کد خبر: ۱۶۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۴۷
توافق اولیه برای انتخاب رئیس جمهور عراق

گروه‌هایی که در آغاز با ریاست جمهوری هیرو ابراهیم احمد مخالف بودند به تدریج موافقت خود را اعلام کرده و نیروهای سیاسی بغداد نیز مخالفتی با این موضوع ندارند.

منابع خبری عراق از توافق اولیه احزاب کُرد برای انتخاب هیروابراهیم همسرجلال طالبانی به عنوان رئیس جمهورآینده این کشور خبر دادن

به گزارش کردپرس، درحالیکه تلاشها برای حل اختلافات اربیل و بغداد در جریان است، یک منبع مطلع سیاسی در کردستان عراق از وجود توافق اولیه میان گروه‌های سیاسی کُرد برای جانشینی" هیرو ابراهیم احمد" همسر جلال طالبانی به جای او در مقام ریاست جمهوری عراق خبر داد.

خبرگزاری " اور" به نقل از این منبع مطلع که نامی از او برده نشده است اعلام کرد: گروه‌هایی که در آغاز با ریاست جمهوری هیرو ابراهیم احمد مخالف بودند به تدریج موافقت خود را اعلام کرده و نیروهای سیاسی بغداد نیز مخالفتی با این موضوع ندارند.

این منبع با اشاره به دیدار میان مقامات دولت مرکزی و هیاتهای کردی، افزود: در همین راستا تلاش‌های جدی و پشت پرده‌ای برای حل اختلافات میان اربیل و بغداد در حال انجام است و در پی این تلاش‌ها دولت مرکزی عراق به زودی با پرداخت 4 تریلیون دینار به کردستان برای تسویه حساب با شرکت‌های نفتی بین المللی فعال در کردستان موافقت خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: