کد خبر: ۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۴۴

گرچه ما از ابتدای سال 87 سیب زمینی تولید مازاد کشاورزان را توزیع می کردیم اما به تازگی برخی نسبت به آن حساسیت ایجاد کردند در حالی که در گذشته هیچ حساسیتی نسبت به این موضوع وجود نداشت.

وزیر جهاد کشاورزی با تشریح علت توزیع رایگان سیب زمینی مختلف کشور را تولید مازاد این محصول ذکر کرد.

به گزارش مهر ،محمد رضا اسکندری روز یکشنبه درحاشیه برگزاری مراسم ختم والده عباس رجایی و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس درجمع خبرنگاران پارلمانی با بیان اینکه در سال گذشته هیچ گونه واردات سیب زمینی صورت نگرفته است گفت: در سال گذشته 305 هزار تن سیب زمینی صادر کردیم و 590 هزار تنی نیز خرید تضمینی سیب زمینی از کشاورزان صورت گرفت.

اسکندری ازوجود مصوبه ای در هیئت دولت در ابتدای سال 87 خبر داد که براساس آن محصولات کشاورزی که خرید تضمنی می شود باید میان کسانی که تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی هستند توزیع شود.

وزیر جهاد کشاورزی توزیع این سیب زمینی ها در سطح مدارس و دانشگاهها را رد کرد و گفت: گرچه ما از ابتدای سال 87 سیب زمینی تولید مازاد کشاورزان را توزیع می کردیم اما به تازگی برخی نسبت به آن حساسیت ایجاد کردند در حالی که در گذشته هیچ حساسیتی نسبت به این موضوع وجود نداشت.

وی گفت: امسال کشاورزان بیشتراز میزانی که انتظار می رفت تولید سیب زمینی داشتند.

اسکندری در پاسخ به این سئوال که چرا به رغم تولید داخلی سال گذشته 270 هزار تنی واردات سیب زمینی داشته ایم، گفت: سال گذشته اصلا واردات سیب زمینی نداشته ایم و این رقم در آمار گمرک مطرح شده که مربوط به سال 86 است.

وزیر جهاد کشاورززی گفت: از ابتدای دولت نهم 219 هزار تن سیب زمینی وارد کشور شده است و 683 هزار تن نیز صادرات داشته ایم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
پس سيب زميني ما چي شد ؟!