کد خبر: ۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۰

عنوان خودرویی که قرار است از سوی ایران در صربستان تولید شود، "سایپا 132" است که در این کشور با قیمتی در حدود 4 هزار دلار یعنی حدود 3100 یورو به فروش می رسد؛ این سخن به آن معناست که قیمت این خودرو در کشور ما (صربستان) از 3500 یورو بیشتر نخواهد بود.

بر اساس خبری که روزنامه وچرنی نووستی، چاپ بلگراد منتشر کرده قرار است شرکت ایرانی سایپا با تاسیس شعبه ای در شهر نیش صربستان، خودروی پراید را به این کشور صادر نماید.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) روزنامه وچرنی نووستی با اعلام این خبر نوشته است: کمپانی ایرانی سایپا ضمن اعلام آمادگی برای صادرات خودرو به صربستان، از احتمال ایجاد کارخانه مونتاژ محصولات خود در شهر صنعتی نیش سخن گفته است.

برانیسلاو میخایلوویچ، مدیر شرکت "رسور" و از اعضای هیات اقتصادی صربستان که در ماه فوریه به ایران سفر کرده و مذاکراتی را با مقامات کشورمان داشته است، در گفتگو با این روزنامه صربی اظهار داشت: پس از کارخانه خودروسازی ایتالیایی فیات، مسئولان شرکت ایرانی سایپا در دیداری که در تهران داشتیم، ابراز علاقه شدیدی برای حضور در بازار خودروی صربستان ابراز کردند.

این مقام اقتصادی صربستان افزود: در جریان گفتگو با مسئولان ارشد شرکت سایپا، مذاکراتی که سابق بر این از سوی هیات اقتصادی نیش در تهران انجام شده بود را پیگیری کرده و به نتایج قابل قبولی نیز دست یافتیم. در این مذاکرات همچنین مسئولان این شرکت توضیحات لازم درباره کیفیت و استانداردهای خودروی سایپا 132 را به ما ارائه کردند.

بر اساس این گزارش شرکتی که قرار است به عنوان میزبان سایپا در صربستان معرفی شود، پیش از این تولید کننده ارزان ترین خودروهای این کشور بوده که امروز دیگر شرایط سابق را ندارد.

روزنامه وچرنی نووستی در بخش پایانی گزارش خود به نقل از این مقام صرب آورده است: عنوان خودرویی که قرار است از سوی ایران در صربستان تولید شود، "سایپا 132" است که در این کشور با قیمتی در حدود 4 هزار دلار یعنی حدود 3100 یورو به فروش می رسد؛ این سخن به آن معناست که قیمت این خودرو در کشور ما (صربستان) از 3500 یورو بیشتر نخواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: