کد خبر: ۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۴

کارمند بانک از همه جا بی‌خبر وقتی سلام را شنید به‌ناچار نیم‌خیز شد و با ادای احترامی جواب اجباری داد، همین کافی بود که طراح نقشه ماهرانه طوری وانمود کند که از پرسنل بانک است.

جواب سلام‌های اجباری کارمندان بانک، این فرصت را به دزد ماهر می‌داد تا به اجرای نقشه شوم خود دست بزند. این مرد برابر دیدگان مشتریان بانک از دور به کارمندان سلام می‌داد تا به فریب طعمه‌هایش بپردازد.

«وقتی داخل بانک شد، می‌دانست باید چه بکند؟! به دستان مشتریان چشم دوخت، مردی بسته‌ای تراول‌چک را لابه‌لای انگشتانش بازی می‌داد، نزدیکش شد و همزمان با قرار گرفتن در زاویه دید وی روبه‌کارمندی کرد و بسیار صمیمی سلام داد.

کارمند بانک از همه جا بی‌خبر وقتی سلام را شنید به‌ناچار نیم‌خیز شد و با ادای احترامی جواب اجباری داد، همین کافی بود که طراح نقشه ماهرانه طوری وانمود کند که از پرسنل بانک است.

مرد موسفید با طعمه‌اش رفتار مهربانانه‌ای کرد و خواست تراول‌ها را به وی داده تا پشت گیشه و خارج از نوبت اقدامات بانکی را انجام دهد؛ دزد حرفه‌ای ابتدا به بهانه‌ای پیش روی رئیس بانک رفت، چند کلمه‌ای با خنده و صمیمیت گفتار با وی حرف زد و سپس بیرون آمد.


آنگاه روبه‌ طعمه ادعا کرد، پول‌ها داخل خودرو در برابر بانک است و خواست دقایقی بعد نزد وی در کنار خودروی پول‌رسان رفته و پول‌هایش را بگیرد، سپس در برابر دیدگان طعمه‌اش که از نوبت نماندن خوشحال بود از ساختمان بانک خارج شد و با خونسردی روی موتوسیکلتی نشست و با سرعت زیاد حرکت کرد.

مرد جوان که دیده بود مرد موسفید با چه صمیمیتی در حال خروج از بانک، با کارمندان خداحافظی کرده است وقتی برای گرفتن پول از ساختمان خارج شد، دید هیچ خبری از خودروی پول‌رسان و مرد موسفید نیست.

وی که خیالش راحت بود که این مرد از دوستان کارمند بانک است وقتی به داخل بانک برگشت و سراغ وی را از کارمندان گرفت، کارمند حیرت‌زده گفت: این مرد فقط با من احوالپرسی کرد و من هرچقدر فکر کردم وی را نشناختم، اما پیش خود فکر کردم که حتما از مشتریان قدیمی بانک است و به همین خاطر پاسخ سلامش را به گرمی دادم.

شگرد تازه

این شگرد تازه دزدی است که به تازگی از بانک‌های شرق و مرکز تهران سرقت می‌کند. تا به حال چندین زن و مرد با مراجعه به دادسرای رسالت و کلانتری‌های شرق تهران از این مرد موسفید شکایت کرده‌اند.

این دزد با طعمه قرار دادن مشتریان بانک و با تظاهر به اینکه با کارمندان بانک آشنا است، آنها را فریب می‌داد.

با طرح شکایت‌های مشابه، بازپرس پرونده دستور ردیابی‌های اطلاعاتی را داد که بررسی‌های ماموران کلانتری نارمک نشان داد هیچ مدرکی از این دزد حرفه‌ای برجای نمانده است، جز تصویری از چهره و اندامش که با دوربین مداربسته بانک شکار شده بود.

بنابه گزارش خبرنگار «وطن امروز» ، بازپرس پرونده با تقاضای چاپ عکس این دزد صمیمی از کسانی که وی را می‌شناسند و اطلاعاتی از مخفیگاهش دارند خواست با مراجعه به دادسرای رسالت یا کلانتری نارمک آن را در اختیار تیم تحقیق قرار دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: