کد خبر: ۱۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۰

تصمیم دانشگاه آریزونا باعث به راه انداختن موجی از انتقادات شده است به نحوی که مایکل کرو، رئیس این دانشگاه اعلام کرد: دانشگاه آریزونا قصد دارد یکی از برنامه های علمی و تحقیقاتی خود را به اسم اوباما نامگذاری کند.

تصمیم دانشگاه آریزونا مبنی بر خودداری از اعطای مدرک دکترای افتخاری به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا باعث بروز انتقادات گسترده ای از این دانشگاه شده است به نحوی که مسوولان آریزونا با اعلام یک راهکار جدید کوشیده اند تا حدودی از حجم انتقادات بکاهند.

به گزارش عصر ایران و به نقل از آسوشیتدپرس، اوباما ماه آینده در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان سخنرانی خواهد کرد و این در حالی است که دانشگاه آریزونا رئیس جمهور آمریکا را واجد شرایط دریافت مدرک دکترای افتخاری نمی داند.

به گفته مسوولان آریزونا، اوباما فاقد فعالیت های علمی کافی برای دریافت این مدرک است و مقامات این دانشگاه قصد دارند به نحوی دیگر از فعالیت های رئیس جمهور آمریکا قدردانی کنند.

در حالی که تصمیم این دانشگاه برای خودداری از اعطای مدرک افتخاری به اوباما در روز 13 می باعث به راه انداختن موجی از انتقادات شده است مایکل کرو، رئیس این دانشگاه اعلام کرد: "دانشگاه آریزونا قصد دارد یکی از برنامه های علمی و تحقیقاتی خود را به اسم اوباما نامگذاری کند."

وی با عذرخواهی به خاطر جنجال های پیرامون تصمیم اخیر این دانشگاه گفت: "نیت ما قدردانی و تکریم فعالیت های اوباما در طول بازدید وی از دانشگاه است وگرچه توجه و تمرکز رسانه های جمعی و دیگران معطوف به مدرک دکترای افتخاری است اما ما هرگز احساس نمی کنیم که این تنها یا حتی بهترین راه تجلیل از خدمات بزرگ اوباما به کشورمان باشد."

وی افزود: "سیاست این دانشگاه ندادن مدارک افتخاری به سیاستمداران شاغل است."

کرو خاطرنشان کرد: "دانشگاه آریزونا همزمان با دیدار اوباما یکی از مهم ترین برنامه های علمی خود را به «برنامه محققان پرزیدنت باراک اوباما» تغییر نام خواهد داد."

از جمله کسانی که با تصمیم دانشگاه آریزونا مخالفت کرده اند برایان گوگان است که سال گذشته رئیس انجمن حمایت از اوباما در دانشگاه آریزونا بود. وی معتقد است که اوباما به عنوان یک سناتور و همچنین رهبر آمریکا خدمات شایانی به این کشور کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
CANADA
۲۳:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۳
0
0
زیرا با دانشگاههای ایران فرق دارد.