کد خبر: ۱۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۲۴

فتاح در عین حال اظهارداشت: امسال تا 3 هزار مگاوات برق این نیروگاهها حساب باز کرده ایم که اگر محقق شود می تواند در رکورد اوج مصرف موثر باشد.

وزیر نیرو اعلام کرد: با تدابیر وزارت نیرو، می توان با اطمینان به مردم قول داد که تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.

پرویز فتاح در گفتگو با مهر گفت: با به مدار آمدن نیروگاه های برق آبی و تولید برق تا 3 هزار مگاوات، به نظر می رسد بتوان در اوج مصرف تابستان که رقمی معادل 41 هزار و 500 مگاوات را پیش بینی کرده ایم و نیز با مراقبتهایی که در حوزه دولتی مبنی بر بهینه مصرف کردن خواهیم داشت، بتوانیم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم.

وزیر نیرو افزود: دغدغه ما استفاده از واحدهای برق آبی به دلیل کمبود آب است اما به نظر می رسد که سال جاری وضعیت آنها نسبت به سال گذشته بهتر باشد، زیرا سال گذشته بیش از 2 هزار مگاوات از واحدهای برق آبی توانستیم برق بگیریم.

فتاح در عین حال اظهارداشت: امسال تا 3 هزار مگاوات برق این نیروگاهها حساب باز کرده ایم که اگر محقق شود می تواند در رکورد اوج مصرف موثر باشد.

وی تصریح کرد: آمار مصرف برق تا آخرین روز سال 87 به 215 میلیارد کیلووات ساعت در کل کشور رسید که این عدد نسبت به سال 86 معادل 3/6 درصد رشد را نشان می دهد. این درحالی است که در نیمه اول سال گذشته این رشد در حدود 8 درصد بود ولی به نظر می رسد که در آخر سال 5.3 درصد رشد داشته است.

فتاح گفت: وزارت نیرو برای کاهش رشد مصرف برنامه هایی نظیر توزیع گسترده لامپهای کم مصرف در سطح ملی، جمع آوری انشعابات غیر مجاز، اصلاح شبکه های فرسود برق و توزیع کنتورهای چند تعرفه را در دستور کار قرار داد، ضمن اینکه بهینه سازی تولید و تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی نیز در این روند موثر بوده است.
وی تصریح کرد: تعمیرات نیروگاه های کشور تا امروز مطابق با برنامه پیش رفته و اقدامات خوبی در زمینه تعمیرات نیروگاهی صورت گرفته است به نحوی که برای اولین بار در طول صنعت برق تا اوایل خردادماه تعمیرات تمامی این واحدها به اتمام می رسد و آماده بهره برداری برای روزهای سخت تابستان می شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: