کد خبر: ۱۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۶

متاسفانه برخي اوقات شاهد هستيم كه رعايت اخلاق اسلامي رو به فراموشي مي‌رود.

يكي از مراجع عظام تقليد قم گفت: مسئولان بايد نسبت به حوادث شرق كشور در منطقه خاش در داخل و در كشور پاكستان توجه لازم را داشته باشند.

به گزارش فارس، آيت‌الله العظمي ناصر مكارم شيرازي پيش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود كه با حضور طلاب در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخناني با اشاره به اهميت توجه به مسئله اخلاق و تأكيدات دين مبين اسلام بر اين مهم گفت: متاسفانه برخي اوقات شاهد هستيم كه رعايت اخلاق اسلامي رو به فراموشي مي‌رود.

وي با اشاره به شهادت يكي از طلاب در شهرستان خاش بيان داشت: شهادت اين روحاني و از سوي ديگر كشته و زخمي شدن بسياري از شيعيان در كشور پاكستان بسيار دردآور است و بايد مسئولان نسبت به چنين مسائلي هشياري لازم را داشته باشند.

اين مرجع تقليد اين اقدامات را متوجه فعاليت‌هاي گروه‌هاي تندرو وهابيون دانست و افزود: مشخص نيست كه اين گروه‌ها به چه دليل و هدفي خون انسان‌هاي بي‌گناه را بر روي زمين مي‌ريزند.

وي اضافه كرد: وهابيون دچار برداشت‌هاي غلطي هستند كه از آن جمله مي‌توان به بدعت، شرك و... اشاره كرد.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي تأكيد كرد: دولت بايد در برابر چنين اقداماتي مواضع قاطعانه‌اي را اتخاذ كنند و حمايت از مردم پاكستان نيز همانند حمايت از مردم غزه و لبنان مورد توجه قرار گيرد.

وي گفت:‌ متاسفانه برخي افراد با اقداماتي ناشايست چهره‌اي نادرست از اسلام را ارائه مي‌كنند و اين در حالي است كه اسلام دين رحمت است و چنين اقداماتي به هيچ وجه با اسلام سازگاري ندارد.

اين مرجع تقليد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت كشور فلسطين و منطقه غزه خاطرنشان كرد: متاسفانه امروز در غزه بار ديگر شاهد هستيم كه نخست وزير رژيم‌ صهيونيستي تهديدهاي خود را آغاز كرده و سعي دارد كه بار ديگر خونريزي به راه بياندازد و اين اقدامات و سخنان در حالي صورت مي‌گيرد كه هنوز سردمداران اين رژيم تحت تعقيب سازمان‌هاي بين المللي هستند.

وي رژيم صهيونيستي را يك ياغي توصيف كرد و خاطرنشان كرد: رژيم صهيونيستي با شكست در برابر مردم لبنان در جنگ 33 روزه و مردم غزه در جنگ 22 روزه هنوز درس عبرت نگرفته است و به يك ياغي در دنيا تبديل شده است.

استاد حوزه علميه قم گفت: اينكه هنوز رژيم صهيونيستي به دنبال جنگ افروزي بوده و بر طبل جنگ مي‌كوبد تعجب آور است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: