مبهم آن، باور كردند كه چنين سمندي وجود دارد. در صورتي كه تنها دو عكس و يك فيلم تنها مدركي بود كه ارائه شد.

لازم مي‌دانم از هفته‌نامه دنياي خودرو، خشايار نظريان، امين آزاد، بابك تهراني، فرزاد فخرالدين، امين و نريمان كريم‌زاده كه در انتشار دروغ 13 نوروز 88 من را ياري كردند، تشكر كنم.

اگر نظري درباره اين دروغ داريد، ممنونمي شوم بگوييد تا در گزارش از آن استفاده كنم. گزارشي از ساخته شدن اين سمند و اتفاقات و واكنش‌هاي جالب پس از انتشار خبر سمند طلايي را به‌زودي از طريق يكي از رسانه‌ها منتشر خواهم كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۲ - ۱۳۸۸/۰۱/۱۹
0
0
این خبر یکم قبل از نوروز نبود؟دیگه دروغ 13 نیست خبر کذب دادنه