کد خبر: ۱۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

به جز 2 سال اول كه خود مقام معظم رهبري گفتند كه چون اين دولت تازه آمده كاري نداشته باشيد، اما سال سوم گزارش را تهيه كرده و ارائه داديم و براي سال چهارم هم اين كار را مي‌كنيم.

محسن رضایی همچون هاشمی رفسنجانی تاکید کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرموده مقام معظم رهبری سال اول و دوم دولت نهم گزارش نظارت بر عملکرد دولت را تهیه نکرده است.

به گزارش«شفاف» دبیر مجمع تشخیص مصلحت در باره اینکه مجمع براي اجراي بهتر برنامه پنجم چه كاري‌ مي‌تواند انجام دهد؟گفت: ما غيراز سياستگذاري و نظارت هيچ كار ديگري نمي‌توانيم انجام دهيم. يعني ‌ بررسي مي‌كنيم كه سياست‌ها چه مقدار پياده شده و به مقام معظم رهبري گزارش مي‌دهيم.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا درباره برنامه چهارم، سال به سال گزارش داديد؟افزود: به جز 2 سال اول كه خود مقام معظم رهبري گفتند كه چون اين دولت تازه آمده كاري نداشته باشيد، اما سال سوم گزارش را تهيه كرده و ارائه داديم و براي سال چهارم هم اين كار را مي‌كنيم.

وی درباره میزان موفقیت ها در برنامه چهارم توسعه اظهار داشت: بالاخره فاصله‌ها مشهود است و تلاش‌هاي زيادي دولت و مجلس كرده‌اند ولي فاصله‌ بين سياست‌ها و اجراي برنامه‌ها مشخص است. در رشد اقتصادي، سرمايه‌گذاري، محيط كسب و كار، توانمندسازي بخش خصوصي، ترغيب و تشويق بخش خصوصي و حمايت‌هاي حاكميت از سرمايه‌‌گذاران، شكاف بيشتر است.

رضایی در پاسخ به این سوال که كجا اهداف محقق شده است هم تصریح کرد: خصوصي‌سازي و قانون نويسي (قانون اصل 44) پيشرفت خوبي دارد. در مورد تشكيل شوراي‌عالي اصل 44 با رياست رئيس‌جمهوري كار خوبي شده است.

رضایی که با همشهری گفت و گو کرده درباره جايگاه ايران در شاخص‌هاي مختلف در منطقه گفت: متأسفانه رتبه خوبي در منطقه نداريم. در توليد ناخالص داخلي وضع خوبي داريم اما شاخص درستي براي ارزيابي پيشرفت نيست و در سرانه توليد ناخالص داخلي، رشد اقتصادي، شاخص توسعه انساني، كيفيت بهره‌مندي از اقتصاد و كيفيت خدمات رساني دولت كه شاخص‌هاي مهمي هستند جايگاه خوب نيست. در همين رتبه‌بندي‌ها نسبت به 4سال،در خيلي از شاخص‌ها پيشرفت داشته‌ايم ولي انتظار ما بيشتر از اين بوده؛ يعني اهداف برنامه بيشتر بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: