کد خبر: ۱۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۲

محل اقامت ديک چينی: محل اقامت معاون اول رييس جمهور سابق آمريکا نيز در گوگل ارث ناواضح ديده می شود ، اين در حالیست که تمام مناطق اطراف آن واضح ديده می شود.

بر خلاف ادعاهای مبنی بر آزادی جريان اطلاعات، مکانهای بسياری در گوگل ارث به دلايل سياسی و نظامی سانسور می‌شود.

به گزارش جهان عمده اين موارد مربوط به مکانهايي است که رويت آنها از طريق گوگل ارث، ممکن است مشکلات امنيتی برای حاکمان آمريکا داشته باشد. در اين گزارش فهرست 13 مکان از دهها مکانی که توسط گوگل ارث سانسور شده است ارائه می شود:


1- کاخ سفيد آمريکا: بنا به دلايل امنيتی تصاوير کامل و واضحی از مقر رييس جمهور آمريکا در گوگل مپ و گوگل ارث به نمايش در نمی آيد.

2- کنگره آمريکا : در ابتدای راه اندازی گوگل مپ تصاوير کنگره بصورت تيره نشان داده می شد اما اخيرا اين مورد برطرف شده و جای آن را تصاوير قديمی گرفته است.

3- محل اقامت ديک چينی: محل اقامت معاون اول رييس جمهور سابق آمريکا نيز در گوگل ارث ناواضح ديده می شود ، اين در حالیست که تمام مناطق اطراف آن واضح ديده می شود.

4- پايگاه هوايي Soesterberg در هلند که محل نگهداری هواپيماهای استراتژيک F-15 آمريکايی ست در گوگل ارث سانسور شده است.

5- PAVE PAWS در ايالت ماساچوست آمريکا که محل اصلی رادار های اخطار حملات موشکی به آمريکاست ناواضح و سانسور شده است.

6- هتل شط العرب در بصره عراق : اين هتل که محل اقامت سربازان انگليسی در بصره است احتمالا بعد از انتشار اخباری مبنی بر اينکه ممکن است با استفاده از اطلاعات گوگل ارث مورد حمله قرار گيرد از نقشه های گوگل پاک شده است.

7- شهر Leeuwarden در هلند يکی از مراکز و پايگاههای اصلی فرماندهی و عمليات هوايي ناتو در شمال اروپاست . با زوم کردن روی نقشه و مقايسه آن با مناطق اطراف متوجه می شويم که طراحان نقشه های گوگل به جای اين شهر چمن کاشته اند!

8- پايگاه هوايي ريمس در فرانسه : تنها ساختمان اين پايگاه هوايي در نقشه های گوگل بصورت شطرنجی نمايش داده می شود.

9- Novi Sad در صربستان : اين پايگاه نظامی هم بصورت کاملا مبهم و نا واضح مشاهده می شود.

10- پايگاه هوايي Kamp van Zeist در انگلستان که يکی از پايگاههای مقدم آمريکا به شمار می آيد بطور رسمی در نقشه های گوگل مخدوش و غير قابل نمايش شده است.

11- آژانس C-3 ناتو در بروکسل بلژيک : اين محل يک انستيتوی علمی ست که جهت پشتيبانی علمی نيروهای ناتو احداث شده است. اين ساختمان نيز بطور کامل سانسور شده است.

12- محل ساختمان جديد سفارت آمريکا در هلند : اين محل نيز بطور کامل در گوگل ارث مخدوش شده است.

13- پايگاه هوايي رامستين در آلمان : اين پايگاه که به عنوان يکی از مراکز فرماندهی ناتو ياد می شود ، در جنگ عراق مورد استفاده نيروهای آمريکايي و متحدانش قرار گرفت. هواپيماهای استراتژيکی توسط نيروی هوايي آمريکا در اين محل نگهداری می شود. اين پايگاه نيز بطور کامل توسط گوگل ارث سانسور شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۱
1
0
اینکه خیلی قدیمیه ! دیک چنیکه دیگه معاون نیست ... مثل اینکه شما از اخبار عقبین یه چند ماهی !!