کد خبر: ۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۲۰

عضو جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: باید مسئولیت‌های داخلی و خارجی را درک کنیم تا بتوانیم اسلام و تشیع را به شایستگی تبلیغ کنیم.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: فساد اخلاقی و تربیتی در جامعه نگران کننده است و انحرافات فرهنگی زیادی را در پی داشته است.

به گزارش ایلنا، محمد تقي مصباح‌یزدی در دیدار معاون تهذیب و امور فرهنگی حوزه علمیه و هیأت همراه با اشاره به جایگاه و نقش حوزه‌های علوم دینی، گفت: روحانیت باید جایگاه و شأن خود را در نظام اسلامی بشناسد و در جهت تثبیت آن تلاش کند.

وي تحصیل و تبلیغ دین را از وظایف حوزویان دانسته و بیان داشت: طلاب باید رفتار و کردار علمای صالح گذشته را مورد توجه قرار داده و آنان را الگوی خود قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط سخت حوزه‌های علوم دینی در رژیم گذشته، گفت: رژیم سابق کمر به نابودی روحانیت بسته بود و به تخریب حوزه‌های علمیه همت می‌گماشت و مانع فعالیت حوزویان می‌شد.

وي افزود: بعد از انقلاب، روحانیت راه‌کارهای جدیدی را در مسایل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ارایه کرد و این امر مدیون روحانیونی است که به در این زمینه فعالیت پرداختند.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی یادآور شد: ما باید وارث فطرت پاک و غربت روحانیت پیشین باشیم، تا خود را باز شناسیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه خاطرنشان کرد: باید مسئولیت‌های داخلی و خارجی را درک کنیم تا بتوانیم اسلام و تشیع را به شایستگی تبلیغ کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، همگامی حوزه‌های علمیه با رشد و توسعه را لازم دانسته و تصریح کرد: با توجه به تحولات جهانی و رویدادها علمی، باید دوره‌‌های تخصصی برای طلاب گسترش یابد.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی افزود: باید با برنامه‌ریزی منسجم، مربیان و مبلغینی تربیت شوند که برای جامعه تاثیرگذار باشند.

مصباح‌یزدی یادآور شد: موفقیت در مباحث اخلاقی مشکل است، ولی راه آسانی دارد و آن هم گدایی در خانه حضرت فاطمه معصومه (س) است و اگر این را یاد بگیریم، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار