کد خبر: ۱۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۰

عظمت امام باید حفظ شود و اگر در مواقعی اهداف امام و به اندیشه‌های ایشان عمل نمی‌شود، نباید عظمت امام را از بین برد و بنده گاهی احساس می‌کنم مقداری در مورد حفظ عظمت امام کم کاری می‌شود.

آیت الله صانعی با بیان اینکه امروز گرانی مردم را بیچاره می‌کند، گفت: «جمهوری اسلامی نیامده که گداپروری در جامعه شکل بگیرد وخیانت به اسلام است که مردم را گدا به بار بیاوریم.»

میرحسین موسوی در ادامه دیدار خود با مراجع و علمای قم با آیت الله صانعی دیدار کرد.

این مرجع تقلید در این دیدار با بیان اینکه شما (میرحسین موسوی) چند سال‌های قبل به من گفته‌اید چندین هزار صفحه کتاب در مورد انقلاب خوانده‌ام، به اندیشه‌های حضرت امام اشاره کرد و گفت: »عظمت امام باید حفظ شود و اگر در مواقعی اهداف امام و به اندیشه‌های ایشان عمل نمی‌شود، نباید عظمت امام را از بین برد و بنده گاهی احساس می‌کنم مقداری در مورد حفظ عظمت امام کم کاری می‌شود.»

آیت الله صانعی خطاب به میرحسین موسوی گفت: شما حاصل عمر امام در سیاست هستید

ایشان تصریح کرد: نباید خدای نکرده به گونه ای شود که امام را در مقایسه با برخی افراد پایین بیاوریم که خیانت به اسلام و انقلاب است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: احترام به امام بیشترین خدمت به انقلاب است.

ایشان با بیان اینکه نام امام باعظمت بردن عبادت است به شب های صورت گرفته درقانون اشاره کردوگفت: درخصوص تصاویر دیه زن و مرد که اینجانب سخنانی گفته ام والبته در این خصوص هزینه هایی هم پرداختم بیست سال گذشته به این موضوع یعنی تصاویر دیه زن و مرد رسیده بودم و حتی درخصوص ارث زن از همسر خود نیز معتقدم که می توان از تمام اموال شوهر ارث برد والبته تمامی این پشرفت ها در قانون را مدیون امام می دانیم.

آیت الله صانعی با بیان اینکه امروز باید از امام ومبانی فکری ایشان دفاع کرد به تحول امام در فقه اشاره کردوگفت: امام درفقه تحول ایجادکردند و این الفاظ را باید حفظ کنیم .

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مطالبی در گذشته درخصوص هدیه قرآن به غیر مسلمان که برخی افراد آن را جایز نمی دانستند اشاره کرد وگفت: امام در این خصوص گفتند قرآن را به دست غیر مسلمان دادند نه تنها ایرادی ندارد بلکه واجب هم است.

آیت الله صانعی خطاب به میرحسین موسوی گفت: بایداز اندیشه ها و مبانی فکری امام استفاده کنید و انشاء الله درروزنامه ای که به زودی منتشر می کنید (روزنامه کلمه سبز) از این موارد یعنی اندیشه های ناب امام استفاده کنید.

مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کنونی جامعه اشاره کرد و با اتنقاد از تورم موجود در جامعه گفت: امروز گرانی دارد مردم را بیچاره می کند من زمزمه هایی می شنوم که نان را می خواهند گران کنند باید به خدا پناه برد ، امروز که جنگ نیست که نان را گران کنند.

ایشان تاکید کرد: جمهوری اسلامی نیامده که نان را گران کنیم و اینکه مردم را گدا به بار بیاوریم وگداپروری در جامعه رواج داشته باشد خیانت به اسلام است .

آیت الله صانعی با بیان اینکه اسلام به ما می آموزد که باید به فکر تولیدباشیم اظهارداشت: باید سرمایه ها در مسیر تولید قرار بگیرد نه اینکه که گداپروری کنیم امروز در مملکت ما دانشمندان اقتصادی بسیاری وجوددارد و نباید درخصوص بودجه بین مجلس و دولت اختلاف بوجود بیاید.

آیت الله صانعی همچنین با انتقاد از تحجر گرایی وعوام فریبی در جامعه گفت : باید همگان جلوگیری تحجر گرایی و عوام فریبی را بگیرند ، عوام فریبی که امام را به خانه برد و به انزوا کشاند و اگر نبود فداکاری همسر امام ایشان مورد آماج این عوام فریبی ها قرار می گرفتند.

ایشان خطاب به میر حسین موسوی گفت: برخی سخنانی که می فرمایید "بگوییدانشاءالله" درست می شود زیرا برخی از امور در دست شما نیست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید در صحبت ها شفاف بود گفت: هیچ کس بدون رای مردم وکشور مشروعیت الهی ندارد و تصرفات آن گناهاست ما جمهوری اسلامی ایران داریم و جمهور یعنی توده مردم که باید در انتخابات حضور داشته باشد .

آیت الله صانعی با تاکید بر اینکه صیانت با رای مردم عبادت است آرای مردم را امانتی دانست که دست مسوولین است.

وبا اشاره به استحکام نظام جمهوری اسلامی گفت: نظام ما آنقدر پایه هایش محکم است که ابرقدرت ها نمی توانند کاری بکنند همانطور که در زمان امام هم نتوانستند کاری انجام دهند.

ایشان دربخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اینکه سطح امنیت ملی را به مسایل کم اهمیت تقلیل داده شده است اظهار داشت: این که هر حرفی زده می شود می گویندعلیه امنیت صحبت شده بسیار حرف نامربوطی است زیرا این مملکت بر پایه مردم استوار است .

در این دیدار میرحسین موسوی در سخنانی با اشاره به تلاش امام برای پایه گذاری قانون اساسی گفت: وقتی این چارچوب خوب (قانون اساسی) درست شد طبیعی است که فراز و نشیب هایی در این خصوص باشد.

وی با اشاره به دوران مسولیت خود در زمان دفاع مقدس گفت: وقتی دوران ما در دولت تمام شد به امور فرهنگی پرداختیم دغدغه آنچنانی در خصوص وضعیت جامعه نبود آنچه که بنده را در مقطع فعلی نگران کرده است احساس خطری بود که به خاطر به هم خوردن برخی قواعد واصول پدید آمد هر دولتی که سر کار می آید مهمترین وظیفه اش این است که حداقل به ظاهر قانون عمل کند ودرمقطع فعلی بنده احساس کردم که نمی توانم دررابطه با برخی مسایل ساکت باشم و به همین دلیل وارد صحنه شدم .

وی با اشاره به برخی مشکلاتی که در جامعه وجوددارد از جمله مشکلات فرهنگی و سیاسی و برخی مشکلات مدیریتی اظهار داشت: نباید در استفاده از سرمایه های کشور خود را مسدودکنیم و از اصل مشورت که نهادینه شده است غفلت کنیم. و قصد این است که در صحنه انتخابات باقی بماندو افکار خودرا عرضه کنم یا مردم استقبال می کنند یا افکار مرا نمی پذیرند.

وی با بیان اینکه هر کسی که وارد صحنه انتخابات می شود نگرانی هایی در خصوص وضعیت جامعه دارد گفت: کسانی که وارد عرصه انتخابات می شوند نگرانی هایی در خصوص صیانت از آرا و انتخابات رقابتی دارند وما هم این دغدغه ها را داریم و وارد صحنه شدیم و علاقمندیم آنچه که درست است به مردم بگوییم میرحسین موسوی با اشاره به نقش مرجعیت در جامعه گفت: مرجعیت نقش بسیار مهمی در جامعه دارد و در تمامی شئون جامعه و مسایل مختلف از جمله انتخابات می تواند تاثیرگذار باشد.

وی در پایان خطاب به آیت الله صانعی گفت: من از سالهای قدیم خدمت شما ارادت داشتم و این ارادت باعث شد که در این مقطع خدمت شما حضور یابم.

گفتنی است در دیدارهای میرحسین موسوی با مراجع تقلید و علما شخصیت های نظیر احمد مسجد جامعی، محمد رضا بهشتی، حجت الاسلام محمد مقدم(عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز) حضور دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار