کد خبر: ۱۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۸:۱۴

ممكن است از قبل تعويضي را در ذهن داشته باشم و به اتفاق تماشاچيان بازيكن مورد نظر من را تشويق كنند و او در همان لحظه وارد زمين شود كه اين به معناي تحت تاثير قرار گرفتن من از تماشاچيان نيست.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: هر بازيكني كه با پيراهن پرسپوليس به ميدان مي‌رود بايد فقط پيروزي در ذهنش باشد.

به گزارش ايسنا، ادواردو نلو وينگادا پس از تمرين عصر امروز (شنبه اين تيم) و در آستانه بازي فردا برابر پيكان اظهار كرد: اين بازي براي ما اهميت كمتري نسبت به رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا ندارد. من هميشه گفته‌ام كه در پرسپوليس اولين بازي بعدي ما مهم‌ترين مسابقه ما خواهد بود كه اكنون بازي با پيكان تمام تمركز مرا گرفته و اين مسابقه را مهمترين بازي مي‌دانم كه بايد تمام تلاش‌مان را براي پيروزي در آن داشته باشيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا پرسپوليس در بازي فردا مقابل پيكان به مانند ليگ قهرمانان آسيا بازي مي‌كند يا همچنان بايد منتظر بازي اين تيم در حد ديدار با صبا باشيم، گفت: بازي‌هاي ما در برابر تيم‌هايي چون الشارجه، الشباب و الغرافه نشان داد كه پرسپوليس پتانسيل اين نوع بازي كردن و موفق شدن را دارد. براي بازي فردا هم ما بايد همچون گذشته روحيه جنگجويي بالايي داشته باشيم و هر بازيكني كه با پيراهن اين تيم به ميدان مي‌رود بايد در ذهنش فقط پيروزي پرسپوليس باشد. مطمئن باشيد فردا تمام سعي‌مان را خواهيم كرد تا بهترين بازي‌مان حتي نسبت به بازي‌هاي گذشته را به نمايش بگذاريم و با انگيزه بالايي وارد اين چالش شويم.

وي درباره شناختش از فوتبال ايران كه انگار ظاهرا شناخت او از فوتبال آسيا بيشتر است، گفت: بعد از دو ماه نمي‌توانم درباره فوتبال ايران نظر دقيقي داشته باشم. من همه چيز را درباره فوتبال ايران در حال حاضر نمي‌دانم و اما بازي به بازي اطلاعاتم از آن بيشتر مي‌شود. ايران فوتبال بزرگي دارد و من از حضور در آن راضي هستم.

وي درباره شناختش از تيم پيكان نيز گفت: اعضاي كادر فني ما تيم پيكان را به دقت آناليز كرده و اين تيم را به خوبي مي‌شناسند. ما همه تلاشمان را كرده‌ايم تا بازيكنان با همان انگيزه‌اي كه در ليگ قهرمانان ظاهر مي‌شوند، در بازي فردا مقابل حريف بايستند.

وينگادا درباره تعويض‌هايش در تيم پرسپوليس كه آيا ربطي به فشار تماشاچيان دارد، پاسخ داد: واقعا چنين نيست، براي مثال به ميدان فرستادن بهادر عبدي در بازي با الغرافه و زماني كه هواداران اين تيم محسن خليلي را تشويق مي‌كردند دليل بر اين بود كه اين بازيكن بهترين گزينه براي پرسپوليس در آن لحظه بود، هميشه هم چنين تفكري را پيش از تعويض‌هايم دارم، ممكن است از قبل تعويضي را در ذهن داشته باشم و به اتفاق تماشاچيان بازيكن مورد نظر من را تشويق كنند و او در همان لحظه وارد زمين شود كه اين به معناي تحت تاثير قرار گرفتن من از تماشاچيان نيست.

وي درباره مشكل عقب كشيدن بازيكنان پرسپوليس در بازي‌هايي كه آنها از حريف پيش هستند نيز گفت: تمرينات زيادي را براي حل اين مشكل انجام داده‌ايم و گل خوردن در بازي با الغرافه البته دليلي براي بروز اين مشكل نبود چرا كه ما پس از زدن سه گل به حريف چندين موقعيت گل زني را از دست داديم اما در بازي با الشارجه اين مشكل وجود داشت البته بايد در نظر بگيريم كه تيم‌هاي حريف هم براي موفقيت تلاش مي‌كنند و بايد در نظر داشته باشيم كه ممكن است در لحظاتي حريف بهتر از ما بازي كند.

وي درباره استراحت دادن به برخي بازيكنان پرسپوليس در بازي‌هاي مختلف گفت: ما تا بازي با الشارجه در ليگ قهرمانان آسيا هر چهار روز يكبار بازي داريم كه اين باعث مي‌شود بيشتر مراقب بازيكنان باشيم وسعي كنيم آنها پيش از همه مسابقات از آمادگي كامل برخوردار باشند. مطمئنا در تمامي اين بازي‌ها بازيكني را به ميدان خواهم فرستاد كه صد‌درصد آماده باشد و 70درصد آمادگي هم براي ما قابل قبول نيست. به طور مثال رحمان رضايي دچار مصدوميتي جزئي شد كه ما بايد حواسمان باشد و به او در بازي با پيكان استراحت دادم. هنوز درباره ديگر بازيكنان از جمله نيكبخت واحدي تصميمي نگرفتم و خودشان هم اطلاعي از آن ندارند. در روز مسابقه تصميمم را درباره ديگر بازيكنان خواهم گرفت.

وي درباره حضورش در پرسپوليس در فصل آتي و مذاكره مسوولان اين باشگاه با وي در اين زمينه، به ايسنا گفت: قرارداد من با پرسپوليس تا سال 2010 است اما اكنون به منظور ادامه يا احتمال قطع همكاري با پرسپوليس از سوي مسوولين اين باشگاه تحت فشار نيستم. اكنون نيازي نيست به اين مساله فكر كنم، ايران فوتبال بزرگي در آسيا دارد و اگر اكنون بگويم صد‌درصد از حضور در اين فوتبال راضي هستم به معناي ارضا شدن است، من هميشه ميل به پيشرفت دارم و مي‌خواهم روز به روز بهتر از گذشته باشم.

وي درباره شرايط تيم ملي فوتبال ايران در راه صعود به جام جهاني به ايسنا گفت: مطمئنا مربيان تيم ملي بهترين شناخت را از اين تيم دارند و مناسبترين راهكارها را براي آن اتخاذ مي‌كنند. من به عنوان مربي‌اي كه در فوتبال ايران كار مي‌كنم تنها مي‌توانم آرزوي موفقيت براي اين تيم در راه صعود به جام جهاني داشته باشم. اما به لحاظ فني هم مي‌توانم بگويم با توجه به شرايط تيم ايران و رقباي اين تيم ايران هنوز شانس خوبي براي صعود به جام جهاني دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: