کد خبر: ۱۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۳

دزدان دريايي در 18 ماه گذشته بيش از 50 کشتي را در سواحل سومالي ربوده و در حال حاضر نيز 11 کشتي و خدمه آن را در اختيار دارند اما هيچکدام آنها باعث نشد تا شوراي امنيت احساس کند امنيت و صلح به خطر افتاده و يا دبير کل سازمان ملل را به صدور بيانيه وادار سازد.

ربوده شدن يک کشتي آمريکايي توسط دزدان دريايي در سواحل سومالي نه تنها شوراي امنيت بلکه دبير کل سازمان ملل را به تحرک و واکنش واداشت.

به گزارش ایرنا، دزدان دريايي در 18 ماه گذشته بيش از 50 کشتي را در سواحل سومالي ربوده و در حال حاضر نيز 11 کشتي و خدمه آن را در اختيار دارند اما هيچکدام آنها باعث نشد تا شوراي امنيت احساس کند امنيت و صلح به خطر افتاده و يا دبير کل سازمان ملل را به صدور بيانيه وادار سازد.

رسانه هاي آمريکايي روز چهارشنبه تقريبا قريب به اتفاق وقت و برنامه هاي خود را به موضوع اين کشتي دانمارکي که با پرچم آمريکا حرکت مي کرده و همه خدمه و سرنشينان آن آمريکايي بوده اند و توسط سه دزد دريايي تصاحب شده بود, اختصاص دادند.

به هر صورت نحوه برخورد دوگانه شوراي امنيت و شخص دبير کل با موضوع اين کشتي ربايي و 50 کشتي ربايي که طي 18 ماه گذشته روي داد, جالب توجه بود.

بان کي مون دبيرکل سازمان ملل روز چهارشنبه اقدام دزدان دريايي و ربودن کشتي آمريکايي را رقت آور خواند و شوراي امنيت هم براي بحث درباره اين موضوع تشکيل جلسه داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: