کد خبر: ۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۳

تاکنون مقدار بسیاری سیب‌زمینی به صورت رایگان در نقاط گوناگون كشور، میان مردم توزیع شده و هنوز هیچ مقام مسئولی درباره علت این موضوع توضیحی نداده است.

یکی از خبرنگاران روزنامه کیهان پرسش هایی را از انتقادکنندگان طرح توزیع رایگان سیب زمینی در کشور مطرح کرد.

به گزارش «شفاف» تقی دژاکام نویسنده وبلاگ "آب و آتش" در تازه ترین پست وبلاگ خود در اینباره از منتقدان این اقدام پرسید: سوال سوم من از کسانی است که این روزها بحث "توزیع سیب زمینی" رایگان یا ارزان را از طرف دولت یا وزارتخانه هایی چون آموزش و پرورش را مطرح می کنند و مدعی می شوند که این کار ، توهین آمیز است . سوال این است که اگر دولت در امسال که سیب زمینی به حد شگفت آوری فراوان شده بود و میزان تولید آن توسط کشاورزان محترم افزایش زیادی یافته بود به جای آنکه دسترنج آنها را بخرد و بین کارمندان و کارگران توزیع کند ، این کار را نمی کرد و محصولات مزبور روی دست کشاورزان زحمتکش می ماند و خراب می شد و از بین می رفت ، همین منتقدان محترم از دولت انتقاد نمی کردند که دولت مدعی حمایت از محرومان و مستضعفان چرا در این زمینه کوتاهی کرده و از خرید محصولات آنها و توزیع ارزان سیب زمینی ها بین مردم اقدامی به عمل نیاورده است ؟

وی در پایان آورده است: کشاورزانی که در نوروز امسال در بین مسیر مسافران ، هر گونی سیب زمینی را 100 تومان ( آری 100 تومان) می فروختند آیا با این کار ، خشنود شده اند یا ناراضی ؟ مردم چه ؟ مردم با دریافت رایگان یا بسیار ارزان سیب زمینی ها خوشحال شدند یا اگر می شنیدند این محصولات نابود شده و هدر رفته است خوشحالتر ؟!

گفتنی است تاکنون مقدار بسیاری سیب‌زمینی به صورت رایگان در نقاط گوناگون كشور، میان مردم توزیع شده و هنوز هیچ مقام مسئولی درباره علت این موضوع توضیحی نداده است.

این در حالی است که برداشت دریافت‌کنندگان این سیب زمینی ها و سایر مردم از این اقدام، جلب توجه مردم و خوش‌بین كردن آنها نسبت به مسئولان اجرایی بوده است.

در این خصوص اخیرا یكی از كاندیداهای ریاست‌جمهوری، در مصاحبه مطبوعاتی خود، با اشاره به پرهیز ستاد وی از تبلیغات نادرست اظهار داشت: ما سیب‌زمینی برای توزیع رایگان میان مردم و جلب آرای آنها نداریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
-
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
چرا اين مازاد سيب زميني صادر نشد و يا مطابق با شيوه هاي باغباني ذخيره نشد و يا براي ساير مصارف مورد استفاده قرار نگرفت؟ نمي توانستند از آرد سيب زميني نان تهيه كنند و به مردم بدهند كه هر دانه نان دانه اي 700 تومان نباشد؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۱۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۲
0
0
شاید نگارنده ی محترم از سیب زمینی هایی که به اجبار و به دلیل خرید برنج از پاکستان به ایران تحمیل شده خبر ندارد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۲ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۳
0
0
اولا ماجرای سیب زمینی به قبل از اینها و سفرهای استانی آقای خاتمی برمی گردد که در مسر ایشان کامیونهای سیب زمینی به عنوان دولتی به مردم داده میشد که آقای شریعتمداری آن را به اصلاح طلبان نسبت داد.
دوم اینکه اگر فرض کنیم این حجم وسیع سیب زمینی وارداتی نیست. ارزانی آن نشانگر مازاد مصرف است که با تقسیم آنها در سال الگوی مصرف موجب اصراف و ریخت و پاش میشود.
سوم اینکه تکلیف بقیه سیب زمینیهای موجود در دست کشاورزان که با اینکار دولت بی ارزشتر شده چه میشود.
چهارم اما چرا دولت به هشدارهای نمایندگان در باره واردات بی رویه مرکبات و برنج و چای و شکر و متضرر شدن کشاورزان اعتنایی نکرد و الویت را بر خرید محصولات داخلی قرار نداد. چرا باید بازار شمال کشور را برنج هندی و پاکستانی در اختیار بگیرد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۳ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۳
0
0
میگویند این سیب رمینی ها ار آذربایجان باکو عودت داده شده است علت بیشتر بودن یکی از املاح سیب زمینی می باشد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۶ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۳
0
0
اینها نشاندهنده خدمات دولت محترم آقای احمدی نژاد به مردم است که با خرید سیب زمینی از کشاورزان هم به کشاورزان خدمت کرده وهم با توزیع آن بین مردم به اقشار مختلف مردم خدمت کرده ولی متاسفانه بعضیها چشم دیدن خدمات ارزنده دولت محترم آقای حمدی نژاد را ندارند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۱ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
درود بر احمدی نژاد که با سیاستهای اصولی ومدرن خود ... دشمنان داخلی وخارجی را ...، در ضمن متاسفانه سایت شفاف بر خلاف اسمی که داره فقط نظرات مورد نظرخودش را میزنه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
باید به اطلاع اون شخصی که گفته سیب زمینی از پاکستان به جای برنج داده شده باید عرض کنم که پاکستان اگر سیب زمینی داشت که مردم گدا وگشنه آن آواره ایران نبودند، بابا اطلاعات نداری الکی ومفت حرف نزن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۰ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
آقا ببخشید خرید برنج چه ربطی به اجبار دادن سیب زمینی داره تازه اگر ایران برنج خریده به اجبار سیب زمینی به پاکستان داده کار بزرگی کرده وبه این میگن مدیریت مگه میشه برنج خریده باشی وبعد هم به اجبار سیب زمینی بهت داده باشند بابا فکر کن وبعد حرف بزن اصلا خودت یه بار دیگه مطلب را بخون تا بفهمی چی نوشتی
ناشناس
-
۲۰:۵۴ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۹
0
0
چیزی درباره ی 130هزارتن پیازی که درزمان اقای خاتمی گندیدوحاضر شدندبه سطل زباله بریزند و به مردم ندهند نمی زنید
به نظرشمااین طور بهتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین اخبار