کد خبر: ۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۸

فرمانده نيروي انتظامي: تعطيل شدن طرح امنيت اجتماعي تبليغات انتخاباتي است

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد: طرح امنيت اجتماعي پشتوانه قانوني دارد ، مردم از طرح امنيت اجتماعي رضايت بالايي دارند و صبحت‌هاي مبني بر تعطيل شدن اين طرح در دولت آينده تبليغات انتخاباتي است.

به گزارش فارس، سردار اسماعيل احمدي مقدم در حاشيه ديدار با سرلشكر معمري، رئيس پليس و بازرس كل پليس گمركات عمان گفت: نيروي انتظامي مجري قانون است نه سياستگذار.

سردار احمدي‌مقدم افزود: استقرار نظم و امنيت يكي از مطالبات مردم است و احتمال دارد بخش كوچكي از مردم از طرح گشت‌هاي ارشاد راضي نباشند اما اكثريت جامعه از اجراي آن راضي هستند.

فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به اين سؤال كه برخي از نامزدهاي انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري صحبت ازتعطيل اجراي طرح امنيت اجتماعي مي‌كنند، گفت: اساساً طرح اين مسائل بدون اطلاع از ملاحظات قانوني به مصلحت نيست و ما قصد نداريم پاسخ بدهيم.

سردار ‌احمدي‌مقدم اظهار داشت: نامزدهاي انتخاباتي تلاش مي‌كنند آراي مردم را جلب كنند و شايد تصور مي‌كنند اشاره به اين موضوعات رأي آور است ولي ما طبق نظرسنجي‌هاي دقيقي كه داريم در موضوع ارزيابي احساس امنيت رضايت مردم در طرح‌هاي امنيت اجتماعي بسيار بالاست و مطالبه اساسي جامعه از پليس است.

وي گفت: پليس زماني كه كمرنگ‌تر عمل مي‌كند با تماس‌هاي مكرر و فشارهاي مردم مواجه مي‌شود و از ما براي مقابله با اراذل و اوباش، مواد فروشان و ... تقاضا مي‌كنند. مي‌خواهند پليس با ناهنجاري‌ها و پلشتي‌ها اجتماعي برخورد تندي داشته باشيم.

سردار احمدي‌مقدم تأكيد كرد: تمام اقدامات ناجا داراي عقبه قانوني است و مبتني بر سياستگذاري‌ها و قانوني است كه در مراجع تصميم گيري مصوب مي‌شود.

وي گفت: من فكر نمي‌كنم كه طرح اين مسائل به مصلحت باشد زيرا امروز استقرار نظم و امنيت و ارتقاء امنيت اجتماعي يكي از مطالبات مردم است و قصد نداريم كه هر نامزدي سخن گفت ما پاسخ بدهيم، چون بخشي از اين‌ها را صحبت‌هاي انتخاباتي تلقي مي‌كنيم.

فرمانده نيروي انتظامي به اقدامات گشت‌هاي ارشاد اشاره كرد و گفت: يك بخش‌هايي از جامعه كه هدف تذكر گشت‌هاي ارشاد هستند و بخش كوچكي را تشكيل مي‌دهند شايد ناراضي باشند، اما بخش‌هاي بزرگ‌تر جامعه از ما درخواست برخوردهاي تندتري را دارند كه ما بايد بين اين مسائل تعادل برقرار كنيم.

سردار احمدي مقدم افزود: جامعه ما يك جامعه جامعه متدين و متشرع است و همواره پليس را تحت فشار قرار مي‌دهد كه چرا پليس با ناهنجاري‌ها و كج‌رفتاري‌هاي برخي برخورد نمي‌كند و به نوعي مسامحه مي‌كند. ما بايد تعادل را برقرار كنيم در حدي كه ناهنجاري‌هاي اجتماعي از حد خود تجاور نكند.

وي گفت: ابلاغ كرديم صرفاً مأموران زن به خانم‌ها تذكر بدهند و اين تذكرات جنبه ارشادي دارد و پليس نيت برخورد ندارد و از كساني كه رفتارها آنها با تذكر قابل رفع نباشد آنها را به مراكز پليسي منتقل و از آنان تعهد گرفته و خانواده‌هاي آنها را در جريان كج‌رفتاري‌هاي فرزندان‌شان قرار مي‌دهيم.

فرمانده نيروي انتظامي افزود: يك در هزار از كساني كه دستگير شده‌اند به مراجع قضايي معرفي شده‌اند؛ بزرگ‌نمايي گشت‌هاي ارشاد و اينكه تلقي اينكه اين گشت‌ها مقابل مطالبات مردم است، تلقي غلط است.

سردار احمدي‌مقدم گفت: نيروي انتظامي تلاش مي‌كند مرتباً مطالبات اجتماعي را سنجش و ارزيابي و متناسب با نيازهاي مردم عمل كند، اگر پليس خودش ببيند اقدام زائد دارد و به جاي اينكه به مردم خدمت كند مزاحمت براي آنها توليد مي‌كند، حتماً در طرح‌هايش تجديد نظر كرده و اين اقدام را تعطيل مي‌كند.

وي تأكيد كرد: اساس ورود به اين حوزه خيلي جالب نيست و ما هم اهميت نمي‌دهيم، اين بحث مختص اين زمان نيست و چند سالي است كه اين بحث‌ها ادامه دارد و ناجا تلاش مي‌كند از فراز و فرود اجتناب كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار