کد خبر: ۱۵۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۸
خبر پدر داماد احمدی نژاد از رد گم کنی دولتی ها در گفت و گو با شفاف:

شب گذشته شاهد کولاک عزل و نصب ها در کابینه دولت بودیم اتفاقی که نظر همه را به خود جلب کرد. بنابر تصمیم محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی از دفتر رییس‌جمهور به دبیرخانه جنبش عدم تعهد رفت، محمدشریف ملک‌زاده معاون رییس جمهور و رئیس..

شفاف: شب گذشته شاهد کولاک عزل و نصب ها در کابینه دولت بودیم اتفاقی که نظر همه را به خود جلب کرد. بنابر تصمیم محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی از دفتر رییس‌جمهور به دبیرخانه جنبش عدم تعهد رفت، محمدشریف ملک‌زاده معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد،رضا تقی پور از وزارت ارتباطات برکنار و علی نیک زاد ریاست این وزارت خانه را بر عهده گرفت.

اما آنچه در این میان اهمیت دارد هدف دولت از این عزل و نصبها است، احمد خورشیدی دبیرکل جمعیت خدمت گزاران انقلاب و پدر داماد احمدی نژاد، در گفت و گو با شفاف در این خصوص، گفت: به نظر می رسد این حرکت از همان حرکتهای  انحرافی است  و می توان برخی اتفاقات را در همان راستا ارزیابی کرد. از قبل مطرح بود که وزارت ارتباطات و مخابرات با وزارت مسکن و شهرسازی ادغام شوند و طبیعی بود که نیکزاد را در آنجا بگذارند با توجه به عزل تقی پور و تصدی گری  به نظر می رسد که لایحه ادغام این دو وزارتخانه هم به جریان بیفتد.وی تصریح کرد: رفتن مشایی از دفتر ریاست جمهوری به دبیر خانه جنبش عدم تعهد را می توان یک حرکتی انتخاباتی ارزیابی کرد. با توجه به تحرکاتی که مشایی در چند هفته اخیر نشان داده می توان گفت این تغییر نیز برای پنهان ماندن کاندیدای اصلی دولتی ها است.

دبیر کل جمعیت خدمت گزاران انقلاب با بیان اینکه مشایی مورد اقبال مردم نیست، خاطرنشان کرد: شخصی مانند آقای مشایی در حد و اندازه ریاست جمهوری نیست چراکه خودش مشکلات اقتصادی زیادی دارد و در ضمن از اقبال لازم هم برخوردار نیست. 

خورشیدی تاکید کرد: این تغییر و تحولاتی که ممکن است در ماههای آخر دولت اتفاق بیفتد را می توان به انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم ربط داد.این موضوع انتخاباتی بوده منتها به نظر بنده برای رد گم کنی است. آقای مشایی به طور قطع تایید صلاحیت نمی شود هم به واسطه مشکلاتی که در اعتقاداتشان دارند و هم سهم و نقشی که در برخی از پرونده های اقتصادی داشتند و علنا از ایشان نامبرده شده و مدارکی در این خصوص وجود دارد. بنابراین بعید به نظر می رسد که تایید صلاحیت شود اما اگر تایید صلاحیت هم بشود که محال است اقبالی ندارد.
 
وی با تاکید بر اینکه کاندیدای آقای احمدی نژاد مشایی است، یاد آور شد: کاندیدای دولت مشایی است اما چون می دانند که اقبال مردمی و تایید حکومتی ندارد بنابراین روی یک نفر دیگر مثالا آقای الهام یا شخص دیگری سرمایه گذاری می کنند. اگر از آقای احمدی نژاد سوال کنید و بگویید کاندیدای دولت کیست؟ می گوید مشایی، ولی چون آن مشکلات و موانع پیش رویش است قطعا برای فرد دیگری برنامه ریزی می کند.شاید هم درماههای آینده اتفاقاتی بیفتد که رویه کاندیداتوری از سوی دولت به نوع جدید و خیلی جدی با بن بست مواجه شود.

دبیر کل جمعیت خدمت گزاران با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، گفت: مشکلاتی که به ویژه در این چند ماه اخیر در اقتصاد و بازار ارز اتفاق افتاده و گرانی هایی که به صورت سرسام آوری کمر مردم را می شکند اینها را مردم از چشم دولت می بینند و اقبالی هم که برخی ها معتقد بودند دولت در روستاها و شهرستانهای کوچک دارد، در همین مدت کوتاه به شکل چشم گیری کاهش پیدا کرده و آن اقبال دیگر وجود ندارد.

خورشیدی افزود: آقای احمدی نژاد به دنبال به دست گرفتن ریاست جمهوری دوره یازدهم است البته این موضوع مختص به حال نیست و روسای جمهور گذشته هم به همین فکر بودند اما این اتفاق نیفتاد. در ایران ما این تجربه را نداریم که دولتها بعد از 8 سال بتوانند سر کار بیایند و حتی سمت قابل توجهی داشته باشند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: