کد خبر: ۱۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۵

براي برگزاري انتخاباتي آرام و شفاف تلاش مي‌كنيم

سيد حسن نصرالله دبير كل حزب‌الله لبنان اعلام كرد: متهم لبناني دستگير شده در مصر به نام سامي شهاب عضو حزب‌الله لبنان است و از سوي حزب‌الله مسوول فراهم كردن حمايت‌هاي لجستيكي از فلسطيني‌هاي ساكن نوار غزه شده بود.

دبير كل حزب‌الله لبنان گفت: شهاب كه يك ماه قبل از جنگ اسراييل بر نوار غزه دستگير شده در راستاي حمايت‌هاي لجستيكي از فلسطيني‌ها در انتقال تجهيزات و افراد براي حمايت از مقاومت در داخل فلسطين تلاش مي‌كرده است.

وي ادامه داد: ما اين موضوع را انكار نمي‌كنيم و از آن شرمنده نيستيم. اين تنها چيزي است كه دادستان كل مصر آن را مطرح نكرده است.

سيد حسن نصرالله خاطر نشان كرد: حزب‌الله يك حزب لبناني است و هيچ گروه خارجي در كشورهاي ديگر ندارد.

وي بر اهميت مسووليت مقاومت در برابر اسراييل تاكيد نمود و گفت: دخالت در امور داخلي هر كشور عرب و غير عربي از اهداف ما نيست و اتهامات مصر تنها افترا و اوهام است كه مي‌خواهند خشم ملت مصر را عليه حزب‌الله برانگيزد و وجهه حزب‌الله لبنان را خدشه‌دار كند.

شبكه المنار به نقل از دبير كل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: حزب‌الله لبنان هيچ قصدي در زمينه انجام حملات عليه مصر و ديگر كشورها ندارد و نمي‌خواهد وارد درگيري با هيچ كشور عربي شود.حزب‌الله لبنان خواهان خصومت و درگيري با هيچ كشورعربي و در هيچ سطح امنيتي، نظامي سياسي و اطلاع رساني نيست.

دبير كل حزب‌الله لبنان تصريح كرد: بسياري از بازداشت شدگان در مصر هيچ ارتباطي با حزب‌الله لبنان ندارند.

وي درباره‌ گروهي كه در مصر دستگير شده گفت: من نمي‌فهمم كه اين گروه كه شامل 49 تن است از كجا آمده است به اعتقاد من اين تعداد كه از سوي مسوولان مصري در رابطه با حزب‌الله لبنان دستگير شده‌اند نمي‌تواند درست باشد. تبليغات مصر عليه حزب‌الله لبنان از زمان جنگ غزه آغاز شد يعني درست در پي موضع‌گيري كه حزب‌الله اتخاذ كرد و خواستارگشودن گذرگاه‌هاي نوار غزه شد و بر لزوم گشوده شدن گذرگاه رفح تاكيد كرد.

وي خاطر نشان كرد: اگر ياري به فلسطيني‌ها كه سرزمينشان تحت اشغال است و تحت محاصره هستند جرم است پس من امروز به طور رسمي به انجام اين جنايت اعتراف مي‌كنم. اگر كه گناهي مرتكب شده‌ايم از خداوند مغفرت مي‌خواهم همه مي‌دانند كه اين نخستين بار نيست كه اعضاي حزب‌الله لبنان به اتهام قاچاق سلاح به فلسطيني‌ها دستگير مي‌شوند.

وي خاطر نشان كرد: آن كسي كه امروز بايد محكوم شود نظام مصر است كه همواره نوار غزه را محاصره كرده است و دالان‌هايي را كه از آنها علاوه بر سلاح مواد غذايي مورد نياز فلسطيني‌ها انتقال داده مي‌شود را نابود مي‌سازد.

وي گفت: تعداد كساني كه با شهاب همكاري كرده‌اند بيش از ده تن نيستند و اين تعداد دستگير شده‌اي كه مصر اعلام كرده درست نيست.

دبير كل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: تلاش در جهت خدشه وارد كردن به حزب‌الله لبنان و حماس در ميان ملت مصر با هدف ارايه برگ اعتماد جديد به آمريكا و اسراييل و تثبيت نقش منطقه‌اي مصر است.

سيد حسن نصر‌الله درباره اشاعه‌ي تفكر شيعه تاكيد كرد: ما عادت كرده‌ايم كه از آنها اين مسايل را بشنويم چرا كه برخي سازمان‌هاي عربي در رويارويي با حزب‌الله لبنان هيچ چيزي به غير از اين مساله ندارند كه بگويند حزب‌الله لبنان هيچ ارتباطي با آن‌چه كه در يمن صورت مي‌گيرد ندارد و هيچ موضع‌گيري در قبال حوثي‌ها ندارد. اتهامات برخي روزنامه‌ها در بحرين نيز در خصوص حمايت از شخصيت‌هاي معارض در اين كشور عاري از صحت است.

دبير كل حزب‌لله لبنان گفت: ما با بسياري از كشورهاي عربي روابطي دوستانه و عادي داريم و در بسياري از كنفرانس‌هاي جهان شركت مي‌كنيم ما نمي‌خواهيم در امور داخلي كشورهاي ديگر دخالت كنيم. ما تنها مي‌خواهيم سريع عمل نماييم و به رغم اصرار برخي مبني بر اتخاذ موضع‌گيري در خصوص برخي مسايل ما هيچ اقدامي در اين زمينه نمي‌كنيم چون ما يك حزب‌ لبناني هستيم. من حتي به خاطر دارم درباره عراق و روند سياسي اين كشور بسياري از من خواستند كه موضع خود را مطرح كنم. در حالي كه ما هيچ موضع‌گيري در قبال هيچ دولتي چه در عراق و چه در غير عراق نگرفته‌ايم. ما تنهااشغالگري در عراق را محكوم كرديم و از مقاومت عراق در برابر اشغالگران حمايت نموديم.

سيد حسن نصرالله درباره امور داخلي لبنان گفت: انتخابات پارلماني آينده مهم است چرا كه هر پارلماني مسووليتي جديد خواهد داشت.

وي خاطر نشان كرد: برخي افراد و سياستمداران و صاحبان رسانه كه اهل آشوب هستند سعي دارند كه ميان گروه‌هاي معارض و رييس جمهور آشوب به پا كنند و من به خاطر وجود اين افراد در لبنان كه خواهان آشتي و توافق ملي نيستند متاسفم.‌ آنها حزب‌الله لبنان را به ايجاد آشوب متهم مي‌كنند در حالي‌كه براي همه مسلم است كه حزب‌الله لبنان چه موضع‌گيري دارد.

وي ادامه داد: ما تمام تلاش خود را براي برگزاري انتخاباتي آرام و شفاف و به دست آوردن اكثر كرسي‌هاي پارلماني كه اميدواريم از آن معارضان باشد به كار خواهيم گرفت.

وي درباره اظهارات اخيرش در زمينه مسووليت پارلمان آينده گفت: من در خصوص اين‌كه پارلمان مسووليت‌هاي مختلفي دارد و انتخاب رييس جمهور از مسووليت‌هاي پارلمان است صحبت كردم ما به طور آزاد و شفاف ميشل سليمان رييس جمهور لبنان را انتخاب كرديم.

وي درباره برخي ائتلاف‌هاي انتخاباتي گفت: برخي رهبران حزب‌ امل در حوزه دوم انتخاباتي بيروت خود را نامزد كردند و هيچ اختلافي با اين مساله نداريم بلكه ما در اين زمينه هماهنگي لازم را كرده‌ايم. ما هم‌چنين هيچ اختلافي با فراكسيون تغيير و اصلاح نداريم اما تعيين ليست‌هاي انتخاباتي در دو منطقه جزين و بعبدا با مشكلاتي روبروست.

وي با اشاره‌ي جديد به پايبندي‌اش به سلاح مقاومت گفت: مسووليت حزب‌الله لبنان حمايت از لبنان در برابر طرح اسراييل است كه منطقه را تهديد مي‌كند.

وي خواستار كنار گذاشتن اختلافات و اتهاماتي شد كه تنها رژيم صهيونيستي ودشمنان عرب از آن بهره مي‌برند.

دبير كل حزب الله لبنان گفت: بايد در حال حاضر توجه خود را به دولت جديد اسراييل وبرنامه‌هايش در منطقه معطوف كنيم چرا كه نمي‌دانيم چه چيزي را عليه فلسطينيها و اعراب در سر مي پروراند لذا كشورهاي عربي بايد به مسئوليتهايشان در منطقه عمل بكنند.

وي گفت: اسراييل همانند يك غده‌ي سرطاني و يك دولت غير قانوني در منطقه محسوب مي‌شود وما بايد با اين دشمن صهيونيستي در راستاي آزاد‌سازي اراضي تحت اشغال به مبارزه ادامه دهيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: