کد خبر: ۱۶۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۷
حجت الاسلام صدیقی:

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به جدایی دین از سیاست عنوان کرد: کسی که قرآن را قبول دارد نمی‌تواند بگوید دین از سیاست جداست، افزود: مگر می‌شود کسی که می‌گوید دین از سیاست جداست می‌خواهد بگوید دین به زندگی شما ربطی ندارد.

حجت‌الاسلام صدیقی، شامگاه سه شنبه در جشن بزرگ انقلاب در مهدیه مشهد اظهار کرد: مسئولین نظام اسلامی در صورتی که با دین فاصله داشته باشند غاصبند چرا که یک مسئول باید در خدمت بندگان خداوند باشد و با تابعیت از یک مرجعیت دینی در مسئولیت خود به خوبی ایفای نقش کند.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به جدایی دین از سیاست عنوان کرد: کسی که قرآن را قبول دارد نمی‌تواند بگوید دین از سیاست جداست، افزود: مگر می‌شود کسی که می‌گوید دین از سیاست جداست می‌خواهد بگوید دین به زندگی شما ربطی ندارد.
 
وی ادامه داد: مگر می شود یهود در فلسطین خون بریزد و عالم دینی نسبت به وقایع فلسطین بی‌تفاوت باشد و بازهم دم از جدایی دین از سیاست زد.
 
حجت‌الاسلام صدیقی سپس با تاکید بر اینکه شهرها به برکت دین آباد شده، افزود: این امر در حالی است که ما در زمان طاغوت انرژی هسته‌ای و پیشرفت علمی نداشتیم.
 
وی افزود: من دانشمندان جوانی را دیدم که ماهواره فجر را طراحی کرد و اینها به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا است.
 
حجت‌الاسلام صدیقی عنوان کرد: این انقلاب به برکت خون شهدا زنده و پابرجاست و اولین وظیفه ملت در برابر شهدا شناخت موقعیت شهدا، ولایت‌مداری، آبادانی کشور و حفظ اتحاد است.
 
 وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه مهمترین کار انقلاب اسلامی آشتی دادن دین با حکومت است، افزود: امام اسلام را در متن زندگی انسان قرار داد.
 
دین اسلام دین مبارزه با ظلم و جهل است
 
وی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی رهبری انقلاب را مرجعی دست اول به عهده گرفت و پشت این نهضت طلبه‌های مدرسه فیضیه، ‌زنان و مردان و تمام اقشار مسلمان شرکت کردند.
 
خطیب موقت جمعه تهران تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای شکم نبود و تمامی مردم به دنبال دین و آزادی بودند و امروز بزرگترین ثمره این انقلاب امنیت و استقلال است.
 
وی تصریح کرد: دین اسلام دین مبارزه با ظلم و جهل است و در قرآن قوانین حکومتی، قضایی، حقوقی و تربیتی وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه قرآن دین جامع را به همه جهانیان عرضه می‌کند، افزود: هر کس عنوان کند که دین اسلام به ظالم و استکبار چه کار دارد به نوعی قرآن را نفی کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون انگلیس و آمریکا جرات حمله به شما ملت را ندارند، گفت: اگر ما ملت و حکومتی شیعی نمی‌داشتیم و از نیروی منظم دفاعی برخوردار نبودیم وهابیت نمی‌گذاشت ما نفس بکشیم.
 
گرانی‌ها از غفلت و سوءمدیریت بوجود آمده است
 
وی ادامه داد: امروز وهابیت در پاکستان خونخواری‌های را انجام می‌دهد که اگر جرات داشت در ایران نیز انجام می‌داد و این همه در حالی است که در اندونزی نیز وهابیت شیعیان را مجبور به سنی شدن و یا آنها را از کشور بیرون می‌کند.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران در قسمت دیگر از سخنانش با اشاره به گرانی‌های اخیر گفت: این گرانی‌ها از غفلت و سوءمدیریت بوجود آمده و مسئولین باید دست به دست هم بدهند و گرانی‌ها را کنترل و مهار کنند.
 
حجت الاسلام صدیقی در خصوص رنجش‌های مردم نسبت به برخوردهای بدی که در ادارات صورت می گیرد افزود: برخی نگویند با اینکه انقلاب شده مردم را در ادارات می‌رنجانند چرا که ما نمی‌گوییم این حکومت امام زمان است بلکه یک قدم به آن نزدیک شده‌ایم.
 
خطیب جمعه تهران یادآور شد: بی تردید انقلاب اسلامی نسبت به زمان شاه بهتر است زیرا در آن زمان کنار گنبد امام رضا (ع) مغازه‌های شراب فروشی موجود بود.
 
وی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس نیز اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس باعث امنیت و استقلال کشور شد و یکی از اثرات و دستاوردهای این دوران زودودن فتنه و برقراری امنیت در کشور بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: