کد خبر: ۱۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۰
باز هم واردات بی رویه؛

میزان تولید سالانه کارگاه های عروسک در ایران حدود سه میلیون عدد عروسک است اما واردات انبوه عروسک های چینی در بازار کشور، تولیدکنندگان داخلی این کالارا در معرض خطر ورشکستگی قرار داده است.

واردات بی رویه کالاهای مختلف که مورد انتقاد کارشناسان و تولیدکنندگان داخلی بوده، بازار اسباب بازی را نیز با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش«شفاف» شرکت های تولیدکننده اسباب بازی در ایران تنها حدود 10 درصد از نیاز بازارهای داخلی را پاسخ می دهند و مابقی این نیاز توسط واردات اسباب بازی از سایر کشورها تامین می شود.

علاوه بر استان های تهران و آذربایجان غربی که بیشترین سهم تولید اسباب بازی کشور را دارا هستند، استان های قزوین، یزد، اصفهان و آذربایجان شرقی نیز در این زمینه فعال هستند.یکی از فعالان بازار اسباب بازی، گفت: میزان تولید سالانه کارگاه های عروسک در ایران حدود سه میلیون عدد عروسک است اما واردات انبوه عروسک های چینی در بازار کشور، تولیدکنندگان داخلی این کالارا در معرض خطر ورشکستگی قرار داده است.

وی در مورد وضعیت فعلی بازار اسباب بازی افزود: با وجود تنوع فراوانی که در این بازار وجود دارد، هم اکنون بازار اسباب بازی در رکود به سر می برد.

گزارش کامل روزنامه سرمایه از بازار اسباب بازی در کشور را در اینجا بخوانید (+)
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار