کد خبر: ۱۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۸

روشنک از من آب خواست و گفت حال خوبي ندارد و بايد دارو بخورد. وقتي آب را به او دادم قرصش را خورد و لحظاتي بعد روي زمين افتاد و از حال رفت و من بلافاصله او را به بيمارستان رساندم.

پرونده مرگ دختر دانشجويي که در بيمارستان لقمان به طرز مشکوکي جان باخته بود با اعلام نظر متخصصان پزشکي قانوني وارد مرحله جديدي شد و ابعاد تازه يي از زندگي اين دختر براي قضات شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران روشن شد.

به گزارش اعتماد دو سال پيش به ماموران پليس خبر دادند دختر جواني به نام روشنک در بيمارستان لقمان جان باخته است. پس از حضور ماموران در بيمارستان مشخص شد اين دختر توسط مردي به نام داود به بيمارستان منتقل شده است.

پزشکان معالج روشنک اعلام کردند اين دختر با قرص برنج مسموم شده است. بنابراين داود پسري که همراه روشنک بود دستگير شد. وي دخالت در مرگ روشنک را انکار کرد و گفت؛ من و روشنک در خانه تنها بوديم، البته من اين دختر را به خوبي نمي شناختم و او را در خانه دوستم ديده بودم و روشنک از من آب خواست و گفت حال خوبي ندارد و بايد دارو بخورد. وقتي آب را به او دادم قرصش را خورد و لحظاتي بعد روي زمين افتاد و از حال رفت و من بلافاصله او را به بيمارستان رساندم.

با شکايت خانواده روشنک، داود در مرحله تحقيقات مقدماتي به جرم قتل عمدي روشنک مجرم شناخته شد و پرونده براي رسيدگي به شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد. قاضي عزيزمحمدي بعد از بررسي پرونده به دليل مبهم بودن علت مرگ دختر دانشجو پرونده را دوباره به دادسرا بازگرداند و دستور داد ايرادها برطرف شود.

به اين ترتيب پرونده از سوي دادسرا براي تعيين علت دقيق مرگ به پزشکي قانوني ارسال شد. نظريه کميسيون پزشکي قانوني، داستان زندگي اين دختر را فاش کرد و براي قضات معلوم شد روشنک چرا جان خود را از دست داده است.

در اين نظريه آمده است؛ جسد متعلق به زني حدوداً 25 ساله است که آزمايش خون و نوع دارويي که در خون او وجود دارد نشان مي دهد دست به خودکشي زده است. بررسي هاي تخصصي نشان مي دهد اين دختر تحت تاثير استرس و فشار بي اماني بوده و براي رهايي از آن دست به خودکشي زده است.

اين نظريه باعث شد پليس تحقيقات بيشتري را براي مشخص شدن انگيزه روشنک از خودکشي آغاز کند. بررسي زندگي اين دختر نشان داد او زماني که 16 سال بيشتر نداشت به دليل فقر بيش از حد خانواده اش به عقد مردي 50 ساله درآمد. روشنک که تا آن زمان از تحصيل بازمانده بود بعد از ازدواج در مدرسه شبانه ادامه تحصيل داد و ديپلم گرفت. وي سپس در کنکور شرکت کرد و در رشته حسابداري پذيرفته شد. مشکلات روشنک از زماني شدت گرفت که وي به دليل تغيير موقعيت اجتماعي اش و ورود به محيطي جديد نتوانست به زندگي با شوهرش که 34 سال از او بزرگ تر بود، ادامه دهد و از وي جدا شد. مدتي بعد يکي از همکلاسي هاي روشنک که چندين بار به او ابراز علاقه کرده بود وارد زندگي اين دختر فقير شد. روشنک که براي ادامه تحصيل و پرداخت شهريه دانشگاهي اش به مشکل برخورده بود به اميد اينکه اين پسر به نام محمود از وي حمايت خواهد کرد به او دل بست.

محمود که از نياز مالي روشنک باخبر بود از اين نقطه ضعف دختر جوان سوءاستفاده کرد و به اتفاق دوستانش چندبار روشنک را مورد تعرض قرار داد. فقر مالي و تحقير بيش از حدي که اين دختر مجبور به تحمل آن بود وي را بر آن داشت که چاره يي بينديشد چرا که محمود و دوستانش حين آزار روشنک از وي فيلمبرداري کرده و آن را اهرم فشاري براي سوءاستفاده بيشتر از اين دختر قرار داده بودند. روشنک که همه درها را به روي خود بسته مي ديد براي نجات از وضعيتي که گرفتار آن شده بود به سراغ مردي رفت که فکر مي کرد مي تواند به او اعتماد کند.

اين دختر آنچه را که به سرش آمده بود براي مرد مورد اعتمادش توضيح داد و با حرف هاي اميدوارکننده وي به تصور اينکه همکلاسي هاي خيانتکارش به سزاي عمل خود مي رسند، رابطه خود را با آن مرد بيشتر کرد اما مدتي بعد متوجه شد اين مرد هم تنها قصد سوءاستفاده دارد و با حرف هايش او را فريب داده است.

نقشه اين مرد زماني براي روشنک فاش شد که دختر دانشجو به خانه اين مرد رفت اما وي دختر را با دوست خود داود تنها گذاشت. داود که قصد داشت به روشنک تعرض کند اين بار با مقاومت زن جوان روبه رو شد و در نهايت دختر جوان که خود را در بن بست مي ديد به دليل تمامي مشکلاتي که در اين مدت تحمل کرده بود به بهانه خوردن قرص سردرد از داود يک ليوان آب گرفت و با خوردن قرص برنج به زندگي خود پايان داد.

بنابر اين گزارش با توجه به اينکه مدارک زيادي مبني بر اينکه روشنک خودکشي کرده است به دست آمده، قاضي عزيزمحمدي يک بار ديگر به دليل اينکه کيفرخواست به اشتباه تحت عنوان قتل عمد صادر شده بود پرونده را به دادسرا بازگرداند تا پس از اصلاح کيفرخواست، اين پرونده مورد رسيدگي قرار گيرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار