کد خبر: ۱۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۹

از مدتي قبل كارآگاهان پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان درگير رسيدگي به پرونده چندين فقره كلاهبرداري شدند.

كلاهبرداري كه با فريب ده‌ها نفر از شهروندان استان سيستان و بلوچستان با انواع شيوه‌هاي متقلبانه، چند ميليارد تومان كلاهبرداري كرده بود ناكام ماند و توسط پليس دستگير شد.

به گزارش فارس از مدتي قبل كارآگاهان پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان درگير رسيدگي به پرونده چندين فقره كلاهبرداري شدند.

به مرور زمان و با توجه به پيچيدگي برخي از آنها مشخص شد موضوع فراتر از پرونده‌هاي عادي كلاهبرداري است، با توجه به اظهارات چند شهروند از زاهدان مشخص شد فردي به نام افشار كه خود را صاحب چند شركت معرفي كرده بود با وعده تحويل كارت سوخت مبالغ 200 هزار توماني را از شاكيان گرفته است و در نهايت پس از چند ماه متواري شده است.

كلاهبردار براي جلب اعتماد افراد، با شاكيان تماس گرفته به آنها اطمينان مي‌داده كه مراحل مختلف اداري كار در حال انجام است، به اين ترتيب نقشه متهم بدون اين كه شك شاكيان را برانگيزد تا زمان متواري شدن او پيش رفته است.

كارآگاهان كه با توجه به شيوه متهم فراري در فريب دادن افراد حس مي‌زدند تعداد كلاهبرداري‌هاي او بايد بسيار بيشتر از تعداد شاكياني باشد كه به پليس مراجعه كرده‌اند با گزارش موضوع به ادارات پليس آگاهي سراسر استان و پس از بررسي‌هاي مختلف متوجه شدند كه مطابق انتظار دامنه كلاهبرداري‌هاي او بسيار بالاتر از تصورات اوليه بوده است.

اما به دليل اين كه وي وعده‌هاي خود را در طول داده و مرتباً با متقاضيان در تماس بود، بسياري از مالباختگان هنوز از جريان اطلاع نداشته و در انتظار رسيدن به درخواست‌هاي خود بودند.

به اين ترتيب تحقيقات تخصصي آغاز و با توجه به حرفه‌اي بودن شگرد متهم تحت تعقيب اكيپ ويژه‌اي از كارآگاهان پليس با صرف چند شبانه روز وقت در كنار انجام عمليات چهره نگاري به كنترل افرادي پرداختند كه گمان مي‌رفت با متهم در ارتباط بيشتري بودند.

در نهايت با توجه به اطلاعات افراد مالباخته و پيگيري‌هاي مستمر هويت متهم براي كارآگاهان پليس آشكار شد و پس از چند روز تعقيب و مراقبت شبانه‌روزي و بي‌وقفه محل اختفاي كلاهبردار شناسايي و وي در حالي كه از حضور كارآگاهان پليس غافلگير شده بود سرانجام به دام افتاد.

متهم كه چند ميليارد تومان كلاهبرداري كرده بود، در بازجويي‌ها به جعل اسناد و مدارك دولتي، كلاهبرداري از افراد با مانورهاي متقلبانه در قالب تاسيس شركت، خيانت در امانت خودروهاي مردم، تهيه وام‌هاي واهي بانكي، اخذ اوراق شناسايي افراد و سوء استفاده از آنها و غيره اعتراف كرد.

در نهايت متهم به كلاهبرداري با صدور قرار براي انجام تحقيقات بيشتر روانه زندان شد ضمن اينكه تلاش گسترده براي شناسايي افراد مالباخته همچنان ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: