کد خبر: ۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۲

من اين نکته را در جمع اعضاي هيات دولت نيز مطرح کردم و امروز به مردم مي گويم که احدي از اعضاي دولت حق ندارد حتي يک ثانيه را صرف اثرگذاري در انتخابات کنند.

رييس جمهوري با اشاره به اينکه احدي از اعضاي دولت حق ندارد حتي يک ثانيه را صرف اثرگذاري در انتخابات کند، گفت: ما تا روزي که باشيم و ملت صلاح بداند بايد ثانيه ها را براي خدمت ملت بکار ببريم.

به گزارش ايرنا، "دکتر محمود احمدي نژاد" روز چهارشنبه در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم اصفهان در دومين سفر استاني خود به اين استان افزود: من اين نکته را در جمع اعضاي هيات دولت نيز مطرح کردم و امروز به مردم مي گويم که احدي از اعضاي دولت حق ندارد حتي يک ثانيه را صرف اثرگذاري در انتخابات کنند.

وي تاکيد کرد: تک تک مديران دولت يک نفر مثل ساير مردم هستند و من مي گويم کسي حق ندارد يک ريال از بيت المال، يک ثانيه از وقت بيت المال يا فرصتي از بيت المال را صرف رقابت هاي انتخابات براي اين و آن کند.
دکتر احمدي نژاد در ادامه شهيد رجايي را يکي از شخصيت هاي محبوب ملت ايران دانست و تاکيد کرد: شهيد رجايي در دوران کوتاه 27 روزه رياست جمهوري اش آن چنان بين مردم محبوبيت يافت و آن روزها آن چنان در کام ملت ما شيرين بود که هنوز هم ملت ما دنبال شهيد رجايي مي گردند.

احمدي نژاد ملت ايران را بزرگترين و عزيزترين ملت دانست و تاکيد کرد: ايرانيان ظرفيت تصميم گيري هاي بزرگ را دارند، اگر برخي از موانع و دست اندازي ها برداشته شود و اجازه دهند که انرژي اين ملت در مسير پيشرفت و ساختن آزاد شود، ترديد ندارم در عرض چند سال ايران پيشرفته ترين و مقتدرترين کشور عالم خواهد شد.

وي در ادامه انتخابات را مهم ترين و والاترين صحنه حضور و تصميم گيري و اعمال اراده ملت ايران دانست و ادامه داد: مردم در انتخابات رياست جمهوري که بالاترين و مهم ترين صحنه ها است به دنبال تحقق آرمان ها، اهداف و مسير متعالي خودشان هستند.

رييس جمهوري تاکيد کرد: ملت در انتخابات رياست جمهوري راه آينده کشور، برنامه ها و مسيري را که همه بايد طي کنند را انتخاب مي کند.

احمدي نژاد با اشاره به اينکه انتخابات متعلق به ملت و براي ملت است، افزود: انتخابات صحنه هنرنمايي و تصميم گيري يک ملت است و در آن بايد همه توانمندي ها، افکار، انديشه ها و سلايق و نظرات گوناگون به صحنه بيايند.

رييس جمهوري از همه نخبگان، توانمندان و همه کساني که درباره اداره کشور نظر دارند دعوت کرد که به صحنه بيايند.

او در ادامه بيان کرد: انتخابات مخصوص يک گروه يا حزب نيست، بلکه متعلق به همه ملت است.

احمدي نژاد تاکيد کرد: در زمان انتخابات همگان بايد بتوانند در اماکن گوناگون و اجتماعات مختلف نظرات خود را به صورت آزادانه اعلام کنند، سوال و جواب بشود و ديدگاه هاي مختلف مطرح شود.

وي با اشاره به اينکه هيچ کس حق ندارد مانع اعلام نظر، سخنراني يا گفت وگوي انتخاباتي کسي بشود، اظهار داشت:انتخابات متعلق به مردم است و در انتخابات همه ملت يکسان هستند.

رييس جمهوري افزود: همه بايد تلاش کنيم زيباترين، کامل ترين و بهترين و موثرترين انتخابات برگزار شود و هر نظري که ملت داد بايد براي همه افراد، گروه ها و شخصيت ها محترم و معتبر باشد.

وي ضمن سپاسگذاري از رهبر معظم انقلاب براي ارائه طرح دقيق و زيبايشان در موضوع انتخابات در ابتداي سال جديد، اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب عرصه را باز کردند و بر باز بودن عرصه تاکيد کردند و فرمودند همه بايد بيايند و اظهار نظر کنند.

دکتر احمدي نژاد انتخاب پرشور، حضور حداکثري و تبلور اراده ملي را مهمترين مساله در موضوع انتخابات از نگاه دولت خواند و اظهار داشت: آزادي کامل يکي ديگر از مسائل مهم انتخابات است اينکه هر کس که مي تواند و يا در خود توانايي اداره کشور را مي بيند خودرا مطرح کند.

وي با اشاره به اينکه مردم اصفهان به درست مصرف کردن و مديريت کردن منابع مشهورند افزود: اين يک فرهنگ ارزشمند است که بايد همگاني شود و در کنار لايحه هدفمند کردن يارانه ها همه ملت ايران در مديريت منابع مشارکت کنند.

وي اظهار اميدواري کرد که مجلس و نمايندگان به سرعت به اين لايحه رسيدگي کنند و اين لايحه را در اختيار ملت ايران قرار دهند.

رييس جمهوري با تشکر از نمايندگان اصفهان در خصوص توجه به اين لايحه تاکيد کرد: خوشبختانه نمايندگان استان اصفهان با دلسوزي و پيگيري به دنبال تصويب اين لايحه مهم هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۱/۱۹
0
0
درود بر رييس جمهور مردمي و خدمتگزار
آخرین اخبار