کد خبر: ۱۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۰۰

با افزايش محسوس تعداد شكايات از سارقان زورگير كه با استفاده از چاقوي نامتعارف اموال شهروندان را به سرقت مي‌بردند، با تشكيل جلسات كارشناسي و جمع‌آوري و بررسي اطلاعات و شناسايي محل‌هايي كه بيشترين سرقت‌ها در آن به وقوع مي‌پيوست، چند تيم مختلف از كارآگاهان پليس آگاهي براي دستگيري سارقان وارد عمل شدند.

كارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي موفق شدند با اجراي چندين مرحله عمليات ضربتي چهار نفر از سارقان زورگير را كه با اقدامات مجرمانه خود باعث نارضايتي شهروندان شده بودند را شناسايي و دستگير كنند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ صادقي ـ رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي ـ درباره جزييات اين خبر، گفت: با افزايش محسوس تعداد شكايات از سارقان زورگير كه با استفاده از چاقوي نامتعارف اموال شهروندان را به سرقت مي‌بردند، با تشكيل جلسات كارشناسي و جمع‌آوري و بررسي اطلاعات و شناسايي محل‌هايي كه بيشترين سرقت‌ها در آن به وقوع مي‌پيوست، چند تيم مختلف از كارآگاهان پليس آگاهي براي دستگيري سارقان وارد عمل شدند.

وي افزود: با تحقيقات همه‌جانبه و به راه‌اندازي گشت‌هاي نامحسوس در نقاط حساس شهر، با بررسي پرونده‌ مجرمان سابقه‌دار در اين زمينه، استفاده از اطلاعات منابع محلي و به كارگيري روش‌هاي علم،‌ چهار نفر از سارقان كه به صورت گروهي اقدام به زورگيري و سرقت اموال شهروندان مي‌كردند، شناسايي و دستگير شدند.

رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي گفت: اين سارقان از متهمان سابقه‌دار بوده و با تهديد چاقو و يا ضرب و شتم اقدام به سرقت وجوه نقد، گوشي‌هاي تلفن همراه و جواهر آلات مي‌كردند.

به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ صادقي عنوان كرد: شگرد آنان به چند صورت بود، اولا با ايجاد تصادفات ساختگي در اماكن خلوت شهروندان را متوقف كرده سپس با تهديد و ضرب و شتم وسايل داخل خودرو و وجوه نقد را سرقت كرده و متواري مي‌شدند. همچنين به عنوان مسافربر شخصي شهروندان را شناسايي كرده و سوار خودرو مي‌كردند و پس از طي مسافتي در اماكن خلوت با تهديد چاقو و بستن دست و پا، همه وسايل همراه وي را به سرقت برده و او را در حاشيه جاده‌ها و يا بي‌راهه‌ها رها كرده و متواري مي‌شدند. پس از اين اعترافات همگي با صدور قرار راهي زندان شده و تحقيقات تكميلي كارآگاهان در اين زمينه ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: