کد خبر: ۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۸:۲۶

در ايام نوروز 88، فقط روزنامه هاي همشهري، تهران امروز و ايران در ايام غير از تعطيلات رسمي کشور منتشر شدند.

معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تعطيلي 15 روزنامه ها و نشريات کشور در ايام نوروز، مغاير فعاليت هاي حرفه اي اطلاع رساني و آگاهي بخشي به جامعه است.

"عليرضا ملکيان" در گفتگو با ايرنا افزود: تعطيلي 15 روزه روزنامه هاي و نشريات کشور القا کننده فرهنگ غلط در خصوص تعطيلي همه بخش هاي کشور در ايام نوروز است.

وي گفت: منطقي آن است که روزنامه ها پس از تعطيلات رسمي ايام نوروز - اول تا چهارم فروردين - فعاليت روزانه خود را با هدف اطلاع رساني به جامعه آغاز کنند.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: بعد از پايان تعطيلات رسمي نوروز، همه دستگاه هاي اجرايي کشور فعاليت خود را آغاز مي کنند و در چنين شرايطي تعطيلي 15 روزه نشريات با توجه به پيشرفت هاي انجام شده و اهميت لحظات در امر اطلاع رساني، به صلاح جامعه اطلاع رسان کشور نيست.

ملکيان تصريح کرد: اين تعطيلي به طور يقين جداي از اينکه موجب بي خبري افکار عمومي در سطح کشور مي شود، در کار و فعاليت خبرگزاري هاي کشور نيز اثر منفي دارد.

وي با اشاره به وقوع برخي حوادث در ايام نوروز مانند بارش باران و جاري شدن سيل در برخي مناطق کشور، گفت: انتشار روزنامه ها در اين ايام مي توانست نقش موثري در اطلاع رساني به مردم در خصوص شرايط جوي هوا و آمادگي براي مواجهه با شرايط بد آب و هوايي داشته باشد.

در ايام نوروز 88، فقط روزنامه هاي همشهري، تهران امروز و ايران در ايام غير از تعطيلات رسمي کشور منتشر شدند.

روزنامه خبر جنوب نيز به طور کامل حتي در روزهاي جمعه منتشر شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار