کد خبر: ۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۴

در جلسه امروز شورای مرکزی فراکسیون مطرح شد که رئیس مجلس نامه ای به رئیس جمهور نوشته و از وی خواسته است که لایحه برنامه پنجم توسعه تا پایان خرداد سال جاری تقدیم مجلس شود و بر این اساس مجلس فرصت کافی برای بررسی این لایحه داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان از نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور در خصوص تسریع در ارائه برنامه پنجم توسعه خبر داد و به تشریح تصمیات فراکسیون اصولگرایان مجلس در باره موضوعات انتخابات و رابطه با آمریکا پرداخت.

به گزارش مهر، ستار هدایتخواه در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به خبرنگار مهر ، پیرامون جلسه صبح امروز فراکسیون اصولگرایان توضیح داد: در جلسه امروز شورای مرکزی فراکسیون مطرح شد که رئیس مجلس نامه ای به رئیس جمهور نوشته و از وی خواسته است که لایحه برنامه پنجم توسعه تا پایان خرداد سال جاری تقدیم مجلس شود و بر این اساس مجلس فرصت کافی برای بررسی این لایحه داشته باشد.

نماینده مردم بویر احمد و دنا همچنین از دیدار لاریجانی و سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد خبر داد که در جریان آن رئیس مجلس از وزیر اقتصاد خواسته است دولت ارسال لایحه برنامه پنجم توسعه به مجلس را تسریع کند.

وی در خصوص دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان بیان داشت: در جلسه امروز درباره انتخابات ریاست جمهوری صحبت هایی مطرح و بررسی شد که آیا فراکسیون اصولگرایان از یک نامزد مشخص حمایت کند یا خیر، در این رابطه دیدگاه ها متفاوت بود برخی گفتند فراکسیون باید وارد مصادیق شود و برخی نیز نظرشان این بود که فراکسیون اصولگرایان وارد این مصداق ها نشود.

هدایتخواه تاکید کرد: در جلسه امروز بحث این بود که از تریبون مجلس له یا علیه هیچ کاندیدایی صحبت نشود و از فراکسیون ها نیز این درخواست شده است.

وی در عین حال گفت: باید سعی کنیم از دو قطبی شدن انتخابات پرهیز و تلاش شود گفتمان انقلاب به عنوان گفتمان انتخابات مطرح گردد، همچنین از برخوردهایی که باعث می شود، برخی افراد مواضع اپوزیسیونی بگیرند پرهیز شود.

وی با بیان اینکه موضوع رابطه با آمریکا از دیگر مباحث شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان بود اظهار داشت: حرف نهایی را در این رابطه رهبر انقلاب خواهند زد و باید بر اساس مبانی امام و رهبری اقدام شود و در عین حال از برخورد انفعالی با این موضوع می بایست پرهیز کرد.
هدایتخواه همچنین به بررسی اصلاح الگوی مصرف در شورای مرکزی فراکسیون اکثریت اشاره کرد و گفت: تاکید نمایندگان این بود که از کار سوری و تشریفاتی در رابطه با اصلاح الگوی مصرف می بایست اجتناب شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار