کد خبر: ۱۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۲:۵۰

با توجه به اینکه 88 ، سال اصلاح الگوی مصرف نام گرفته است ما هم سعی داریم دوره کارشناسی ارشد را سریع تر و کوتاهتر برگزار نماییم.

قائم مقام وزیر علوم،تحقیقات و فناوری از حذف پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد خبر داده است.

به گزارش«فردا» دکتر محمد حسینی درباره تغییرات احتمالی در دوره های کارشناسی ارشد گفت: امسال قرار است برخی دانشگاه ها، شیوه جدیدی را بیازمایند که در آن «آموزش» محور قرار می گیرد. بر این اساس دیگر پایان نامه خود به خود از گردونه کار خارج می شود، چرا که این امر وقت بسیاری از دانشجو را می گیرد و «استاد راهنما» هم به واسطه این که درگیر پایان نامه است، نمی تواند به سایر امور رسیدگی کند.

حسینی افزود: با توجه به اینکه 88 ، سال اصلاح الگوی مصرف نام گرفته است ما هم سعی داریم دوره کارشناسی ارشد را سریع تر و کوتاهتر برگزار نماییم.

وی در پاسخ به این سوال هفته نامه امید جوان که چه جایگزینی برای پایان نامه تعیین شده است؟ گفت: در روش مذکور جای پایان نامه را چند واحد درسی می گیرد که بر سرعت کار می افزاید و باعث می شود ما بتوانیم دانشجویان بیشتری را وارد دوره های کارشناسی ارشد کنیم. البته این امر امسال به صورت آزمایشی انجام می گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۲۰ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۳
0
0
حذف پایان نامه بخاطر اصلاح الگوی مصرف !!!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
سطح آموزش همین حالا هم بسیار پایین است و چنین تصمیمی بسیار جالب است به جای اینکه در مقاطع پایینتر نیز چنین پروژه هایی برای دانشجویان و دانش آموزان در نظر گرفته شود آن را حذف می کنند تا مدارک دانشگاهی ما هرچه بیشتر قلابی و تحصیل ما آبکی شود.به نظر من پایان نامه از راههایی است که دانشجو را ملزم به خلاقیت و اتکا بر فکر خود وهمچنین پژوهش گسترده می کند