کد خبر: ۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۳:۲۰

وي همچنين از رسيدن كتاب يونگ، خدايان، انسان مدرن(آنتونيو مورنو) به چاپ سوم خبر داد.

«داريوش مهرجويي» كه در حوزه ادبيات و كتاب يكي از نويسندگان و مترجمان فعال است، دو رمان در آستانه انتشار دارد و آخرين ترجمه‌اش «جهان هولوگرافيك» به چاپ دهم رسيده است.

داريوش مهرجويي در گفت‌و‌گو با فارس در اين باره گفت: دو رمان آماده چاپ دارم كه يكي «در خرابات مغان» است كه توسط نشر هرمس و ديگري «به خاطر يك فيلم بلند لعنتي» كه توسط نشر قطره منتشر مي‌شود.

وي ادامه داد: «در خرابات مغان» سرگذشت مردي است كه در امريكا تحصيل كرده و همانجا مانده است و خانواده تشكيل داده و بعد از مدتي بي‌كار مي‌شود و پدر زنش پيشنهاد مي‌كند كه در يك كازينو كار كند.

اين كارگردان سينما افزود: كتاب- مقاله‌اي درباره فلسفه در ادبيات را با عنوان «روشنفكران رذل و مفتش بزرگ» در بازار كتاب دارم كه اثري تحليلي فلسفي از انديشه‌هاي داستايوفسكي و توتاليتريسم است.

اين نويسنده و كارگردان افزود: كتاب «جهان هولوگرافيك» (نظريه‌اي براي توضيح توانايي‌هاي فراطبيعي ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم) نوشته مايكل تالبوت توسط نشر هرمس اكنون به چاپ نهم رسيده و به‌زودي چاپ دهم آن نيز منتشر مي‌شود.

مهرجويي با اشاره به ترجمه آثار نمايشي كه انجام داده‌، گفت: نمايشنامه‌هاي كودك مدفون و غرب واقعي(سام شپارد) و درس و آوازخوان طاس(اوژن يونسكو) را كه ترجمه كرده‌ام و در بازار كتاب موجود است.

مهرجويي گفت: آنچنان كه در مقدمه كتاب نمايشنامه‌هاي كودك مدفون و غرب واقعي(سام شپارد) آورده‌ام، قصدم اين بود كه آنها را روي صحنه اجرا كنم ولي متأسفانه همكاري لازم صورت نگرفت و با ما راه نيامدند و استقبالي هم نشد. وقتي هم كه ديدم با «بهمن فرمان‌آرا» چنين برخوردي شد و نتوانست كارش را روي صحنه ببرد، كاملا منصرف شدم.

وي همچنين از رسيدن كتاب يونگ، خدايان، انسان مدرن(آنتونيو مورنو) به چاپ سوم خبر داد.

مهرجويي رمان «به خاطر يك فيلم بلند لعنتي» را حدود دو سال پيش نوشته و ماجراي آن درباره سرگذشت يك پسر جوان فيلمساز است كه فيلمهاي كوتاه ساخته و مي‌خواهد اولين فيلم بلندش را بسازد ولي مشكلاتي دارد و درگير ماجرايي عشقي مي‌شود و...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: