کد خبر: ۱۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۸

وي از پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه اجماع اصولگرايان در حمايت از احمدي‌نژاد را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟ گفت: راجع به اين موضوع چون يك مساله انتخاباتي است، اظهارنظر نمي‌كنم.

احمد توكلي كه مي‌گفت قصد ندارد در خصوص مسائل انتخابات صحبت كند، در پاسخ به ايلنا كه نظر وي را در خصوص كانديداتوري ميرحسين موسوي پرسيد،‌ گفت: زود است كه در اين باره اظهارنظر كنم. اين در حالي است كه او وزير كار دولت موسوي بوده است.

به گزارش ایلنا رئيس مركز پژوهش‌ها با بيان انيكه آرايش سياسي كشور همچنان در حال تغيير است در پاسخ به سوال ديگری مبني بر اينكه آيا منظورتان از تغيير آرايش سياسي، ورود افراد جديد به عرصه انتخابات است؟ گفت: افراد جديدي ممكن است رفت‌وآمد كنند.

وي در پاسخ به اينكه اين افراد چه كساني هستند و آيا از اصولگرايان كس ديگري نيز كانديدا خواهد شد يا نه؟ اظهار داشت: من از اين موضوع خبر ندارم فقط حدس خودم را گفتم.

توكلي در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار ايلنا كه پرسيد آيا خود شما كانديدا خواهيد شد يا نه؟ گفت: من تصميم به كانديداتوري ندارم.

وي از پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه اجماع اصولگرايان در حمايت از احمدي‌نژاد را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟ گفت: راجع به اين موضوع چون يك مساله انتخاباتي است، اظهارنظر نمي‌كنم.

خبرنگار ايلنا، نظر توكلي را در خصوص نحوه تخصيص بنزين يارانه‌اي از سوي دولت پرسيد و اينكه آيا مجلس وارد بحث قيمت بنزين خواهد شد يا نه؟

وي در پاسخ گفت: من با تعيين 300 ليتر بنزين يارانه‌اي در سه ماهه اول سال مخالفم اما اين اقدام دولت تعارضي با قانون ندارد. چون دولت مطابق مصوبه مجلس در قانون بودجه 88 مي‌تواند بنزين توليد داخل را به شكل يارانه‌اي در اختيار مردم قرار دهد و فقط بنزين وارداتي را با نرخ آزاد بفروشد.

نماينده تهران ادامه داد: شايد دولت با تعيين چنين سهميه‌اي براي سه ماهه اول سال در نظر داشته باشد كه براي سه ماهه دوم و سوم سال جاري سهميه بنزين را كم كند.

وي با يادآوري اينكه مجلس قيمت‌گذاري بنزين و گازوئيل را با تصويب قانون توسعه حمل‌ونقل عمومي مصوب سال 86 در اختيار دولت قرار داده است،‌تصريح كرد: تا پايان سال 90 دولت بايد با افزايش قيمت بنزين و گازوئيل به سمت آزادسازي قيمت آن‌ها پيش برود.

رئيس مركز پژوهش‌ها در پاسخ به سوالي كه به موضوع بررسي لايحه هدفمندكردن يارانه‌ها اشاره داشت و يادآور مي‌شد كه برخي نمايندگان تصويب نهايي آن در مجلس را به پس از انتخابات رياست‌جمهوري موكول كرده‌اند، گفت: من چنين برداشتي ندارم، در كميسيون ويژه تلاش مي‌شود كه هر چه زودتر اين لايحه مورد بررسي قرار گيرد.

اين عضو كميسيون ويژه بررسي طرح تحول اقتصادي با اشاره به جلسات اين كميسيون كه هفته‌اي دوبار و هر بار به مدت 3 ساعت برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: مدت جلسات اين كميسيون بيشتر از ديگر كميسيون‌هاي مجلس است و تلاش مي‌كنيم كه آن را به انتخابات رياست‌جمهوري برسانيم.
وي با بيان اينكه اهميت موضوع هدفمندكردن يارانه‌ها زياد است، افزود: اين مساله ربطي به انتخابات ندارد و مجلس با توجه به حساسيتي كه نسبت به افزايش تورم در كشور دارد، تلاش مي‌كند كه اين لايحه را با دقت بيشتري بررسي كند.

خبرنگاري نظر توكلي را نسبت به توزيع نقدي يارانه‌ها پرسيد و او در پاسخ گفت: هنوز در كميسيون ويژه نسبت به اين مساله تصميم‌گيري نهايي نشده است اما بنده شخصا با پيشنهاد پرداخت نقدي يارانه‌ها ميان 70 درصد جمعيت كشور مخالفم و معتقدم كه دولت تنها بايد ميان دو دهك پايين جامعه اين يارانه‌ها را توزيع كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: