کد خبر: ۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۲

برخلاف ادعای خاتمی، شکست مدعیان اصلاحات در سال 84 ناشی از بی تدبیری نبود چرا که آنها همه ظرفیت خود را برای گرفتن میدان از اصولگرایان به صحنه آورده و در دور دوم انتخابات نیز متفقاً پشت سر آقای هاشمی جمع شدند و حتی آقای خاتمی طی سخنانش در بازدید از ستاد انتخابات، خواستار انتخاب روند «سازندگی» شد

کیهان نوشت: رئیس دولت اصلاحات در جمع نمایندگان ستادهای انتخاباتی خود در سراسر کشور و در توضیح کنار رفتن خود برای ائتلاف اصلاح طلبان بر سر نامزد واحد، گفت: معتقدم در سال 84 هم اگر بی تدبیری ما نبود ملت کار خود را مانند سال 76 می کرد ولی 18 میلیون رأی بین نامزدهای اصلاح طلب تقسیم شد و با این کار کسانی انتخاب شدند که با این تفکر ناسازگار بودند.

خاتمی در این نشست که با انتقادات و گلایه های برخی از حضار نسبت به انصراف وی و نامزدی میرحسین موسوی همراه بود گفت: در اینجا صحبت هایی شد که چندان به مصلحت نبود و جفا به عزیزی چون مهندس موسوی بود... بنده واقعاً از بعضی حرف هایی که زده می شود تعجب می کنم که گفته می شود به بنده پیغام هایی داده شده که کنار بروم. آیا لازم است بنده قسم بخورم که این گونه نبوده؟ واقعاً این گونه نبوده است.

برخلاف ادعای خاتمی، شکست مدعیان اصلاحات در سال 84 ناشی از بی تدبیری نبود چرا که آنها همه ظرفیت خود را برای گرفتن میدان از اصولگرایان به صحنه آورده و در دور دوم انتخابات نیز متفقاً پشت سر آقای هاشمی جمع شدند و حتی آقای خاتمی طی سخنانش در بازدید از ستاد انتخابات، خواستار انتخاب روند «سازندگی» شد اما با این همه ملت ایران قریب 18 میلیون رأی را به نام احمدی نژاد به صندوق ها ریختند و نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان 9 میلیون رأی را کسب کرد.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز، فهرست 30 نفره یاران خاتمی با ناکامی مطلق مواجه شد و تنها یک نفر - آن هم به اعتبار دبیر کلی خانه کارگر و نه حمایت خاتمی - به مجلس راه یافت ضمن اینکه تعبیر «اگر بی تدبیری ما نبود، ملت مثل سال 76 کار خود را می کرد»، تخطئه ضمنی ملتی است که در سوم تیر 84 کار را تمام کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: