کد خبر: ۱۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۳

این بنده خدا وقتی خیلی جوان بود، یعنی حدود 21یا 22 سال بدون این که به حوزه برود و درس بخواند هوس کرد لباس آخوندی بپوشد و ریش بلندی گذاشت. بعد هم به چند جلسه روضه زنانه می‌رفت و روضه می‌خواند و پول کمی حدود ده تا پانزده تومان آن موقع برای هر جلسه می‌گرفت تا این که یکی از خانم‌ها به کلانتری رفت و از دست او شکایت کرد که وقتی از حاج آقا مساله شرعی می‌پرسیدیم بدنم را لمس کرده و...

فریب خوردن گردانندگان سمینار ضدایرانی «نگاهی بر ایران» حیفا در اسرائیل از فردی که با معرفی کردن خود به عنوان یک اسلام‌شناس و روحانی شیعه مخالف جمهوری اسلامی، موجب بی‌اعتبار کردن این پروژه تبلیغاتی شده بود، موجب توبیخ گردانندگان سمینار توسط سازمان جاسوسی اسرائیل شد.

به گزارش خبرنگار «آینده»، در سمینار ضد ایرانی حیفا که دوشنبه هفته گذشته در اسرائیل و با حضور تعدادی از سفرای خارجی برگزار شد،‌ گردانندگان سمینار در صدد بودند برای نشان دادن یکپارچگی در مخالفان جمهوری اسلامی، یک روحانی مشهور شیعه را به عنوان سخنران اصلی دعوت کنند و در این میان فردی مقیم آمریکا که خود را آیت‌الله مهدی حائری معرفی کرده بود، با استفاده از بی‌اطلاعی گردانندگان سمینار توانست علاوه بر دریافت بلیط هواپیما و هزینه هتل، بیش از ده هزار دلار نیز به عنوان حق‌الزحمه سخنرانی از وزارت خارجه اسرائیل به دست آورد.

اما سخنرانی فرد مذکور به دلیل بی‌اطلاعی از مفاهیم اولیه علوم دینی شیعه، موجب تعجب برخی از حضار که آشنایی اولیه با مسایل فکری اسلامی داشتند، شد.

گردانندگان سمینار که همچنان از پذیرش گاف خود در دعوت این فرد که سوابق کلاهبرداری نیز در پرونده قضایی خود دارد، خودداری می‌کردند. در خبر رسمی این سمینار، در سایت وزارت خارجه اسرائیل وی را آیت‌الله مهدی حائری، اسلام‌شناس معرفی کردند. در حالی که آیت‌الله مهدی حائری که اسلام‌شناس می‌باشد، حدود ده سال قبل در آمریکا فوت کرده بود.

این اشتباه که گاف‌های برگزارکنندگان سمینار را تکمیل کرده است، موجب عصبانیت بخش ایران سازمان جاسوسی اسرائیل شده و موساد با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه اسرائیل از ضعف مدیریت و اشتباهات فاحش گردانندگان سمینار به شدت انتقاد کرده است.

ظاهراً طیفی از کارشناسان وزارت خارجه اسرائیل که مخالف این‌گونه اقدامات شتاب‌زده هستند، در انتقال اطلاعات مربوط به گاف سمینار و سپس افشای توبیخ موساد نقش دارند.

در این حال، یکی از دوستان خانوادگی فرد مذکور با ارسال پیامی به «آینده» از این که دولت اسرائیل از فردی که دارای آشفتگی های روانی است، سوءاستفاده کرده، اظهار شگفتی کرد.

در پیام مذکور آمده است:

یکی از اقوام ما که در اروپا زندگی می‌کند، تصویر آقای خورشیدی را که حدود بیست سال از او خبر نداشتیم، در سایت آروتس شوا دیده بود و به ما خبر داد و ما هم وقتی خودمان عکس را دیدیم باور کردیم. اما نمی‌دانستیم گریه کنیم یا بخندیم. آخر این بنده خدا وقتی خیلی جوان بود، یعنی حدود 21یا 22 سال بدون این که به حوزه برود و درس بخواند هوس کرد لباس آخوندی بپوشد و ریش بلندی گذاشت. بعد هم به چند جلسه روضه زنانه می‌رفت و روضه می‌خواند و پول کمی حدود ده تا پانزده تومان آن موقع برای هر جلسه می‌گرفت تا این که یکی از خانم‌ها به کلانتری رفت و از دست او شکایت کرد که وقتی از حاج آقا مساله شرعی می‌پرسیدیم بدنم را لمس کرده و... .

راست و دروغش را نمی‌دانیم. اما وقتی او را گرفتند به جرم سوء استفاده و تعرض به زن شاکی، می‌خواستند شلاق بزنند که رفتیم دادگاه و به مسئول پرونده گفتیم این بنده خدا بچه است و توهم دارد. با کلی التماس حکم شلاق او را بخشیدند و این آشنای ما هم لباس آخوندی را کنار گذاشت و چند مدت بعد هم به خارج رفت، حالا که بعد از این همه سال او را با این قیافه و لباس آخوندی و لقب آیت‌الله دیدم شوکه شدم، این‌هایی که او را دعوت کرده‌اند یا خیلی احمقند یا خیلی هفت خط تشریف دارند که این آشنای ما را که حتی قرآن را هم از رو غلط می‌خواند آیت‌الله معرفی کرده‌اند!

حقیقتش آن که من از آخوند جماعت خیلی خوشم نمی‌آید و امروز که دیدم لباسی را که ما 25 سال پیش با التماس از تن این آقا درآوردیم دوباره پوشیده و مشغول کاسبی است، حسابی حالم گرفته شد. حالا خدا کند خانمی آن ور آب از این آقا سوال شرعی نکند!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: