کد خبر: ۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۶

امروز اگر تهديدات آمريكا در كشورهاي استعمار گر عليه جمهوري اسلامي ايران به جايي نمي‌رسد به خاطر قهرماني‌ها و رشادت‌هايي است كه رزمندگاني مانند امير سرافراز ارتش آذرفر و رزمندگان جان بر كف ارتش و سپاه در ايام دفاع مقدس آفريدند.

فرمانده نيروي زميني سپاه گفت: در طول اين سال‌ها كشورهاي استعمارگر 6 جنگ بزرگ را عليه كشورمان طراحي كرده بودند كه با تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري، مسئولين كشور و نيز رشادت‌ها و قهرماني هاي نيروهاي مسلح، از اين جنگ‌ها جلوگيري شد.

به گزارش فارس، سردار محمدجعفر اسدي فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز دوشنبه در مراسم بزرگداشت امير آذرفر فرمانده لشكر 64 اروميه كه در سالن همايش‌هاي سازمان عقيدتي سياسي ارتش برگزار شد، ضمن تجليل از عملكرد فرماندهان و رزمندگان ايام دفاع مقدس بر لزوم قدرداني از زحمات آنان تاكيد كرد و گفت: امروز اگر تهديدات آمريكا در كشورهاي استعمار گر عليه جمهوري اسلامي ايران به جايي نمي‌رسد به خاطر قهرماني‌ها و رشادت‌هايي است كه رزمندگاني مانند امير سرافراز ارتش آذرفر و رزمندگان جان بر كف ارتش و سپاه در ايام دفاع مقدس آفريدند.

اسدي با اشاره به ياد و خاطره شهيد صياد شيرازي اظهار داشت: من در سپاه قبل از آنكه اين شهيد بزرگوار را ديده باشم شيفته خصوصيات او شدم چراكه شنيده بودم اين امير سرافراز ارتش در منطقه كردستان در حال دفاع از كشور است اما سال‌ها بعد توانستم افتخار شاگردي ايشان را به دست آورم و امروز با افتخار مي گويم كه من شاگرد كوچكي از شاگردان صيادي شيرازي هستم.

وي 8 سال دفاع مقدس را زمينه‌ساز تجربيات گرانبهايي براي كشورمان عنوان كرد و گفت: همان طور كه مقام معظم رهبري فرمودند گنج بزرگ عاشورا را امام سجاد(ع) و حضرت زينب(س) در بين جهانيان پخش كردند و امروز وظيفه ما است تا ارزش‌هاي دفاع مقدس را كه از همين سنخ است در ميان جهانيان توزيع كنيم تا مردم فلسطين، افغانستان و ديگر كشورها با استفاده از تجربيات كشورمان زير بار ظلم زندگي نكنند.

فرمانده نيروي زميني سپاه با بيان خاطره‌اي از دوران فرماندهي لشكر 31 عاشورا مبني بر اينكه كشورهاي كمونيستي نيز در تجليل از رزمندگان خود تمام سعي و تلاششان را مي‌كنند، اظهار داشت: جا دارد از كساني كه امروز اين برنامه عظيم را به منظور بزرگداشت رزمندگان فداكار ايام دفاع مقدس برگزار كردند تقدير و تشكر كنيم.

اسدي ادامه داد: در طول اين سال‌ها كشورهاي استعمارگر 6 جنگ بزرگ را عليه جمهوري اسلامي ايران طراحي كرده بودند كه با تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري، مسئولين كشور و نيز رشادت‌ها و قهرماني‌هاي نيروهاي مسلح از جمله سپاه ارتش و بسيج از اين جنگ‌ها جلوگيري شد.

وي با تاكيد بر لزوم ايجاد وحدت در بين نيروهاي مسلح و نيز اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: حلقومي كه مي‌خواهد دو دستگي بين نيروهاي مسلح كشور ايجاد كند، حلقوم شيطان است و امروز بايد بدانيم تمام ما چه در سپاه و ارتش، بسيج و نيروي انتظامي فرزندان و سربازان جمهوري اسلامي هستيم و زير پرچم ولايت فقيه حاضر به جانفشاني و از خود گذشتگي هستيم.

فرمانده نيروي زميني سپاه خاطر نشان كرد: امروز دشمنان در مناطق غرب و جنوب شرق كشور در پي ايجاد تفرقه ميان شيعيان و برادران اهل سنت هستند اما با تمسك تمام عزيزان به پرچم ولايت فقيه چنان كشوري خواهيم ساخت كه تمامي توطئه‌هاي دشمن را خنثي كند و اين وعده امام خميني(ره) است.

اسدي ادامه داد: در قرن گذشته بسياري از كارشناسان و انديشمندان غربي مي‌گفتند در در قرن بعدي يعني حال حاضر ديگر اثري از دين باقي نخواهد ماند و عصر امروز را عصر تسلط كامل تكنولوژي معرفي مي‌كردند اما انقلاب اسلامي ايران و هشت سال دفاع مقدس به رهبري امام راحل(ره)، جانفشاني رزمندگان و پرچمداري مقام معظم رهبري نقاب از چهره اينان برداشت و توجه به دين‌مداري را در اذهان جهانيان زنده كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار