کد خبر: ۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۶

جیولک در زمان رقابت های انتخاباتی بیش از 20 هزار بار دیده بوسی کرده است . سنت دیده بوسی در ترکیه یکی از سنت های قدیمی این کشور تاریخی محسوب می شود و در آنجا کوچکترها دست بزرگ ترها و بزرگ ترها پیشانی یا صورت کوچکترها را می بوسند

شهردار شهر " هاتای" در منطقه اسکندرون (مرز با سوریه) ترکیه اعلام کرد که از این پس در هیچ دیدار رسمی و غیر رسمی روبوسی نخواهد کرد.

به گزارش عصر ایران ، " یوسف جیولک " شهردار شهر هاتای که نامزد مورد حمایت حزب لاییک جمهوریخواه خلق در انتخابات اخیر شهرداری ها در ترکیه بود، پس از اینکه در انتخابات اخیر به پیروزی رسید ،اعلام کرد که در دیدار های خود با اقشار مختلف مردم و مقامات سیاسی و حکومتی تنها دست خواهد داد.

این شهر دار که خود یک پزشک متخصص " اورولوژی " است در توجیه این اقدام خود گفت که این کار هم وقت گیر است و هم اینکه از منظر پزشکی و بهداشتی درست نیست و ممکن است در انتقال بیماری ها موثر باشد.

برخی رسانه های محلی و ملی ترکیه پس از این اظهارات شهر دار هاتای که در آیین معارفه او به عنوان شهر دار و در جمع مردم و خبرنگاران بیان شد،این اظهارات را پس از آنکه شهردار توانسته است در انتخابات پیروز شود مورد انتقاد قرار دادند و اعلام کردند که اگر جیولک چنین نظری داشته است چرا این اظهار نظر را پس از پیروزی در انتخابات بیان کرده است؟
اینان معتقدند اگر وی این اظهارات را در قبل از روز انتخابات مطرح می کرد شاید با نظر منفی مردم مواجه می شد و رای نمی آورد.

بر اساس برآورد برخی رسانه های محلی، جیولک در زمان رقابت های انتخاباتی بیش از 20 هزار بار دیده بوسی کرده است . سنت دیده بوسی در ترکیه یکی از سنت های قدیمی این کشور تاریخی محسوب می شود و در آنجا کوچکترها دست بزرگ ترها و بزرگ ترها پیشانی یا صورت کوچکترها را می بوسند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: