کد خبر: ۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۷

پرونده كساني كه استعفا نكرده اند را آماده و به دادگاه ارسال مي‌كنيم. تا به امروز 6 پرونده آماده و به دادگاه ارسال شده است. اكنون در مرحله تكميل اين پرونده ها هستيم تا به دادگاه و دادرسي فرستاده شود و بعد از آن كار از حوزه سازمان بازرسي خارجي خواهد شد.

معاون فرهنگي و ورزشي سازمان بازرسي گفت: محمد علي آبادي هنوز استعفا نكرده و پرونده او تكميل و به دادگاه ارسال شده است.

حجت‌اله ايوبي در گفت و گو با فارس، اظهار داشت: تا به امروز 60 نفر از دوشغله هاي ورزشي استعفا كرده اند كه در بين آنها نام شخصيت هاي مهم و مطرح نيز وجود دارد.

وي ادامه داد: پيش از عيد براي 221 نفر كه در فدراسيون‌ها و كميته ملي المپيك مشغول بودند و در كنار آن يك شغل دولتي نيز داشتند. نامه‌هايي را به تدريج ارسال كرديم و تعدادي از آنها براي سال جديد ماند. دو، سه روز گذشته فرصت تمامي اين افراد براي استعفا به پايان رسيد. استعفاي شمار قابل توجهي تا قبل پايان سال گذشته دريافت و سايرين نيز در سال جاري به تدريج استعفاي خود را تقديم كردند؛ به طوريكه 60 نفر استعفا كرده اند.

معاون فرهنگي و ورزشي سازمان بازرسي كل كشور خاطر نشان ساخت: پرونده كساني كه استعفا نكرده اند را آماده و به دادگاه ارسال مي‌كنيم. تا به امروز 6 پرونده آماده و به دادگاه ارسال شده است. اكنون در مرحله تكميل اين پرونده ها هستيم تا به دادگاه و دادرسي فرستاده شود و بعد از آن كار از حوزه سازمان بازرسي خارجي خواهد شد.

وي درباره اعلام اسامي استعفا كنندگان، گفت: هنوز تصميمي براي اعلام اسامي نگرفته‌ايم. اگر لازم شد، آنها را اعلام مي كنيم. البته زمانش مشخص نيست؛ ولي استعفاي مكتوب همه اين افراد را در اختيار داريم.

ايوبي در پاسخ به اينكه استعفاها بايد تقديم سازمان تربيت بدني مي شد، اظهار داشت: يك نسخه را نيز براي ما فرستاده اند.

وي تاكيد كرد: سازمان تربيت بدني بايد مجمع تمام فدراسيون هايي كه انتخاباتشان سال گذشته به تعويق افتاد را در اسرع وقت برگزار كند تا از بلاتكليفي خارج شوند. روساي يك شغله كه وقت كامل و كافي را صرف ورزش كرده و آن را به خوبي سامان مي دهند، بايد در راس فدراسيون ها قرار گيرند.
وي ادامه داد: اكنون فقط زمان لازم را براي تكميل پرونده ها مي‌گذاريم. احكام، مصاحبه ها و وضعيت دوشغله افراد را ضميمه پرونده كرده و تحويل دادگاه مي‌دهيم. در ادمه دادگاه آنها را احضار كرده، اخطاريه مي‌دهد و حرف هايشان را مي شنود و تفهيم اتهام مي كند.

ايوبي درباره اينكه امكان دارد فرصت استعفا تمديد شود، تصريح كرد: از نظر ما فرصت قانوني تمام شده؛ مگر اينكه از رئيس سازمان بخواهيم كه آن را تمديد كند. به هر حال، هر روز پرونده ها را تكميل مي كنيم و براي دادگاه مي‌فرستيم. مگر اينكه رئيس سازمان بازرسي فرصت ديگري را تعيين كند.

وي در خصوص وضعيت رئيس سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك افزود: علي آبادي نيز دو شغله است؛ اما استعفا نكرده است. پرونده ايشان تكميل و براي دادگاه ارسال شده است.

معاون فرهنگي ورزشي سازمان بازرسي كل كشور وجود 67 نفر از مديران دوشغله در سازمان تربيت بدني را يكي از دلايل عدم اعلام اسامي بيان كرد و عنوان داشت: 67 تن از مديران سازمان تربيت بدني جزو مسئولان فدراسيون ها هستند. تقريباً تمامي معاونان، مشاوران، مديران كل و كاركنان سازمان در فدراسيون ها مشغول به كارند. بيشترين دوشغله ها را دربين كاركنان سازمان تربيت بدني داريم كه كمترين استعفا دهندگان از ميان آنها هستند.

وي درباره تعطيلي ورزش با اجراي اين ابلاغيه گفت: به هيچ وجه اين اتفاق نبايد بيفتد. دليلي براي تعطيلي ورزش وجود ندارد. از قبل عيد هم اعلام كرديم كه سازمان تربيت بدني براي تمام فدراسيون هايي كه به دليل استعفا، هيات رئيسه و هيات اجرايي آنها در آستانه انحلال قرار دارند سرپرست تعيين كند كه اين افراد مي توانستند از ميان نفرات مستعفي باشند. اين مسئله در اختيار رئيس سازمان تربيت بدني بود. يك رئيس فدراسيون مي توانست استعفا دهد؛ اما به عنوان سرپرست به كارش ادامه دهد يا فرد ديگري اين مسئوليت را برعهده بگيرد. به هر حال تاريخ انتخابات بعدي بايد هرچه زودتر تعيين شود و هيچ دليلي براي ايجاد خلل در كارها وجود ندارد. اگر فدراسيوني اقدام به لغو مسابقه اي بكند، كارشناسي تلقي خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: