کد خبر: ۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۳

من به عنوان مسوول كميته بانوان حزب اعتماد ملي مي‌بينم كه آقاي كروبي با رويكردي شايسته‌سالارانه معتقد به حضور زنان در عرصه‌هاي مختلف حتي رياست جمهوري، مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجلس خبرگان هستند.

رييس كميته بانوان ستاد انتخابات مهدي كروبي گفت: امروز در دنيا روند حضور زنان در رده‌هاي مديريت كلان امري پذيرفته شده است.

به گزارش ايسنا جميله كديور در اولين نشست ائتلاف اسلامي زنان اظهار كرد: متاسفانه در كشور ما با وجود آن‌كه زنان از سطح آموزشي بالايي برخوردارند، حضورشان در عرصه‌هاي مديريت كلان حداقل نرم‌هاي بين‌المللي است. امروز در كشورهاي توسعه يافته و يا حتي در حال توسعه نيز سيستم سهميه‌بندي در پارلمان‌ها و در سطوح اجرايي براي زنان وجود دارد و به نظر من اين روند مطلوب است.

وي ادامه داد: يكي از راهكارهاي عملي استفاده از سيستم سهميه‌بندي براي زنان در كشور ما اين است كه تصويب شود حداقل 25 الي 30 درصد وزارتخانه‌ها به زنان اختصاص داده شود. من به شخصه مخالف وزارتخانه زنان هستم چون در اين صورت خواهند گفت كه ما به شما يك وزارتخانه داديم اما اگر زنان بتوانند در وزارتخانه‌هاي كليدي مانند وزارت كشور حضور داشته باشند براي ما مطلوب است. خواسته ما بالاتر است به طوري كه مي‌توان گفت كف خواسته‌ ما حضور در وزارت بهداشت است.

وي با تاكيد بر اين‌كه " كانديداهاي اصلاح‌طلبان از همان روزهاي اول فعاليت خود، كميته‌هاي بانوان را تشكيل دادند" گفت: من به عنوان مسوول كميته بانوان حزب اعتماد ملي مي‌بينم كه آقاي كروبي با رويكردي شايسته‌سالارانه معتقد به حضور زنان در عرصه‌هاي مختلف حتي رياست جمهوري، مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجلس خبرگان هستند.

وي با بيان اين‌ اعتقاد كه "‌كانديداهاي رياست جمهوري ما اراده معطوف به استفاده از توانمندي‌هاي زنان را نداشته‌اند" ابراز عقيده كرد: اگر هم اراده‌اي وجود داشته در حد ويترين بوده نه متناسب با توانمندي‌ها و شايستگي‌هاي زنان؛ بنابراين با توجه به اين‌كه سيستم سهميه‌بندي امري پذيرفته شده است، مي‌توانيم اين خواسته خود را مطرح كنيم كه 30 درصد از سهميه وزارتخانه‌ها به ما اختصاص داده شود، البته محدود به حوزه‌هاي خاص و يا در حد كارمندي نباشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار