کد خبر: ۱۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۰:۴۶

احدي حق ندارد به كسي تهمت بزند

رييس‌جمهور در پاسخ به پرسشي درباره " تخريب‌هايي كه عليه نظام و دولت صورت مي‌گيرد" گفت: تخريب كار آدم‌هاي عاجز است و كساني كه حرف روشني براي گفتن ندارند، دست به تخريب مي‌زنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران دكتر محمود احمدي‌نژاد كه در حاشيه همايش تجليل از خادمان ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي كشور در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، با اشاره به انتخابات رياست‌جمهوري افزود: در مورد انتخابات در اصفهان صحبت و اعلام كردم انتخابات عرصه‌اي است كه در آن بايد تمام داشته‌هاي يك ملت عرضه شود تا يك انتخابات بزرگ صورت گيرد و مردم انتخاب كنند و راه روشن آينده مشخص شود.

وي گفت: من توصيه مي‌كنم هيچ‌كس حق تخريب ديگري و حق تخريب افراد و كانديداها را ندارد.

وي افزود: من شنيده‌ام بعضي به دنبال اين هستند كه پوسترها را بكنند يا اهانت كنند به افراد، يا اين‌كه از برگزاري جلسات و تبليغات ممانعت كنند، اين‌ها خلاف قانون است، خلاف اخلاق و فرهنگ ملت ايران است؛ احدي حق ندارد اهانت كند، به كسي تهمت بزند يا فرصت‌هاي تبليغاتي را از ديگران سلب كند.

رييس‌جمهور افزود: احدي حق ندارد به امكانات تبليغات كانديداهاي گوناگون اعم از پوسترها و پلاكاردها و ساير وسايلي كه معمولا براي اطلاع‌رساني به مردم استفاده مي‌شود آسيب برساند. هيچ‌ كس حق ندارد اين كارها را بكند و قطعا اين كارها محكوم و خلاف فرهنگ و مشي ملت ماست.

وي هم‌چنين گفت: اميدوارم همه دست به دست بدهند و در يك فضاي برادري و منطق، همه‌ حرف‌ها زده و ايده‌ها مطرح شود؛ چرا كه اين‌ها به كمال و پيشرفت كشور كمك مي‌كند. ما بايد به نقطه‌اي برسيم كه تمام توان‌ها در ساختن كشور جمع شود.

وي در بخش ديگري از سخنانش درباره موضوع هسته‌يي گفت: همان‌طور كه مي‌دانيد ملت ايران در مسير پيشرفت با سرعت بالايي در حال حركت است و پيشرفت‌ها و دستاوردهايش در بخش‌هاي گوناگون علمي، فرهنگي، صنعتي، كشاورزي و ... واقعا خيره‌كننده و يكي از اين دستاوردهاي بزرگ، دستاورد هسته‌يي است.

احمدي‌نژاد ادامه داد: در اين ارتباط جهش عظيم علمي پايه‌گذاري شد و امروز به فضل الهي ايران كشوري است كه چرخه‌ي سوخت را در اختيار دارد و ان‌شاءالله با ساخت نيروگاه‌ها ديگر همه‌ي نياز نيروي كشور از طريق انرژي هسته‌يي بومي مي‌شود و در اختيار ملت ايران قرار مي‌گيرد.

وي در پايان به نقش رسانه‌ها در اين ارتباط اشاره كرد و گفت: رسانه نقش بي‌بديلي دارد، نقش رسانه فقط اطلاع‌رساني نيست، بلكه كار هدايت و پشتيباني هم انجام مي‌دهد و خوشبختانه رسانه‌ي ملي نيز در اين زمينه به خوبي عمل كرد.

به گزارش ايسنا رييس‌جمهور هم‌چنين طي سخناني در اين مراسم گفت: نگاه ما به يك انسان يك نگاه صرف اقتصادي نيست و ما انسان را يك موجود متعالي و اقتصاد را بخشي از زندگي انسان مي‌دانيم؛ بنابراين شكوفايي انسان، تجلي اسماء الهي در انسان و تعالي و كمال انسان سرفصل تمام انديشه‌ها، طراحي‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي ماست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: