کد خبر: ۱۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۶

بعد از انفجار حسينه سيدالشهداي رهپويان وصال در شيراز دومين هدف بمب‌گذاري، خطوط انتقال نفت و مخازن نفت در بندر گناوه بود كه قبل از اجراي عمليات به دستور «جمشيد» عامل خارج از كشور، «محسن» و «مجيد» اجراي عمليات را معلق و به سمت تهران حركت مي كنند.

به بهانه سالگرد انفجار حسينه سيدالشهداي شيراز در اين مطلب روش‌ها و انگيزه‌هاي عوامل اين انفجار مطرح شده است.

به گزارش فارس، بعد از انفجار حسينه سيدالشهداي رهپويان وصال در شيراز دومين هدف بمب‌گذاري، خطوط انتقال نفت و مخازن نفت در بندر گناوه بود كه قبل از اجراي عمليات به دستور «جمشيد» عامل خارج از كشور، «محسن» و «مجيد» اجراي عمليات را معلق و به سمت تهران حركت مي كنند.

در اين مرحله شناسايي و انجام انفجار در مراكز حساس در تهران از نظر انجمن در دستور كار قرار مي گيرد و مراكزي مانند حرم حضرت امام(ره)، نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، حوزه علميه قم، حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شوراي اسلامي شناسايي مي‌شود.

متهمان متواري فوق با هماهنگي «جمشيد» نخست به رشت مراجعت و توسط متهم «روزبه.ي» كه از اعضاي اصلي انجمن در رشت بوده و جهت اجراي عمليات براندازانه مكانهايي نظير كنسولگري روسيه در رشت و مصلي و حوزه علميه اين شهر را شناسايي كرده بوده است، در منزل يكي از بستگان «روزبه» اقامت مي كنند و بمب مايرولي آماده شده توسط متهمان متواري تحويل «روزبه» با هدف اجراي عملياتهاي تروريستي در مكانهاي مزبور مي شود.

«روزبه» نيز يك صداخفه كن كلت كمري تهيه و به متهمان «مجيد» و «محسن» تحويل مي دهد.

در همين هنگام و همزمان «علي.ز» مقدار 100 هزار تومان پول از طريق «مهدي» به حساب متهمان متواري واريز مي كند و «مهدي» براي بررسي امكان فراري دادن متهمان از طريق جنوب كشور و خليج فارس و پناهنده شدن متهمان به ناوهاي آمريكايي مستقر در خليج فارس به جزيره كيش سفر مي كند.

در اين مدت ارتباط تلفني متهمان به صورت مداوم برقرار بوده و ضمن روحيه دادن به يكديگر، اطلاعات لازم را مبادله مي كرده اند.

در بازگشت از رشت، «مجيد» و «محسن» وارد تهران شده و در هتل جهان مقيم مي شوند تا نسبت به اجراي عمليات تروريستي در مكانهاي شناسايي شده در تهران اقدام كنند.

در تاريخ 87/2/25 بر اثر انفجار حاصل شده در اتاق هتل جهان تهران و حين تهيه بمب، «مجيد» دچار آتش سوزي شده و توسط نيروهاي امنيتي، دستگير و «محسن» از هتل متواري و به رشت باز مي گردد. در اين مقطع متهم مزبور تمام تلاشهاي خود را براي خروج از كشور به كار مي بندد و «مهدي»، «علي» و «علي اصغر» نيز از طريق ارتباط تلفني با او همكاري داشته اند.

لازم به ذكر است «مجيد» و «محسن» در تهران در دو مقطع به ترتيب مبلغ 3 ميليون تومان و 200 دلار از طريق هماهنگي با «جمشيد» دريافت مي كنند.

پس از شناسايي انجمن و كشف دخالت آن در انفجار حسينيه سيدالشهداي شيراز و كانون فرهنگي رهپويان وصال با تلاش درخور تقدير سربازان گمنام امام زمان(عج)، «علي اصغر» در استهبان، «مهدي» و «علي» در شيراز، «محسن» در بابلسر، «روزبه» در رشت و «حيدرعلي» در فيروزآباد دستگير و با انجام تحقيقات در دادسراي رشت و شيراز و تفهيم اتهام به متهمان دستگير شده و صدور قرار تأمين نسبت به ايشان، پرونده براي رسيدگي واحد و توأمان به دادسراي عمومي و انقلاب تهران، معاونت امنيتي دادسرا ارسال و پس از تفهيم اتهام و انجام تحقيقات مجدد و انجام تحقيقات لازم توسط وزارت اطلاعات منتهي به صدور قرار قانوني شد.

وي گفت: «مجيد» پس از دستگيري در ساعات اوليه مورخ 87/2/26 با استفاده از سيانور به حيات ننگين خود پايان داد.

متهم رديف اول «محسن.الف» با نام مستعار «بهمن، يار دوم» متولد 1366 دانشجو، داراي سابقه كيفري، متهم رديف دوم «علي اصغر.پ» با نام مستعار «آراسپ، يار سوم» متولد 1367 دانشجو، داراي سابقه كيفري، متهم رديف سوم «روزبه.ي» با نام مستعار «روزبهان صادق افراسيابي» متولد 1355 ديپلم، تراشكار، داراي سابقه كيفري.

اتهام متهم رديف اول محاربه و افساد في الارض از طريق عضويت و همكاري مؤثر در گروهك محارب، ملحد و ضد حكومت اسلامي انجمن پادشاهي ايران با علم و اطلاع از موضع گروه و طراحي و اقدام جهت براندازي حكومت اسلامي و تهيه سلاح و مهمات و ساخت بمب در اين راستا و مشاركت در انفجار تروريستي حسينيه سيدالشهداي شيراز كه منتهي به شهادت و زخمي شدن 22 نفر شده است و همچنين مشاركت در طراحي انفجار در ساير نقاط كشور و ساخت بمب مايرولي در اين راستا و طراحي ترور مسئولان نظام است.

اتهام متهم رديف دوم محاربه و افساد في الارض از طريق عضويت و همكاري مؤثر در گروهك محارب، ملحد و ضد حكومت اسلامي «انجمن پادشاهي ايران»، با علم و اطلاع از موضع گروه و طراحي و اقدام جهت براندازي حكومت اسلامي و تهيه سلاح و مهمات و ساخت بمب در اين راستا و مشاركت در انفجار تروريستي حسينيه سيدالشهدا كه منتهي به كشته و زخمي شدن تعدادي از هموطنان شد و همچنين مشاركت در طراحي انفجار در ساير نقاط كشور و ساخت بمب مايرولي در اين راستا و تهيه طرح ترور مسؤولان نظام، ساب النبي و شرب خمر است.

اتهام متهم رديف سوم محاربه و افساد في الارض از طريق عضويت و همكاري مؤثر در گروهك محارب، ملحد و ضد حكومت اسلامي «انجمن پادشاهي ايران»، با علم و اطلاع از موضع گروه و طراحي و اقدام جهت براندازي حكومت اسلامي از طريق مشاركت در تهيه بمب جهت كارگزاري در مراكز شناسايي شده در رشت و تهيه اسباب كار و امكانات مالي مؤثر در اين راستا و طراحي ترور استاندار گيلان و اعتياد به مواد مخدر است.

دلايل و مستندات اتهام متهمان عبارت است از گزارش و گردش كار تهيه شده عليه متهم توسط وزارت اطلاعات منتج از تحقيقات و كنترلهاي اطلاعاتي صورت گرفته درخصوص متهمان و اقارير صريح و بدون شائبه متهمان در پذيرش اتهامهاي وارده و ساير قراين و امارات موجود در پرونده.

وي درباره كيفرهاي خواسته شده اظهار داشت: بنا به مراتب مذكور به لحاظ اهميت جرايم انتسابي به متهمان و خسارتهاي مادي و معنوي ايجاد شده از فعاليت و اقدامات مجرمانه متهمان و لزوم برخورد قاطع با ايشان تقاضا مي شود ضمن صدور حكم اعدام، حكم صادره درخصوص تمامي متهمان به صورت علني در محل حسينيه سيدالشهداي شيراز اجرا شود.

حيدري فر خاطرنشان كرد: در اين پرونده رسيدگي به اتهامهاي ساير همدستان آنان در دست اقدام تحقيقاتي و تعقيبي است و درباره جرايم انتسابي افراد با هويت مستعار يا واقعي «فرود فولادوند» يا «فتح ا... منوچهري» و «جمشيد» همگي مقيم كشورهاي آمريكا و انگليس كه از اعضاي اوليه و اصلي انجمن ملحد «پادشاهي ايران» هستند و حادثه تروريستي شيراز با مشاركت مؤثر ايشان بوده، پرونده مفتوح و رسيدگي به اتهامهاي اين اشخاص در محاكم داخلي و مجامع صالح بين المللي تحت عنوان افساد في الارض و محاربه يا ساير عناوين كيفري منتسب در دستور كار معاونت امنيت دادسراي عمومي و انقلاب تهران قرار خواهد گرفت.

وي در پايان قرائت كيفرخواست افزود: درخصوص ساير جرايم انتسابي متهمان حاضر در اين پرونده از جمله معاونت در قتل عمدي 14 نفر و جرح عمدي 208 نفر نسبت به متهمان رديف اول و دوم، پرونده مفتوح است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۴
0
0
خوشم اومد .. واقعا بايد به عزيزان اطلااتي دستمريزاد گفت و من به عنوان يك ايراني به چنين سربازاني افتخار ميكنم كه دست افراد شرور را از دامن پاك كشور ميزدايند ..
آخرین اخبار