کد خبر: ۱۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۶

موسسه اوقاف و آثار باستاني "الاقصي " ديروز از اقدام رژيم صهيونيستي در سرقت سنگ‌هاي متعلق به مسجدالاقصي و انتقال آنها به محوطه كنيست اين رژيم خبر داده و تاكيد كرد كه با استفاده از تصاوير گرفته‌شده مي‌تواند اين سخن مستند خود را ثابت كند.

موسسه الاقصي اعلام كرد كه رژيم صهيونيستي سنگ‌هاي باستاني متعلق به مسجد الاقصي را به سرقت برده و آنها را به كنيست منتقل كرده است.

به گزارش فارس، موسسه اوقاف و آثار باستاني "الاقصي " ديروز از اقدام رژيم صهيونيستي در سرقت سنگ‌هاي متعلق به مسجدالاقصي و انتقال آنها به محوطه كنيست اين رژيم خبر داده و تاكيد كرد كه با استفاده از تصاوير گرفته‌شده مي‌تواند اين سخن مستند خود را ثابت كند.

اين موسسه در تشريح جنايات اخير رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه يك نهاد صهيونيستي اين چند سنگ را كه در فاصله 3 متري ديوار جنوبي مسجدالاقصي قرار داشت، سرقت كرده است.

اين موسسه اعلام كرد كه عكاسان و مسئولان اين موسسه با عبور از حصار احداث شده از سوي اداره آثار باستاني فلسطين اشغالي در اطراف محل وجود سنگ‌هاي مذكور، دو قطعه سنگ بزرگ را در اين محل مشاهده كرده بودند كه در اطراف آنها خاك انباشته شده بود و نشان از اين داشت كه اداره آثار باستاني رژيم صهيونيستي سعي در بسترسازي براي كندن و انتقال سنگ‌هاي مذكور از اين محل دارد.

بنا بر اين گزارش، رژيم صهيونيستي از ماه‌ها قبل چادر سياه رنگي را در اين محل بر پا كرده و مانع از نزديك شدن افراد ديگر به اين محل و يا تصويربرداري از آنجا مي‌شد و اين مساله بدين معناست كه نهاد مذكور در آن زمان سعي در اجراي نقشه خود داشته است.

موسسه الاقصي همچنين خاطر نشان كرده است كه در حال حاضر يكي از سنگ‌هاي مذكور به مكان نامعلومي انتقال داده شده و سنگ ديگر به مقابل كنست اين رژيم انتقال داده شده است.

اين موسسه افزود: اداره آثار باستاني رژيم صهيونيستي به احتمال زياد سعي دارد سنگ هاي ديگري را نيز از اين محل انتقال دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: