کد خبر: ۱۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۰

گفتنی است راسموس در حالی که دست راستش بر اثر حادثه ای شکسته و بر گردن آویخته بود- عکس ستون اخبار ویژه کیهان امروز- در اجلاس ترکیه حضور یافته بود. کاش دست شکسته او آقای خاتمی را به یاد ابولهب می انداخت و دست دوستی به سوی ابولهب زمان دراز نمی کرد.

حسین شریعتمداری در کیهان چهارشنبه نوشت:

آقای سیدمحمد خاتمی اگرچه دیگر رئیس جمهور نیست و از کاندیداتوری برای ریاست جمهوری دهم نیز انصراف داده است ولی حضور 8 ساله ایشان در مسند ریاست جمهوری کشورمان، چه بخواهند و چه نخواهند بخشی از شخصیت حقوقی جناب خاتمی است که متعلق به شخص ایشان نیست، چرا که این جایگاه در چارچوب نظام اسلامی و با رأی مردم به دست آمده و به ایشان واگذار شده بود، بنابراین، می توان و باید این بخش از شخصیت حقوقی آقای خاتمی را امانتی دانست که از سوی نظام و مردم به ایشان داده شده است و با عرض پوزش اگر این «شخصیت حقوقی» از آقای خاتمی و یا هر مسئول مشابه دیگری حذف شود، آنچه به عنوان «شخصیت حقیقی» ایشان باقی می ماند چیز چندانی نخواهد بود. با توجه به این نکته بدیهی و غیرقابل تردید، جناب خاتمی حق ندارند امانتی را که متعلق به مردم و نظام است به میل شخصی خود هزینه کنند.

روز دوشنبه- 17 فروردین/7 آوریل- آقای خاتمی که برای شرکت در دومین اجلاس «ائتلاف تمدن ها» به ترکیه رفته بود، با «آندرسون فوگ راسموس» دبیرکل جدید ناتو و نخست وزیر سابق دانمارک و از حامیان سینه چاک کاریکاتورهای موهن علیه ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) دست داده و خوش و بش کرد! این در حالی است که راسموس نه فقط در دوران نخست وزیری خود از چاپ کاریکاتورهای موهن و مشمئزکننده علیه رسول خدا(ص) در روزنامه های کشورش با افتخار!! حمایت کرده بود بلکه اعتراض ملت های مسلمان به این کاریکاتورها را نشانه دور بودن آنها از تمدن! و آزادی دانسته بود!
هنگام انتخاب راسموس به عنوان دبیرکل جدید ناتو، دولت ترکیه با دبیرکلی وی مخالفت کرده بود ولی برخی از رسانه های آمریکایی و اروپایی با این ادعا که وی عذرخواهی کرده است موافقت دولت ترکیه را به عنوان یکی از اعضای ناتو جلب کردند که البته تاسف آور و غیرقابل توجیه بوده و هست.

ورود راسموس به ترکیه برای شرکت در اجلاس «ائتلاف تمدن ها» با اعتراض شدید مردم این کشور روبرو شد که در رسانه های ترکیه و سایر رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشت. درپی این اعتراض ها مقامات دولت ترکیه از وی خواستند برای احترام به عقاید مسلمانان در جریان اجلاس از ملت های مسلمان عذرخواهی کند ولی راسموس با کمال وقاحت اعلام کرد «ما هرگز به خاطر چاپ کاریکاتور علیه پیامبر اسلام از کسی عذرخواهی نمی کنیم»!

اکنون باید از آقای خاتمی پرسید جنابعالی که سابقه دو دوره ریاست جمهوری ایران اسلامی را به عنوان یک امانت با شخصیت حقوقی خود حمل می کنید، چرا و به چه حقی با اهانت کننده آشکار به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) دست داده و خوش و بش کرده اید؟! به یقین نمی توانید درباره شخصیت راسموس ابراز بی اطلاعی کنید، چرا که سر و صدای ملت های مسلمان علیه وی، تظاهرات گسترده مردم ترکیه به هنگام حضور شما در آن کشور و مخصوصا، بحث ها و اظهاراتی را که در همان اجلاس پیرامون اهانت های راسموس به رسول خدا(ص) صورت گرفته بود به وضوح شاهد بوده اید. آیا این اقدام شما، خیانت در امانت نیست؟! مگر «ابولهب» که بود؟ جز آن که با اسلام دشمنی می ورزید و به پیامبر اکرم(ص) اهانت می کرد. خب! جناب خاتمی چرا با ابولهب که خدا دست او را بریده می خواهد، دست داده اید؟! مگر شما روحانی- آنهم سید و از ذریه رسول خدا(ص)- نیستید؟ و مگر لباس پیامبر اکرم(ص) را برتن ندارید؟ کاش فرصتی داشتید و لااقل چند سوره کوچک قرآن را می خواندید و فقط در ترجمه فارسی آیه شریفه «تبت یدا ابی لهب» دقت می کردید.

گفتنی است راسموس در حالی که دست راستش بر اثر حادثه ای شکسته و بر گردن آویخته بود- عکس ستون اخبار ویژه کیهان امروز- در اجلاس ترکیه حضور یافته بود. کاش دست شکسته او آقای خاتمی را به یاد ابولهب می انداخت و دست دوستی به سوی ابولهب زمان دراز نمی کرد.

و بالاخره، نگارنده دیروز از نوشتن این نوشته خودداری کرد با این امید که هواداران آقای خاتمی اندکی غیرت دینی به خرج داده و با انگیزه حمایت از حریم رسول خدا(ص) در سایت ها و روزنامه های خود به ایشان اعتراض کنند. اما، متاسفانه این امید، واهی بود و آقایان که چپ می روند و راست می نشینند و درباره سجایای اخلاقی آقای خاتمی داد سخن می دهند، باز هم مثل همیشه با نگاه به منافع حزبی، مهر سکوت بر لب زدند و...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: