کد خبر: ۱۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۶

می ترسم اوباما را سر به نیست کنند!

سرهنگ معمر قذافی ،رهبر لیبی که به ایراد سخنان جنجالی مشهور است، در اظهاراتی نسبت به ترور باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش عصر ایران و نقل از رویترز، قذافی از اوباما با عنوان «کورسوی امیدی در وسط تاریکی امپریالیست» یاد کرد و ترور او توسط گروه ها و اشخاص نامعلوم را محتمل دانست.

هرچند قذافی در سخنان خود نگفت چه کسی ممکن است در پی قتل اوباما باشد اما با یادآوری چند نمونه از ترورهای گذشته رهبران آمریکا از جمله ترور جان اف کندی و آبراهام لینکولن و نیز مارتین لوترکینگ رهبر سیاهان آمریکا قتل اوباما را نیز بعید ندانست.

رهبر لیبی که در جمع هوادارانش در دانشگاه شهر سیرته سخن می گفت اظهار داشت: "نگران آن هستم که آنها این مرد جوان را هم سر به نیست کنند یا اینکه او را به تسلیم شدن در مقابل سیاست های امپریالیستی خود وادار سازند."

قذافی افزود: "اوباما کورسوی امیدی در وسط تاریکی امپریالیست است و این نگرانی وجود دارد که آنها او را نیز نابود کنند همچنانکه کندی، مارتین لوترکینگ و آبراهام لینکولن را سر به نیست کردند.

رهبر لیبی که ریاست اتحادیه آفریقا را برعهده دارد همچنین پیشنهاد همکاری با اوباما برای حفظ امنیت و ثبات آفریقا و نقاط دیگر جهان را ارائه داد.

قذافی با تحسین اوباما به خاطر دور شدن از آنچه او سیاست های خارجی قلدرمآبانه دولت پیشین آمریکا نامید، اظهار داشت: "اوباما منطقی صحبت می کند. تکبر و خودبینی دیگر در رویکرد آمریکا که پیشتر برمبنای تحمیل خواست شان به مابقی جهان برای برآوردن منافع ملی آنها (آمریکایی ها) قرار داشت وجود ندارد."

به نوشته رویترز روابط لیبی با کشورهای غربی پس از آن بهبود یافت که در سال 2003 این کشور برنامه هسته ای خود را کنار گذاشت و با پرداخت غرامت به خانواده قربانیان در حادثه لاکربی موافقت کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: