کد خبر: ۱۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۲۶

علي كفاشيان در خصوص چگونگي انتخاب شدن محمد مايلي‌كهن به عنوان سرمربي تيم فوتبال كشور افزود: زماني كه تيم ملي با هدايت علي دايي نتايج خوبي كسب نكرد فضايي بدي در فوتبال كشور در جامعه ايجاد شد و بر همين اساس هيات رييسه فدراسيون با اتفاق نظر راي به بركناري وي دادند.

رييس فدراسيون فوتبال كشور با حضور در يك كنفرانس خبري در شهر كرمان گفت: در فدراسيون فوتبال اغلب تصميمات به صورت شخصي گرفته نمي‌شود و تا جايي كه امكان داشته باشد تصميم‌گيري‌ها به صورت جمعي و مشورتي انجام مي‌شود چرا كه فوتبال متعلق به تمام مردم كشور است نه يك نهاد يا يك فرد خاص.

به گزارش ايسنا؛ علي كفاشيان در خصوص چگونگي انتخاب شدن محمد مايلي‌كهن به عنوان سرمربي تيم فوتبال كشور افزود: زماني كه تيم ملي با هدايت علي دايي نتايج خوبي كسب نكرد فضايي بدي در فوتبال كشور در جامعه ايجاد شد و بر همين اساس هيات رييسه فدراسيون با اتفاق نظر راي به بركناري وي دادند.

وي تصريح كرد: در همين رابطه پس از بحث و مشورت با پيشكسوتان و كارشناسان مختلف چند گزينه‌ي داخلي و خارجي مطرح شد كه به دليل كمبود زمان تا بازيهاي بعد انتخاب مربي خارجي منتفي شد.

كفاشيان افزود: گزينه‌ي خارجي در مدت زمان كوتاه از فوتبال ما شناخت لازم را به دست نمي‌آورد بنابراين پس از بحث و گفت‌وگو با كانديداي ايراني محمد مايلي‌كهن را به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب كرديم.

وي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب مايلي‌كهن را به عنوان سرمربي تيم ملي، سوابق كاري وي در تيم‌هاي ملي كشور و تعهد وي دانست و افزود: مذاكرات ما با امير قلعه‌نويي و افشين قطبي و محمود ياوري نيز ادامه داشت اما اكثر افراد و هيات رييسه به اتفاق محمد مايلي‌كهن را انتخاب كردند. ضمن آن كه يكي ديگر از دلايل انتخاب وي شناخت كافي او از تيم ملي و بازيكنان حال حاضر تيم ملي است.

وي در خصوص تحميلي بودن انتخاب مايلي‌كهن به عنوان سرمربي تيم ملي گفت: فدراسيون در اين رابطه مستقل عمل كرده است و اگر از جايي هم به فدراسيون گفته شده است كه اين كار را انجام دهيد با مسووليت خود فدراسيون است نه كس ديگري.

وي در خصوص چگونگي نحوه‌ي كار دستياران مايلي‌كهن گفت: مايلي‌كهن با كمك ابراهيم‌زاده و اگر شرايط محيا شود روته مولر تيم ملي را هدايت خواهند كرد.

كفاشيان در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا مبني بر اين كه مايلي‌كهن در مصاحبه‌هاي خود تلويحا نارضايتي خود را از كار با ابراهيم‌زاده نشان داده و رسما نيز اعلام كرده كه با روته مولر كار نخواهد كرد، گفت: من نيز اين موضوع را درجرايد شنيده‌ايم و در اين مورد بايد با خود سرمربي مذاكره كنيم و در مورد روته مولر بايد اين نكته را بگويم كه قرداد ما با او دو بند دارد كه يك بند آن مربوط به مرحله‌ي مسابقات مقدماتي جام جهاني و بند ديگر خود مسابقات جام جهاني است كه در صورت صعود تيم ملي وي بايد به عنوان دستيار به همراه تيم ملي ما باشد اما اگر مايلي كهن علاقه‌اي به همكاري مولر با تيم ملي نداشته باشد از وجود وي كه وي مدرس خبره‌ي فيفاست در جاهاي ديگر استفاده خواهيم كرد.

رييس فدراسيون فوتبال هم‌چنين گفت: ديگر گزينه‌هاي ما به ترتيب ياوري و قلعه‌نويي بودند كه قرار بر اين بود اگر با آقاي مايلي كهن به نتيجه نرسيديم سراغ گزينه بعدي برويم و مذاكره با هر يك از دو مربي ديگر را تكذيب مي‌كنم چرا كه پس از يك و نيم ساعت صحبت با مايلي‌كهن به نتيجه دلخواه و جواب مثبت رسيديم.

كفاشيان بحث انتخاب سرمربي تيم ملي را از سخت‌ترين و مهم‌ترين روزهاي كاري خود در فدراسيون دانست و خاطرنشان كرد: براي اولين مرتبه جلسات كميته‌ي تيم‌هاي ملي و هيات رييسه فدراسيون را با هم برگزار كرديم تا هر چه سريعتر تكليف سرمربي تيم ملي مشخص شود.

وي هم‌چنين در خصوص موضع‌گيري‌هاي واعظي آشتياني مدير عامل باشگاه استقلال و امير قلعه‌نويي كه شكست استقلال را در جام باشگاه‌هاي آسيا به مذاكرات فدراسيون با سرمربي اين باشگاه در روزهاي قبل از ديدار اين تيم با تيم ام‌صلال قطر را ربط داده بودند، گفت: از قلعه‌نويي به عنوان مربي شجاع كار بلد توقع دارم تا شكست استقلال را به تيم ملي ربط ندهد و اگر مذاكراتي هم با وي انجام گرفته در راستاي سنجيدن شرايط دو طرف بوده است و در اين زمينه كه گفته شده "تاج" قول نيمكت تيم ملي را به قلعه‌نويي داده، من اطلاعي ندارم، از خود نايب رييس فدراسيون سوال كنيد.

رييس فدراسيون فوتبال كشور در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا، مبني بر طلب 450 هزار دلاري برانكو ايوانكوويچ سرمربي سابق تيم ملي كشور از فدراسيون فوتبال گفت: در اين زمينه اطلاعات كاملي را نمي‌توانم به شما ارائه دهم، چون اگر حرفي بزنم مشكلاتي براي عده‌اي به وجود خواهد آمد و در اين رابطه سخنانم را در روزهاي آينده خواهم گفت.

وي درمورد انتخاب سرپرست تيم ملي گفت: اين كار نيز با هماهنگي سرمربي تيم و كميته‌ي تيم‌هاي ملي انجام خواهد شد.

وي در ادامه افزود: مقوله فوتبال بسيار سنگين است و من بعد از حدود 30 سال حضور در ورزش كشور و در سمت‌هاي مختلف با قاطعيت مي‌گويم كه من تنها در 50 درصد از امور فدراسيون فوتبال ورود كردم و هنوز در بسياري از قسمت‌ها كاملا ورود نكرد‌ه‌ام و اطلاعاتي ندارم. خيلي كارها بايد در فدراسيون بايد انجام شود كه اگر بخواهم در تمام قسمت‌ها پاسخگو باشم بايد مجمع هيات رييسه فرصت دهد سال‌ها در اين سمت باقي بمانم!

كفاشيان افزود: ما براي جمع كردن تيم ملي 20 تا 25 روز فرصت داريم و از 25 روز آينده تمرينات تيم ملي در اردو‌ها به صورت جدي آغاز خواهد شد.

وي درمورد وظايف كميته‌ي تيم‌هاي ملي به ايسنا گفت: قانون و اساسنامه فدراسيون فوتبال به اين كميته اجازه مي‌دهد تا هر انتخابي در تيم‌هاي ملي كشور صورت مي‌گيرد در اين كميته تصويب شود. ضمن آن كه از مايلي‌كهن خواسته‌ايم تا به نظرات كميته‌ي فني توجه كند و بعد تصميم‌گيري كند.

كفاشيان در خصوص توسعه‌ي فوتبال كشور در دهه‌ي چهارم انقلاب اسلامي گفت: در تلاش هستيم تا جايگاه فوتبال كشور را ارتقاء دهيم كه در اين رابطه كميته‌ي فني توسعه‌ي فوتبال و طبق اساسنامه فدراسيون مسوول رسيدگي به اين پرونده است. به طوري كه مسوولان اين كميته در ابتداي راه با همكاري گروهي ويژه در تلاش هستند به زودي تقويم فدراسيون فوتبال كشور را تا ده سال آينده برنامه‌ريزي و ارائه كند.

رييس فدراسيون فوتبال كشور با اشاره به اين كه مدت 30 سال است كه در ورزش كشور فعاليت داشته‌ام اما هيچ رشته‌اي به اندازه‌ي فوتبال از سختي و پيچيدگي فراوان برخوردار نيست. به طوري كه احساس مي‌كنم هنوز وارد پنجاه درصد از مسائل و مقوله‌هاي كشور نشده‌ام.

كفاشيان در خصوص پايين بودن دستمزدهاي داوران ليگ‌هاي دسته يك، دو و سه كشور گفت: در حال حاضر فدراسيون توان پرداخت دستمزد بيشتر از اين را ندارد اميدواريم كه در سالهاي آ‌ينده با افزايش درآمدهاي فدراسيون بتوانيم دستمزد و حق‌الزحمه داوران را افزايش دهيم.

كفاشيان تاكيد كرد: اگر به جام‌جهاني صعود كنيم وضع مالي فدراسيون بسيار تغيير خواهد كرد و اين امر باعث رونق فوتبال ما در سطوح پايه خواهد شد و چنانچه نتوانيم به جام جهاني صعود كنيم با مشكلات مالي فراوان روبرو خواهيم شد و دچار افت بيشتر از قبل نيز خواهيم شد.

وي با اعلام اين مطلب كه راهيابي تيم ملي به جام جهاني شرايط مالي فدراسيون را نيز رقم خواهد زد گفت: در حال حاضر تنها 10 درصد از درآمدهاي حاصله از حق پخش مسابقات و تبليغات اطراف‌ زمين‌هاي فوتبال متعلق به فدراسيون است و چنانچه ما خواهان رشد و شكوفايي فوتبال خود باشيم بايد بخش خصوصي و دولت توجه بيشتري به فوتبال داشته باشند.

كفاشيان درپايان در خصوص عدم ورود خبرنگاران زن كرماني به استاديوم شهيد باهنر كرمان به رييس هيات فوتبال استان كرمان از مسوولين تربيت بدني كرمان تقاضا كرد تا هر چه سريعتر به اين موضوع رسيدگي و ورود خبرنگاران زن به استاديوم را بلامانع اعلام كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: